Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 18
  • 1

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Szanowni Użytkownicy forum,

 

mam do Was pytanie/sprawę. Bardzo liczę że w ramach programu POPC Orange podłączy mnie do światłowodu (mój adres jest w bazie niby adresów do podłączenia), ale się martwię że może to nie nastąpić.

1. Jakiś czas temu czytałem w jakimś dokumencie, że adresy które podłączą zwycięzcy konkursu na danym terenie mogą się różnić o ileś tam procent, jeżeli zbyt drogo by im wyszło podłączenie danych adresów to mogą wziąć inne spoza puli tej pierwotnej i podłączyć tak aby ilość się zgadzała. Czy to prawda?

2. Orange podłącza podobno tylko tam gdzie może tanio tzn. ma słupy lub najwyżej gdy ma doprowadzone do domków jednorodzinnych rurki do których wystarczy tylko włożyć światłowód. Adresów przy, których trzeba się więcej napracować np: pod chodnikiem trzeba zrobić kanalizację i przekopać i doprowadzić rurkami do domów światłowody nie robi. To natomiast słyszałem od lokalnego dostawcy. Czy to też prawda? Czy może, ktoś na forum jednak nie miał słupów na ulicy ani rurek doprowadzonych do domu i mu doprowadził światłowód Orange robiąc całą infrastrukturę w ziemi?

 

Za wszystkie odpowiedzi dziękuję.

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Wszystko zależy od konkretnej lokalizacji i współpracy samorządu i właścicieli gruntów. Sprawdzałeś swój adres w bazach na POPC?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 18
  • 1

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Mój adres jest zarówno na stronie https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ z przewidywaną datą rozbudowy, https://www.orange.pl/view/popc tutaj także, https://cppc.gov.pl/programy/popc-2/po-polska-cyfrowa-1-1/nabor-wnioskow-popc-1-1-drugi-konkurs/ i tutaj też. Chyba że o inne sprawdzenie chodzi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

To raczej nie masz o co się martwić.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 18
  • 1

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Przecież to, że jestem na tej liście nic nie oznacza. Tylko, że planują na razie podłączyć adres. 🙂 A jak wyjdzie za drogo podłączenie to zmienią na inny adres. Chyba, że to nie jest prawdą że mogą ileś % adresów zmienić. A po Warszawie widzę, że podłączają domki jednorodzinne przy których mają słupy. 😞


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Kwestia drogo czy nie w POPC nie ma znaczenia. Tam kasa jest. Gorzej jest w sytuacji "betonu" wśród mieszkańców czy urzędników. Przykładowo jest droga, linia napowietrzna i po jednej stronie drogi gdzie są trzy domy. Zainteresowany tylko klient, który jest w środku. Sąsiad z lewej i prawej nie chcą się zgodzić na modyfikacje czy nowe kable. Gmina nie chce przeciągnięcia słupów na drugą stronę ulicy. Wtedy operatorzy nic już nie poradzą. A jeszcze sąsiad ze wsi z sąsiedniego powiatu widział w pobliżu nietoperze czy rzadkie rośliny... Jak jest współpraca, to i są światłowody. Jak nie ma, to nie ma.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 18
  • 1

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Czyli jeżeli słupów u mnie nie ma. Chodnik należy do miasta Warszawy. To dla Orange nie będzie problemem przekopanie chodników i doprowadzenie do tych sąsiadów co chcą światłowodów w rurkach/osłonach? 🙂 Chyba, że się miasto nie zgodzi to wtedy światłowodów nie będzie? 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Akurat z tego co mi wiadomo samorząd w Wawie nie robi problemów. Gorzej jeśli masz nietoperze, rzadkie rośliny itp co "życzliwi" sąsiedzi mogą zgłaszać i opóźniać inwestycje.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 35
  • 18
  • 1

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

Dziękuję w takim razie za odpowiedzi. Mam jeszcze ostatnie pytanie na przyszłość. Czy jest taka możliwość że chcę aby podłączyło Orange światłowód w ramach POPC, ale nie chcę na przykład dopóki umowa na inny internet się nie skończy podpisywać nowej.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Adresy do podłączenia w ramach POPC/kryteria ekonomiczne

W ramach POPC robione są przyłącza a nie instalacja do umownego "gniazdka". Więc jak nie wyrazisz teraz zainteresowania na przyłącze, to później może nie być możliwości. To zależy jaki będzie projekt instalacji - ale takich planów się nie dowiesz wcześniej zwykle. Teoretycznie też jest możliwa sytuacja, że Orange w ramach POPC zrobi przyłącze a inni operatorzy będą zainteresowanie korzystaniem z usług w modelu BSA lub LLU na kablach orange. Wtedy też istnieje opcja skorzystania z ofert innych firm.