Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

Uważam, że nie tylko operator źle wygląda pod tym kontem, ale również nadgryzione jabłuszko.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

Ale mozna sobie ustawic limit transmisji danych i w nju mam usluge - tylko pakiet a potem blokada. Pakiet nie dziala w CH wiec w CH nie ma w ogole transferu.

 

Wykonalem testowego iMessage teraz. Dane komorkowe wylaczone. Tryb samolotowy waczony. Potem wlaczenie Wifi. Wlaczenie wificalling.

 

Poszlo jako iMessage, na billingu 3,03 PLN za MMS Szwajcaria. Zero info o logowaniu do sieci partnera roamingowego.

 

To jest problem Apple a nie Orange.

 

@ketrasaArturpatrzac na ARPU w PL to Orange ma problem i koszty. Problem wizerunkowy, byc moze teraz nie ma zbyt duzo polskich klientow w CH ale jak ktos pojedzie biznesowy majacy dbry scoring i zrobi w Wifi kilkanascie tysiecy iMessages na nartach w Saas Grund w hotelu po wifi a bedzie to jako MMS... to operator bedzie mial problem z klientem wizerunkowy.

Anonim

Nie dotyczy

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

@impetiginisatio  coś nie tak z usługą i Orange powinien to naprawić, dlatego korektę zrobili, bo system śledzi trasy, jeśli Apple miesza to i operator Orange powinien to blokować.Tak na koniec, bogaty z💰 nie spogląda na rachunki, tylko płaci, choć są wyjątki i ci szanują kasę do przesady. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

kiedys jedna z moich reklamacji dotyczyla rachunku za ponad 95.000 PLN - wysylalem iMessages no i szlo jak mmsy - Orange uznal ja czesciowo, cos kolo 4000 PLN musialem zaplacic po mediacji UKE. Ale robilem  to przez miesiac prawie po wificalling.

 

Co mnie dziwi- skoro sa to mmsy to przeciez systemy antyfraudowe powinny killowac karte SIM za formalne generowanie sztucznego ruchu. Przeciez w warunkach PL takie rachunki sa abstrakcyjne.

Na swoim koncie nju mam limit naleznosci 100PLN. Ale on nic nie znaczy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

iphone z nowym ios potrafi łączyć się z siecią komórkową bez kresek zasięgu - to nie bug, to feature

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

I rachunki też przyszłościowe 🙃


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

@Piotrekk85ale to jest juz przegiecie. Czyli intuicja mnie nie mylila. Tu nie Orange jest winny. Czyli - Iphone moze generowac koszty i problemy dla Orange - jak nastolatek majacy nju abo za 29pln zrobi powedzmy 10.000 iMessages ze Szwajcarii, ktore nie beda iMessages tylko MMSami to bedzie to 10.000 x 3.03 PLN do zaplaty....

 

Orange powinno cos z tym zrobic, bo przeciez beda na tym tylko tracic.

Anonim

Nie dotyczy

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

@impetiginisatio  operator nie zablokuje karty sim, nadużycia ona nie robi, bo ruch po wifi i internecie jest, trzeba by śledzić i blokować takie zachowanie iPhone po LTE i internecie, pewnie mms lecą przez serwer w Szwajcarii. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

nie wiem jak jest z postpaidem ale w prepaidzie przeciez systemy nadzoru dzialaja prawie w czasie rzeczywistym.

A z tego co czytam ( jestem anestezjologiem) to systemy billingowe pytaja w HLR/VLR o uprawnienia SIM. W czasie rzeczywistym. Przeciez mozna ustawic parametry ilosc polaczen na dane IMSI w jednostce czasu.

 

Kupujac starter na karte jak wysle 30 smsmow w 10 minut mam automatyczna dezaktywacje za generowanie sztucznego ruchu. Czemu tu ma byc inaczej?

Anonim

Nie dotyczy

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

Prepaid nie zrobi debetu, kilka złoty jak już, zablokują dalsze operacje, dawniej czyścilem sim na kartę, rozmowami, wyczyścił o co do grosza i rozłączyło, teraz to Spotify puszczam i czyści jeszcze lepiej 😃