Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 2
  • 0

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową

dzień dobry,

 

Drodzy przedstawiciele Orange, czy macie pomysł co można zrobić jeśli wspólnota mieszkaniowa a właściwie jej zarząd blokuje inwestycje światłowodu stawiając abstrakcyjne warunki? Czy macie jakieś rozwiązania takiej sytuacji?

 

Moja ulica jest niemal cała w światłowodzie, a tylko ten jeden budynek go nie ma bo wspólnota zażyczyła sobie wkuwania kabli w ścianę 😞

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36171
  • 1366

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową

Orange ma różne technologie światłowodu, nie tylko ftth. Tylko jeśli wspólnota nie chcę, to nie wiem czy inwestycja będzie opłacać się dla Orange.
Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową


Piotrekk85 napisał(-a):
Orange ma różne technologie światłowodu, nie tylko ftth. Tylko jeśli wspólnota nie chcę, to nie wiem czy inwestycja będzie opłacać się dla Orange.

@Piotrekk85 o co chodzi z tym różne technologie światłowodu?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36171
  • 1366

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową

Nie wiem na ile można pisać, bo niektóre rzeczy stanowią tajemnicę Orange. Napiszę skrótowo i dosyć kolokwialnie.
FTTH - fiber to the home - światłowód do domu - to oznacza, że masz światłowód bezpośrednio w mieszkaniu. To jest to co pojawia się w reklamach. Ale nie zawsze jest to możliwe.
Są inne pośrednie opcje:
1) w zabytkowych kamienicach światłowód doprowadza się czasem tylko do budynku, a potem wykorzystuje kable miedziane
2) niektóre spółdzielnie nie zezwalają na używanie prądu z klatki do zasilania linii, więc u klientów jest specjalne urządzenie by zasilić linię.
3) inne 🙂

Tylko z perspektywy szarego Kowalskiego tego "teoretycznie" nie odczuwa się. Zasięg na stronie http://orange.pl/zasieg zawiera informacje o pełnej ofercie niezależnie od technologii.

Autorowi wątku warto polecić stronę http://oferty.orange.pl/internet/ bo chyba inaczej nie ma opcji by zainteresować Orange podłączeniem.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową

No niestety jak wspólnota blokuje rozwój 😞 To tak jak z blokowanie masztów telefoni komórkowej, a potem pretensje do operatora że słaby zasięg 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową

@Ron 

Tylko mała ilość lokali w kamienicy też nie będzie, podłączony światłowód tak jak w moim przypadku nie jest brak zainteresowania mieszkańców.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową

@Anonim, bilans zysków i strat 🙂 Zbyt mało mieszkańców jak piszesz, a duży koszt inwestycji. W takim wypadku Neostrada pozostaje.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36171
  • 1366

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową

Nie od razu Kraków zbudowano.
Nie chcę nikogo smucić, ale cały czas są rejony w kraju gdzie nie ma wcale Neostrady (bo jest np. na linii pcmka), albo wcale nie ma miedzi (bo jest telefon radiowy), albo nawet i radiówka nie dociera.

To naprawdę dosyć duże wyzwanie cywilizacyjne.

Swoją drogą szkoda, że Orange nie poprawi swojej komunikacji nt. uruchomienia światłowodu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową

Wspólnota nie może blokować podłączenia światłowodu do Ciebie gdy jesteś właścicielem jednego z mieszkań i jedynym obowiązkiem Twoim jest doprowadzenie w taki sposób światłowodu by wyglądało to estetycznie ,a że kabel światłowodowy jest cieniutki więc z tym nie było by problemu.

Nie mogą blokować dostępu do usługi ,która ma istotny wpływ na polepszenie parametrów oglądanej telewizji i korzystania z internetu.

Jakoś w 2015 roku pojawiła się notka prawna dotycząca tego tematu bo w związku z przeprowadzaniem światłowodów wiele wspólnot miało przeciw wskazania ale w tym momencie nie mają nic do powiedzenia jak chociażby jeden właściciel mieszkania zgodzi się na takie przyłącze oczywiście mając na uwadze względy estetyczne jak wiercenie ścian.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36171
  • 1366

Blokowanie założenia światłowodu przez Wspólnotę Mieszkaniową

No niestety nie ma oparcia to w przepisach. Kupując mieszkanie dostaje się jedynie udział w częściach wspólnych. Wspólnota nie musi jej udostępniać. Dopiero UKE może nakazać pod kilkoma warunkami określonymi w prawie telekomunikacyjnym.