Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Anonim

Nie dotyczy

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k  skoro BOK nie pomaga, ty testowałeś i brak efektów, nawet na karcie innego operatora, to agregacji nie ma na nadajniku obecnie, może wkrótce, tak na marginesie anteny panelowe lepiej wycinają inne nadajniki i zysk mają lepszy, może zamów i przetestuj, przy zakupie przez net można to po testach zwrócić.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k zasada jest taka, żeby wymusić agregację pasma, musisz być zalogowany do jednego nadajnika. Skoro nadajnik z silniejszym sygnałem ma tylko 800 MHz, a słabszy sygnał pochodzi z nadajnika z ewentualną agregacją, czyli 1800+2100, to najprawdopodobniej nie uda się zareagować pasm, bo router zawsze będzie łączyło się z silniejszym nadajnikiem. Też bym był niezadowolony z takiego wyjaśnienia. Więc jeśli uważasz, że nie pomagam, to na tym kończę i nie mam zamiaru Ciebie przekonywać. Problem byłby rozwiązany, jak byś miał na bliższym nadajniku jeszcze jedno pasmo. Agregacja pasm uważam, że wtedy zadziała. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Jutro zadzwonię raz jeszcze na BOK, bo wstępnie dostałem informację, która tutaj została zdementowana, że niby agregacja nie działa, ponieważ nadajnik jest przeciążony - a właśnie wtedy agregacja jest najbardziej potrzebna...  Wydaje mi się, że konsultant nie bardzo miał pojęcie 😉 Bardziej skłaniam się ku temu, że jest jakaś awaria, ponieważ tak jak pisałem - tutaj ktoś już opowiadał, że w sąsiedniej miejscowości też występuje problem z agregacją na wielu nadajnikach.

 

Jeżeli chodzi o anteny panelowe to skłaniam się do zakupu, może będą lepsze niż ATK-504 - ma ktoś jakieś doświadczenie i widział znaczącą poprawę (możecie coś polecić)? Ale z drugiej strony, jeżeli nadajnik faktycznie ma awarię, lub agregacja nie działa, to anteny mi na nic (wzmocnią tylko 1 pasmo).

 

@ketrasaArtur- po to jest ten temat, aby każdy mógł się wypowiedzieć, ale trochę męczy mnie powtarzanie tego samego kilka razy 😉 Po wyłączeniu pasma 800MHz łącze się z nadajnikiem ze słabszym sygnałem - oddalonym 6km ode mnie - widzę, że jednak nie sprawdziłeś tego o czym pisałem powyżej.... (szkoda)


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k żeby się odnieść dokładniej, potrzebna mi jest odległość nadajników od Twojej lokalizacji do nadajników. 6 km od nadajnika, to jest sygnał na poziomie poniżej -100dbm, co jest praktycznie na granicy zasięgu. Takie połączenie jest niestabilnie j podejżewam, że jeżeli nawet wymyślasz agregację, to sygnał skacze między pasma i i router nie może utrzymać takiego połączenia. Zakładam, że agregacją działa poprawnie na nadajniku.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k mnie chodziło o zasłonięcie się od sygnału przekaźnika.

sprawdziłem u siebie i z 1800 i 2100, W-wa T-Mobile. niema agregacji. !!!


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Sygnał nie jest najmocniejszy, ale nic nie skacze 😉 SIłę sygnału widać w pierwszym poście - masz wiele parametrów, które o niej świadczą min. SINR, RSRP, RSSI - dlaczego nie odnosisz się do tego co jest w pierwszym poście. Masz tam podane jak na dłoni wszystkie parametry - nic ci nie da, że powiem ci jaka jest odległość od nadajnika, bo Ty będziesz "insynuował", że siła sygnału na takiej odległości może być "taka a taka" - w moim poście masz konkrety 🙂

 

Te zrzuty ekranu pochodzą (o ile dobrze pamiętam) bez podłączonej anteny zewnętrznej, ale router ma bardzo dobre wbudowane anteny własne i jest w stanie ściągnąć sygnał.

 

@jarynw jaki sposób sprawdziłeś, że u Ciebie agregacja na 1800+2100 nie występuje? Masz wiedzę, z jakim nadajnikiem się łączysz i jakie ten nadajnik ma pasma? Czy jesteś w stanie połączyć się z tym nadajnikiem oddzielnie na paśmie 1800 i oddzielnie na 2100? Pytam, bo wiele wcześniejszych wątków sugeruje, że sporo osób, które udzielają się w temacie nie mają na ten temat większego pojęcia - jak sprawdzić takie informacje...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Z przekaźnikiem to jestem nawet w stanie połączyć się wzrokowo. Niema agregacji pomiędzy 1800 i 2100.  Hułek 525 od T-Mobile apk. HManager. Przy innych kombinacjach jest LTE z + -em. zadzwonię do T-Mobile zobaczymy jaka będzie odpowiedź. Ja sobie agreguje z 2600 i 800. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Dziwna sprawa, że 1800+2100 nie agreguje, natomiast dla 800+2600 już tak... może u mnie sytuacja wygląda podobnie, jednak nie jestem w stanie tego sprawdzić do 2600 mam za daleko, natomiast 800 wyłączam. Gdyby udało Ci się czegoś dowiedzieć daj proszę znać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@jaryn  B525 domyślnie nie wspiera agregacji 1800 i 2100

Na nim są możliwe kombinacje:

  • 800 + 1800
  • 800 + 2100
  • 800 + 2600
  • 1800 + 2600

Za to B818 którego ma @przemek89k ogarnia wszelkie kombinacje, za to może orange nie umożliwia takiej kombinacji, tego nie wiem, bo nie mam na czym przetestować, czy u mnie by ta opcja ruszyła.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Tak jeszcze poczytałem o tej agregacji 1800+2100 i w internecie można znaleźć wiele wątków, gdzie ludzie opisują problemy na routerach, które powinny wspierać tą agregację, więc może coś w tym jest, że nie wszystkie nadajniki obsługują taką agregację..