Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.

Witam,

Witam, Od kilku lat staramy o podłączenie przyłącza do naszego domu-bezskutecznie. Obecnie sytuacja wygląda następująco:

Mieszkam w jednorodzinnym domu, w którym nigdy nie było telefonu stacjonarnego.

Wszyscy nasi  sąsiedzi mają dostęp do mediów ze strony orange (telefony stacjonarne, internet)

Staramy się o łącze, wg technika orange "nie ma takiej możliwości- dlaczego?

Słup, do którego należy podłączyć przewody znajduje się około 110 metrów od mojej posesji.

Od tego słupa w kierunku mojego domu znajdują się trzy słupy,  do których można przymocować przewód, brakuje jednego słupa, który trzeba zamontować na posesji mojego sąsiada (sąsiad dał pisemną zgodę).

Od tego słupa do domu jest około 25 metrów. Technik  Orange podczas poprzedniej wizyty u nas nie brał pod uwagę opcji przyłączenia wg powyższego schematu. Analizował jedynie możliwość przyłączenia z innej strony, co wg niego wiązałoby się ze zbyt dużymi kosztami dla Orange. Czy byłaby możliwość sprawdzenia proponowanego przez nas scenariusza, inwestycja z pewnością  zwróciła by się usługodawcy.

Proszę o pomoc w realizacji powyższej kwestii.  

 

8 ODPOW. 8

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.

Formalna droga to wysłanie pisma na adres:
Orange Polska S.A.
ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

Niestety Orange mało inwestuje w sieć miedzianą. Telefon analogowy nie jest obecnie usługą powszechną, więc po prostu gdy się nie opłaca - nie ma obowiązku podłączenia.
Telefonu radiowego też nie ma oferowanego już dla nowych klientów.
Alternatywą jest oferta Nowa Orange Strefa (numer stacjonarny na karcie sim działający na sieci mobilnej).

Jeśli interesuje Cię bardziej internet niż telefon, zgłoś się na światłowód http://oferty.orange.pl/internet/ - na to idą obecnie nakłady inwestycyjne.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.

Interesuje mnie głównie internet po kablu, ponieważ mieszkam na górzystym terenie i zasięg LTE niestety nie pokrywa tego obszaru.

Myślałem o wzięciu telefonu stacjonarnego, internetu, telewizji w kwocie około 90 zł miesięcznie aby Orange tylko podłączyło przyłącze (aby to się Orange opłacało).

Jeżeli jest możliwość oceny i oszacowania Łącza  przez innego technika to do kogo mam się zgłosić?

W koszta wchodzi około 110 metrów przewodu oraz jeden słup. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.

Złóż pismo. Niestety tu Nasz Orange nie znajdziesz osób zajmujących się takimi sprawami.

Poza tym to nie zawsze kabel i słup, musi być miejsce na centrali. Dochodzi też kwestia odległości od centrali - czy przy okres umowy uda Ci się zapewnić minimalną prędkość. Na miedzi będzie ciężko.

Szybciej to zainteresuj samorząd by wystąpił do Orange w celu współpracy w budowie światłowodów.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.

Miejsce w centrali jest, wolne "piny" (tak to się chyba mówi są) jedyny problem to  jeden słup i 110 metrów kabla. 

Chodzi o to, że teraz sąsiad wyraził zgodę na  postawienie słupa u niego, a wcześniej technik nie wiedział o takim rozwiązaniu. 

Czy mam zgłosić w punkcie Orange o ponowieniu zgłoszenia w sprawie tego łącza, czy napisać do biura głównego? 

Dziękuję za pomoc


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.

Możesz gdzie chcesz, jak Ci wygodniej. I tak będzie przekazane w te same miejsce.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.

dziękuję Piotrek za pomoc


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.

Może ktoś z Was ma jeszcze jakiś pomysł na rozwiązanie mojego problemu.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 181
  • 81
  • 11

Brak możliwości podłączenia przyłącza TP.

UKE blokuje kontakt z technikami, więc "dlaczego tak a nie inaczej" niestety nie dowiesz się. Niestety zbyt wiele nie zdziałasz. Jeśli w grę wchodzi wzięcie usługi na firmę, to macie większe pole do popisu bo:

a/ Orange umożliwia wspóludział w kosztach przyłączenia firmy, więc przykładowo pokrywacie częściowo lub całe koszty przyłączenia i wtedy Orange bez problemu przyłącza

b/ wziecie usługi klasy biznes, wtedy Orange to sie bardziej opłaci