Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

Przesiadłem się z S6 z brandowanym softem Orange na S8 z niebrandowanym softem i nie ma możliwości włączenia połączeń telefonicznych przez WiFi. Wertując fora dowiedziałem się iż od jakiegoś czasu na sofcie XEO zarówno w S7 jak i S8 powinna być widoczna opcja włączenia.

 

Jak to w końcu jest? Emotikon: sfrustrowany

 

Screenshot_20180215-193621.jpg

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

Po aktualizacji do Oreo WiFi Calling działa. Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

@Vasterad do Galaxy S8 nie mam dostępu, ale podzielę się z Tobą informacją, którą gdzieś wyczytałem, dotyczącą ustawienia połączeń przez WiFi w innych modelach smartfonów Samsung. Na forum ktoś opisał w tym poście.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

To nie to. Usługę VoWiFi mam aktywną w Orange. Przed chwilą włożyłem SIM do S6 i wszystko działa. W S8 nie mam możliwości włączenia WiFi Calling w ustawieniach.

 

Pytanie czy nadal niebrandowany Android 7.0 w S8 nie ma wsparcia WiFi Calling w Orange / w ogóle?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

@Vasterad  w myśl informacji na stronie Orange Galaxy S8 niezależnie czy brandowany czy nie obsługuje WiFi Calling.  Na podanej stronie jest też info: 

"Gdy telefon połączy się z Internetem za pośrednictwem punktu WiFi, możliwość korzystania z WiFi Calling zostanie oznaczone przez pojawienie się dedykowanej ikonki na górnym pasku wyświetlacza telefonu. 

"


Zespół Nasz Orange
  • 1103
  • 7715
  • 79

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

Sam mam niebrandowanego S8 i przed aktualizacją korzystałem z VoWifi, po aktualizacji nadal działa poprawnie.

 

 Screenshot_20180215-210653_Software update.jpgScreenshot_20180215-211057_Phone.jpgScreenshot_20180215-211104_Settings.jpg


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

@Rafał Hmm, poczekam na aktualizację do 8.0 - może się wtedy naprawi samo. Na 7.0 jak widać nie mam w opcjach możliwości włączenia WiFi Calling. Emotikon: Smutny


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

@Vasterad, tak dla uzupełnienia:

 

"Istnieje kilka przypadków, które niestety wykluczają możliwość korzystania z usługi WiFi Calling. Należą do nich: 
- klienci ofert typu Mix nie mogą korzystać z usługi w całości 
- klienci ofert na kartę nie mogą korzystać z WiFi Calling za granicą 
- klienci poniższych usług dodatkowych, nie mogą korzystać z WiFi Calling: 
- Nowa Orange Strefa 
- Dodatkowa Karta SIM 
- Strefa Stacjonarna 
- Ekstra Strefa Firmowa 
- Orange Ekstra Numer" - to z wcześniej podanej strony.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

Tak jak wspominałem używałem dłuższy czas WiFi Calling w Galaxy S6. Jest aktywowane u operatora i jedynym problemem jest fakt, że w S8 ta opcja nie jest widoczna w ustawieniach. 😉


Zespół Nasz Orange
  • 1103
  • 7715
  • 79

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

Szukałem takiego przypadku @Vasterad i po forum samsunga, ale wygląda, że tak na prawdę i reset do ustawień fabrycznych może takiej gwarancji nie dać, spróbuj może rzeczywiście w pierwszej kolejności z aktualizacją, choć z tego co widziałem chwilowo jest wstrzymana przez samsunga. Powinna jednak do kilku dni się pojawić znowu i daj proszę znać jak sytuacja się potoczyła 😉


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 1
  • 1

Brak opcji WiFi Calling (VoWiFi) - Galaxy S8

Po aktualizacji do Oreo WiFi Calling działa. Emotikon: Bardzo szczęśliwy