Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bardzo brzydkie praktyki orange


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Bardzo brzydkie praktyki orange

a prędkość, w megabitach na sekundę, w umowach jaka jest?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Bardzo brzydkie praktyki orange

@pirenej  tego nie wiem, musiałbym podpytać sąsiadów. ale zakładając że mają wykupine 1GB/s -30% to wychodzi mi po skrupulatnym policzeniu jakies 700Mb/s 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Bardzo brzydkie praktyki orange

@Bartek27 z tego co wiem kiedyś były stosowane technologie "ostatniej mili" po kablu miedzianym, skrętce i kablu antenowym. Teraz już Orange się wycofała i dostarcza pełne FTTH lub nic...kiedyś znajomy miał uszkodzenie w tej technologii i długo szukano w zapasach magazynowych urządzeń tej technologii, bo jak nie instalują, to i serwis kulał...stąd wiem, że gdy nie masz pełnego ftth do domu, to alternatywnej technologii też już nie dostaniesz jak wcześniej sąsiedzi


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Bardzo brzydkie praktyki orange

macie FTTB - Fibre to the Building.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Bardzo brzydkie praktyki orange

a nie Fibre to the Brama?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Bardzo brzydkie praktyki orange

byloby raczet FTTG - Fibre to the Gate ? 😉 Sam w PL chcialbym rodzicom zalozyc chociazby Neo 80. Znam bol.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Bardzo brzydkie praktyki orange

jakoś mnie to nie dziwi...

po tym co widziałem to mnie już chyba nic nie zaskoczy 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Bardzo brzydkie praktyki orange

to co autor opisuje przezylem kiedys w Warszawie. Byl lokalny ISP i Orange chcialo instalowac swoj swiatlowod, nie, nie chcemy, uchodzcie chyzo.

 

Pol roku pozniej lokalny ISP upadl z dnia na dzien, siec rozkradziono. Orange, przyjdz... A nie, teraz mamy inne plany.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Bardzo brzydkie praktyki orange


@Bartek27napisał(-a)

Pytanie czy można jeszcze cos z tym zrobić?  


Deweloper dał ciała kiedyś i tak to jest. Faktycznie montowane były takie konwertery. Jeśli się już z tego wycofali no to jest problem. Orange w ramach prowadzonej inwestycji już nie wraca do tego co wybudował i oddał do eksploatacji. Dlatego zawsze przekonuję klientów żeby zgadzali się na światłowód nawet jak im do szczęścia w tej chwili nie jest potrzebny. To jeść nie woła i może sobie być a później jest jak znalazł. Niestety wiele wspólnot tego nie rozumie albo nie chce zrozumieć, a później po kilku latach jest płacz że wszyscy na około już mają a u nas nie ma.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Bardzo brzydkie praktyki orange

@Bartek27A gdybyś tak sprawdził jak realizowana jest ta miedź do budynków. Może deweloper wykazał sie inicjatywą i zapobiegawczo ułożył kable w rurkach? Może dałoby się wyciągnąć miedź, a włożyć FTTH? Orange może nie wiedzieć, że to taka być może prosta czynność do wykonania sugerując się zastosowaną wcześniej technologią? Popędź dewelopera, niech się wypowie jak zrobił te kable...Może będzie miał namiary do wykonawcy? Jest was wielu, może się skrzykniecie i czegoś dowiecie?Warto...