Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwosci podłączenia internetu

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Brak możliwosci podłączenia internetu

Cześć.  Posiadam linię telefoniczną od dawnego operatora neostrady. W mojej miejscowości gdzie mieszkam jest bardzo słaby zasięg lte i z tego względu udałem się do orange o podlaczenie internetu domowego lecz dostałem odpowiedź że mogą mi podłączyć telefon ale bez usługi internetu. Po wielu próbach rozmowy z konsultantem dostałem odpowiedź że nie maja wolnego miejsca że by mnie podpiąć. Czy istnieje jakaś inny sposób mobilizacji operatora do uruchomienia lini dodam że dawniej była na niej usługa internetu. Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość 😉

 

 

________________

*Temat przeniesiony z działu "Internet domowy", oraz doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Brak możliwosci podłączenia internetu

@MaciomixPowiem tak: skoro napisali, że brak możliwości (brak wolnych wyposażeń) to wskazuje na szafkę wyniesioną ONU. W centrali stacjonarnej zawsze jakieś porty są wolne z tytułu rotacji abonentów. Może jeszcze rolę gra odległość, dlatego warto zerknąć co jest powodem odmowy. Spotkałem się z szafą, która nie miała Neostrad, tylko same porty telefoniczne, ale to był jakiś abstrakcyjny temat. Wtedy tylko odległość od centrali gra rolę, ale to odpowiedź byłaby inna...Coś kombinują 😉

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwosci podłączenia internetu

@Maciomix internet na łączach miedzianych nie jest już rozwijany. Tu będzie trudność w dostępie do internetu. Trzeba czekać aż ktoś inny zrezygnuje, aby można było Ciebie podłączyć.

Skoro takie słaby zasięg internetu nawet na łączach miedzianych, to czy dowiadywałeś się o realizacji programu POPC. Być może jest w planach budowa światłowodu w ramach projektu.

Warto sprawdzić swój adres i zajrzeć na stronę:

https://mapbook.uke.gov.pl/

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Brak możliwosci podłączenia internetu

Dzięki za szybką odpowiedź nie w mojej miejscowosci narazie nie planuje się budowy Lini światłowodowej  więc chciałem uruchomic chociaż ten ziemny miedziany ale nigdzie nie potrafią mi pomóc. Napisałem że jeśli jakieś miejsce zie zwolni czyli jak ktoś zrezygnuje w mojej okolicy z internetu?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwosci podłączenia internetu

@Maciomix niestety tak to wygląda. Internet na miedzi nie będzie rozbudowywany, więc zostaje tylko czekanie na wolny port w centrali. Może szybciej powstanie nadajnik, aby poprawić zasięg oraz dostęp do internetu przynajmniej mobilnego. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Brak możliwosci podłączenia internetu

Aha czyli będzie ciężko😔 A jak bym napisał do centrali list w którym zasugerował bym że podpisze z nimi umowę w zamian za uruchomieni Lini? Tak zasugerował mi na chacie konsultant z orange. Myślisz że to coś zmieni?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak możliwosci podłączenia internetu

@Maciomix zawsze warto próbować. Jak nic nie zrobisz, to pasywne czekanie na internet może znacznie dłużnej trwać.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Brak możliwosci podłączenia internetu

Jeszcze raz dziękuję. Dziś wystosujemy z żoną list polecony i dam odpowiedź co mi odpisali. Dzięki i pozdrawiam😉


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Brak możliwosci podłączenia internetu

@Maciomix  Tak jak piszę kolega @ketrasaArtur  miedź już nie rozwijają a na wolny port to raczej bym nie liczył chyba że cudem jakimś zrobią VDSL co wątpię musisz sprawdzić który operator ma lepszy zasięg LTE koło ciebie.  


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Brak możliwosci podłączenia internetu

@Maciomix  mozesz wysylac listy. Obawiam sie ze to nic nie pomoze. 

Jezeli brak portow na szafie to raczej  po Twoim liscie rozbudowy nie zrobia, moze tez byc PCM na lini.

Aktywnej stacjonarki nie masz?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 9
  • 24
  • 0

Brak możliwosci podłączenia internetu

Nie oferuje mi telefon stacjonarny ale bez internetu. A dlaczego odłączyli mnie od portu jeżeli umowa była nie przedłużona i rozwiązana.