Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@DawidOrange router, jaki ma @przemek89k to Huawei B818.

Co do karty SIM, to chodzi mi o Orange, nie innego operatora, ale skoro magenta był sprawdzany i też jest problem z agregacją, to tylko potwierdza, że nadajnik jeszcze nie wspiera agregacji pasma.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k 

 

Nie polecam skansenu (zieloni) ani fioletowych ale warto spróbować.

Może w twojej lokalizacji będzie lepiej ?


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@ketrasaArtur 

 

Zawsze można postąpić ekonomicznie - kupić, sprawdzić, zwrócić w ciągu 14 dni - jeśli wystąpi brak agregacji. Autor wtedy będzie pewny w 100% 🙂.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Anteny już miałem - testowałem 2x ATK-504, ale poprawa sygnału nie była znacząca - prędkości pozostały w zasadzie bez zmian i wciąż bez agregacji. Jeszcze się zastanawiam nad tyli panelowymi, może będą lepszym rozwiązaniem.

A co z tym nadajnikiem - weryfikował ktoś - czy jest na nim włączona agregacja? Czy w momencie zwiększonego ruchu operator może wyłączyć agregację - jakiś konsultant tłumaczył mi, że wtedy pasmo jest obcinane i agregacja nie zachodzi, ale nie bardzo rozumiem...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 133
  • 2

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k - konsultant plecie bzdury. W momencie zwiększonego obciążenia agregacja się nie wyłącza. Byłoby to wręcz wbrew logice, bo agregacja w takich sytuacjach pozwala rozłożyć obciążenie na więcej pasm i nie zapychać jednego.

W twojej lokalizacji prawdopodobnie stacja ma awarię. Byłem dziś w Nowym Sączu czyli po sąsiedzku (to samo RNC) i zauważyłem, że agregacja przestała tam działać na sporej części stacji, na których działała od lat. Albo awaria regionalna albo nie zdążyli jeszcze naprawić agregacji po zmianie LTE2100 z bloku 10MHz na 15MHz.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@juzew_ 

 

Bardzo możliwe. W tych okolicach trwa refarming sieci.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

W takim razie będę to musiał raz jeszcze zgłosić do Orange - zobaczymy co powiedzą tym razem...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

@przemek89k nie rozumiem tego zdania cyt. "a 800MHz musiałem zablokować bo przełączało mnie na inny bliższy nadajnik." Jaki bliższy nadajnik? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 90
  • 0

Agregacja LTE - kiedy się włącza ??

Wydawało mi się, że dobrze wszystko opisałem i osoby "będące w temacie" nie będą pytały o takie rzeczy 😉 Blisko mnie jest nadajnik zlokalizowany w miejscowości Rupniów (226480) - jednak nadaje on tylko na paśmie 800MHz więc o żadnej agregacji tam nie można mówić. Jeżeli na routerze mam włączoną obsługę wszystkich pasm to router połączy się z najsilniejszym sygnałem - czyli właśnie z tego nadajnika. Dlatego muszę w konfiguracji wyłączyć pasmo 800MHz, aby router połączył się z kolejnym nadajnikiem - Limanowa ul. Witosa - ten posiada częstotliwości 800/1800/2100/2600, przy czym ja będę wykorzystywał tylko 1800 i 2100.

 

PS; Czy zagląda tutaj ktoś z Orange, aby był w stanie zweryfikować ten nadajnik na ul. Witosa w Limanowej - chodzi o problem z agregacją...