Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 532
  • 1235
  • 2

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

Wlaczajac najnowszy Iphone 12 jak i Iphone 6s Plus ze staroci w ofercie abonamentowej Orange czy tez Nju mobile w tryb samolotowy - a nastepnie Wificalling - mozemy sobie korzystac z Wificalling etc.

 

Dochodzi jeden potencjalnie kosztotwórczy problem.

 

W przypadku fioletowej konkurencji smsy i mmsy ida po Wifi

W przypadku magentowej podobnie.

 

Wlaczylem sobie wificalling i tryb samolotowy. Zadnych danych etc. No i co sie stalo-

 

Wyslalem pare iMessages po Wifi do roznych odbiorcow. Co okazuje sie na billingu. To MMSy ze Szwajcarii, ekstra platne. Kilkaset MMS w roamingu na rachunku. Rachunek na ponad 5000 PLN, ale Orange skorygowalo to. Dziękuję i Brawo Orange!

 

Czemu wysylanie iMessages w WifiCalling wymusza skryte logowanie sie do sieci partnera roamingowego? Bo tego nawet nie widac na wyswietlaczu - iMessages ida wtedy po Swisscomie/Sunrise i robia rachunek. Macie jakies pomysly?

 

Kolejna edycja : karty sim sa fizyczne, to nie jest eSim (w 6s Plus sie nie da btw)

23 ODPOW. 23

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

A przy tworzeniu wiadomości nie widzisz po kolorze dymku czy to sms/mms czy iMessage?

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18398
  • 52613
  • 705

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

@impetiginisatio dzięki za taką cenną informację. Kolejny powód, aby nie pchać się w nadgryzione jabłko.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

Ew. pokaż jak masz aktualne ustawienia wiadomości bo nie widziałem nowego iOS w praniu.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 532
  • 1235
  • 2

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

teoretycznie idzie jako iMessage. Dane wylaczone dla pewnosci -nie tylko roaming danych ale dane komorkowe wylaczone, tylko Voice.

 

Tu ewidentnie wine ponosi Carrier Bundle. Telefon ani chwili nie pokazuje zasiegu sieci komorkowej, niby wszystko idzie po Wifi, niby to iMessages. Ios 14.2

 

Czy mam kontaktowac sie prywatnie z jednym z Senior VAS maintenance engineer  z Panskiej w Warszawie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

Nie wiem czy ktoś na Pańskiej jeszcze jest. Chyba, że znasz kogoś prywatnie.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 532
  • 1235
  • 2

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

znam prywatnie ale nie wiem czy oni nadal na Panskiej, byl Senior VAS w Orange i zajmowal sie wlasnie uslugami  dodanymi, nigdy nie rozmawialismy o tajemnicach firmy czy planach.

Anonim

Nie dotyczy

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki


@ketrasaArturnapisał(-a)

@impetiginisatio dzięki za taką cenną informację. Kolejny powód, aby nie pchać się w nadgryzione jabłko.


IPhone jest dla bogatych, więc dziwię się że przez USA nie śle mms, tak z innej strony, da się chyba cuda na jakoś ograniczyć, macierzyste sieć, bez roamingu. Trzeba by pogrzebać w ustawieniach, szkoda że iPhone nie mam. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 532
  • 1235
  • 2

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

ale wiecie co, to strasznie robi zle operatorowi. Mi Orange uznalo reklamacje bez kontaktu nawet ze mna - zobaczylem na koncie korekte faktury.

 

Tylko przeciez.... no jak wlaczasz Wificalling i tryb samolotowy to z definicji tryb samolotowy wyklucza laczenie sie z danymi innymi niz wifi. No i oczywiscie kolejnosc - najpierw tryb samolotowy a potem WifiCalling. Skoro Wificalling w Orange nie wspiera SMS/MMS to nie powinno cos takiego miec miejsca.

 

To dziala przeciez na szkode wizerunku operatora a i skoro faktycznie idzie przez Swisscom/Sunrise to Orange Polska musi jakies tam pieniadze szwajcarskiemu operatorowi za interconnect zaplacic.

 

Skoro Iphony jak piszecie kupuja bogaci ludzie to sie zdenerwuja czyms takim i pomysla o zmianie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36153
  • 1366

Bledy Carrier Bundle Iphone i wielkie rachunki

Moim zdaniem nie chwal się tym po internetach. Od dwóch miesięcy tzw antybillszok nie musi działać poza UE tylko Orange o tym nie wie i koryguje klientom faktury nadal. Bo domyślnie jest limit opłat coś koło 240 zł na miesiąc, ale tylko w UE.