Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Atak z podszywaniem się pod Orange, Cybertarczę i Niebezpiecznik


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Atak z podszywaniem się pod Orange, Cybertarczę i Niebezpiecznik

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Atak z podszywaniem się pod Orange, Cybertarczę i Niebezpiecznik

Mam antywirusa na Android, takie prowokacje vs sms czy @ od razu kasuję, dziwi mnie jedynie że dużo się na to nabiera, bo skala tych złapanych w sieć jest duża, obstawiam że gro na Forum tego nie przeczyta a ci co w sieci myszkują też, ale co by mieli do roboty Hakerzy jakby użytkownik świadomie z komputera korzystał czy smartfona. 

Anonim

Nie dotyczy

Atak z podszywaniem się pod Orange, Cybertarczę i Niebezpiecznik

Kto hakuje, ten ma pewnie porządnie "sklepane" klepki, tylko piątej nijak nie doszuka się. Stąd buszuje, a nuż ją odnajdzieEmotikon: Język

Anonim

Nie dotyczy

Atak z podszywaniem się pod Orange, Cybertarczę i Niebezpiecznik

Jest wiele osób co lubią mieć aplikacje do bankowości a potem zdziwienie jak tu ale to nie jest jedyny bank. 

Anonim

Nie dotyczy

Atak z podszywaniem się pod Orange, Cybertarczę i Niebezpiecznik


@Anonimnapisał(-a)

Jest wiele osób co lubią mieć aplikacje do bankowości a potem zdziwienie jak tu ale to nie jest jedyny bank. 


To co dzieje się z aplikacjami mobilnymi naprawdę szokuje, dobrze że mam limity, konta po całości nikt mi nie wyczyści, telefon mam na dual sim więc jakby kto coś kombinował to da się to wychwycić, eSIM powinni dawno wprowadzić, nie było by możliwości wyrabiania duplikatów kart, ale to odległa przyszłość.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36170
  • 1366

Atak z podszywaniem się pod Orange, Cybertarczę i Niebezpiecznik

Esim jest bardziej bezpieczny? wg mnie nie. Obecnie większość oszustw z duplikatami sim polega na "podrobieniu tożsamości". Więc to cały czas jest względnie łatwe. Nie mówiąc o tym, że można sobie kupić przez internet dowód "kolekcjonerski" a w salonach operatorów nie ma ultrafioletu do weryfikacji czy innych opcji.
Anonim

Nie dotyczy

Atak z podszywaniem się pod Orange, Cybertarczę i Niebezpiecznik


@Piotrekk85napisał(-a)
Esim jest bardziej bezpieczny? wg mnie nie. Obecnie większość oszustw z duplikatami sim polega na "podrobieniu tożsamości". Więc to cały czas jest względnie łatwe. Nie mówiąc o tym, że można sobie kupić przez internet dowód "kolekcjonerski" a w salonach operatorów nie ma ultrafioletu do weryfikacji czy innych opcji.

Oczywiście wiesz co to eSIM, to chip podobny do tego w zwykłej sim ale zaawansowany, wystarczy profil przesłać i działa u danego operatora, jest to tak samo bezpieczne jak zwykła sim karta, co do oszustw u operatorów to już wina słabej weryfikacji, może wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń to zahamuje.