Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokowanie predkosci lte/3g


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Blokowanie predkosci lte/3g

Witam. Czy u kogoś co jakiś czas/kilka godzin jest blokowana prędkość internetu mobilnego? Czy dzień czy noc, czy ładna czy brzydka pogoda ograniczana jest prędkość pobierania do około 5 mb/s niezależnie czy to jest lte czy 3G.

10 ODPOW. 10

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Blokowanie predkosci lte/3g

Wina leży najprawdopodobniej po stronie przeciążonego nadajnika. Takie sytuacje mają czasami miejsce. Może być to też spowodowane częstym przełączaniem pomiędzy LTE a 3G w telefonie...

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie predkosci lte/3g

A nie pobierasz w ciągu doby dużo danych? nie ma lejka?
Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie predkosci lte/3g

Podstawowe pytanie czy ikona LTE jest czy H+ bo transfer nawet słaby na LTE nie jest tak niski jak u ciebie Jarek1641 , druga sprawa to moc sygnału LTE, jak jest słabo to 3G masz co rusz, lejek czy ograniczenie dało by dużo mniejszy transfer.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 1
  • 0

Blokowanie predkosci lte/3g

Jest coś takiego w Orange jak lejek techniczny dla "heavy userów". Działa zazwyczaj w godzinach 7:30-23:00. Jeśli Twoja szybkość spadła do 15/15, 10/10 lub 5/5 mbit/s to na pewno się na niego załapałeś.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 8
  • 0

Blokowanie predkosci lte/3g

A ja mam coś dziwnego w swojej lokacji, Płock Wyszogrodzka 161 - centrum handlowe - galaxy S6 i zasięg LTE+ połowa skali, download nigdy nie przekracza 5~7mb/s a upload jak zadziała to 3-5mb/s a często czekam chwile zanim coś się zadzieje a nawet czasami przy uploadzie wyświetla błąd komunikacji i tak jest od paru miesięcy. Żona ma telefon ze zwykłym lte bez agregacji i ta sama sytuacja bo już obawiałem sie o swój telefon ale tym wykluczyłem, oboje abonament Smart LTE, ja ten za 105zł. Drażni mnie to bo zgłoszone do ORANGE - konsultant stwierdził że nie ma awari i działa wszysko poprawnie... A pamiętam jak ruszyło mi LTE+ to w nocy miałem ponad 100mb/s downloadu a upload pięknie ponad 25mb/s a teraz to tragedia... konsultant stwierdził że to wina telefonów - mojego samsunga 9 miesięcznego i żony lg 1 miesięcznego... Dziwne bo wlokalizacji swojej pracy nie mam błędów transmisji tylko że mam zwykłe LTE w zasięgu.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Blokowanie predkosci lte/3g

Uwzględnij fakt, że w centrach handlowych jest sporo osób. Jeśli nie ma extra wzmacniacz, to przy wielu osobach naraz korzystających - takie są prędkości.

Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Blokowanie predkosci lte/3g

@MarcinB_24, na moje to bardziej wina przeciążonych BTS-ów. Na dwoje babka wróżyła. Sam osobiście w różnych miejscach, o różnych porach, mam różne odczyty. Często Up jest wyższy od Down. Wnioskuję że jest to spowodowane właśnie obciążeniem przekaźników...sytuacja ta sama nawet po "hard resecie" telefonu, powtarzająca się też na innych słuchawkach, więc konsultant mógł wyssać sobie to z palca, tak na odczepnego 😉

Anonim

Nie dotyczy

Blokowanie predkosci lte/3g

MarcinB_24 centra miast są ograniczenia, tak co 2 korzysta z LTE, transfer jest i tak przyzwoity, Play robi inaczej BTS wylogowuje co jakiś czas użytkownika i transfer jeszcze wolniejszy, Orange moim zdaniem tak na granicy przyzwoitości się trzyma.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Blokowanie predkosci lte/3g

Orange daje pełne usługi mobilne tylko przez pierwszy miesiąc, bo tyle masz czasu na rezygnację. Potem umowa wiążąca, czyli płacz i płać a oni mają Cię gdzieś. Oczywiście jak im to powiesz to wielka obraza, bo jak to? Najlepsza sieć? Tak. Najlepsza ale tylko na reklamie i przez pierwszy miesiąc żebyś nie zrezygnował. Internet LTE ma swoje dolne granice poniżej których prędkość download i upload nie powinna spaść. (oczywiście przy normalnych warunkach atmosferycznych). Przy pełnym zasięgu w odległości do 200m w linji prostej od nadajnika LTE nie powinno spaść poniżej 25Mb/s download i 15Mb/s upload. Jeśli prędkość jest mniejsza to znaczy że sieć celowo ją zaniża aby zaoszczędzić na transferze i energii elektrycznej. Oczywiście żadna z sieci się do tego nie przyzna a dane 25Mb/s na 15Mb/s uzna za wyzsane z palca kryjąc swoje machlojki.