Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18439
  • 52715
  • 710

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k raczej podejżewam, że nie włączysz w routerze pasma 800 MHz. To pewnie też jest przyczyną braku agregacją pasma. Router będzie łapał sygnał z najsilniejszego nadajnika, a z dwóch nadajników nie zareaguje pasma. Nawet w tym przypadku anteny zewnętrzne nie wiele pomogą.

Najlepiej, jak by na najbliższym nadajnik i Orange uruchomił pozostałe pasma. Sprawą by była rozwiązana.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@ketrasaArtur  To teraz ja nie rozumiem ... przecież pisałem, że wyłączyłem pasmo 800MHz i zostawiłem 1800 i 2100 - i te chce agregować. Chcesz powiedzieć, że bez pasma 800MHz agregacja nie zachodzi, jeżeli tak to możesz podać jakieś źródło, bo z tego co mi wiadomo agregacja zachodzi dla każdej kombinacji pasm, niezależnie czy zostawię np. 800 + 1800, czy 1800 + 2100.

Anonim

Nie dotyczy

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k  jeśli to możesz ustawić, to 800MHz + 1800MHz (lub 2600MHz), bo jeśli się nie mylę 2100MHz zarezerwowane jest tylko dla 5G w Orange i nie skorzystasz, jak modem nie obsługuje 5G.

Jeśli agregacja nie zaskakuje, to pozostaje zakup anteny panelowej na wybrane pasma i skierować ją na nadajnik. Agregacja-pasm-lte-co-to-takiego. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@Anonim- mogę wymusić na routerze konkretne pasma, nie jest to żadna magia - oczywiście trzeba mieć odpowiedni router i oprogramowanie. Tak jak pisałem poprzednio wymuszam dwie częstotliwości 1800+2100, jeżeli chodzi o 2600 to mi nawet nie łapie, ponieważ nadajnik jest za daleko. Testowałem z antenami kierunkowymi 2x ATK 504 i nic to nie pomogło, jak agregacji nie było tak nie ma... raczej przychylam się do tego, że agregacja na tym nadajniku nie działa (skoro ktoś z okolic sprawdził i pisał w tym wątku, że w sasiedniej miejscowości większość nadajników jest bez agregacji, to pewnie u mnie to samo mimo, że obsługują kilka pasm).

Anonim

Nie dotyczy

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k  bywa że agregacja pasm na nadajniku nie działa, ale skoro kilka pasm jest, to nadzieja na jej włączenie jest.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18439
  • 52715
  • 710

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k wymuszenie pasma 1800+2100 to nie to samo co wyłączenie 800. Jaką odległość masz do nadajnika 800 MHz, a jaką do tego, z którego chcesz agergować pasmo?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@ketrasaArtur- nie chce być nie miły, ale powiedz mi widziałeś zrzuty ekranu z pierwszego postu? Masz tam wszystkie informacje, aby stwierdzić z jakim nadajnikiem się łącze. Któryś raz się powtarzam - wyłączam pasmo 800MHz i włączam tylko 1800 + 2100 - widać to na zrzutach ekranu, że router łączy się z nadajnikiem oddalonym od mojej lokalizacji czyli Limanowa ul. Witosa.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18439
  • 52715
  • 710

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k masz nowość wykonania screena, w jaki sposób na routerze wyłączane jest pasmo LTE 800 MHz?

Nie spotkałem się, aby routery miały taką możliwość. Dlatego bliższy nadajnik ma mocnieszy sygnał od dalszego nie możesz wymusić agregacją. Pojedyncze pasma możesz łapać, ale router i tak będzie w pierwszej kolejności logował się do bliższego nadajnika.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k pewnie niema możliwości zasłonięcia się od Rupniowa?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@ketrasaArtur Jeżeli chodzi o możliwość wymuszenia pasma wszystko zależy od oprogramowania - poczytaj więcej na ten temat, to się dowiesz - przyjmij na tę chwilę, że tak jest 😉 Ja tutaj przyszedłem z problemem, a nie z instrukcją (zresztą temat nie jest do tego, abym tłumaczył jak można wymusić konkretne pasmo). Wydaje mi się jednak, że skoro nie masz wiedzy o tym, że można tego dokonać to raczej nie pomożesz w temacie, ale dzięki za próbę pomocy. Gdybym nie mógł wymusić pasma to sytuacja byłaby dokładnie taka jak ją opisałeś - czyli łączyłbym się z najbliższym nadajnikiem, który ma tylko 800MHz i który nie ma agregacji, ale pasma wymuszam i łaczę się z nadajnikiem oddalonym 6km - widać to na pierwszym zrzucie ekranu (jest tam podany ID nadajnika, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki BTS, aby zobaczyć co to za nadajnik i jakie pasma ma, żeby nie było, że coś kręcę z tym wymuszeniem pasm 🙂 ).

 

@jaryn - podobnie jak do kolegi powyżej, wiesz w jaki sposób odczytać ID nadajnika i sprawdzić gdzie jest zlokalizowany? W pierwszym moim poście masz zrzut ekranu z programu, w którym widać z jakim nadajnikiem się łącze 🙂

 

Od razu podpowiem - ID nadajnika z którym się łącze po wymuszeniu pasm to 126269, teraz zadanie dla Was znalezienie w internecie gdzie zlokalizowany jest nadajnik o takim ID. Mam nadzieję, że to rozwieje wątpliwości...