Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Adres w POPC a brak podłaczenia światłowodu


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Adres w POPC a brak podłaczenia światłowodu

Witam 

Przychodzę tutaj z dość chyba nie typową sprawą a mianowicie mój adres jest w programie POPC ( sprawdzane na https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/ ) . Wykonawcą projektu jest FIBEE IV a koniec inwestycji  jest na 31 grudnia 2021 . U mnie w domu jest możliwość przyłączenia  ADSL do 10mb/s od Orange . Niestety zostałem poinformowany że pomimo że adres jest w projekcie to nie zostanie podłączony światłowód  bo FIBEE decyduję ostatecznie kogo podłączy a kogo nie . Sprawdzałem na ich stronie (getfibre) że nie planują na moim adresie inwestycji . Czy można coś podziałać w tym temacie lub ktoś miał podobną sytuację ? 

Z góry dzięki za pomoc.

7 ODPOW. 7

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Adres w POPC a brak podłaczenia światłowodu

@Sobiech zawęzić ilość przyłączyły w projekcie widocznie można, natomiast z rozszeżeniem zawsze jest problem.

W Twoim przypadku pewnie przekroczyli koszty zaplanowane w projekcie i nie chcą dalej poprowadzić światłowodu. Zostaje tylko uzgodnienie z wykonawcą, aby jednak zdecydowali się na pociągnięcie do Ciebie światłowodu. Jeżeli tego teraz nie zrobią, to zostaje czekać na następny projekt, pewnie trochę czasu upłynie lub może trafi się dostawca Internetu, który zrealizuje pociągnięcie światłowodu z własnych środków. Ponieważ na Twoim terenie jest projekt POPC, więc za własną kasę nikt się nie zdecyduje. Proponuję więc drążyć temat u obecnej firmy realizujące projekt.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Adres w POPC a brak podłaczenia światłowodu

Właśnie wydaje mi się to bardzo dziwne skoro firma wygrała przetarg na dane adresy w puli to jest zobowiązana do ich podłączenia . Będę działał z tą firmą aby jednak był ten światłowód , według mnie jest to czyste nie wywiązanie się z umowy którą ta firma podpisała z ministerstwem . U mnie jeszcze nikt nie wbił nawet łopaty w ziemie a do podłączenia jest kilka tysięcy domów .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Adres w POPC a brak podłaczenia światłowodu

Niestety mają możliwość wymiany części punktów, już chyba była jakaś dyskusja na ten temat tutaj.

Termin zakończenia to też raczej nie koniec tego roku, aktualnie na liście gotowych adresów figuruje około 51 tysięcy na jakieś 500tys, realnie zaczęli kopać w różnych miejscach gdzieś na początku 2020, a zgody zbierali na jesieni 2019. Obstawiam, że to potrwa jeszcze ze 2 lata minimum, bo te adresy powoli na liście przybywają, jak zerkam co miesiąc. Kontaktuj się z Inea bo to oni za to odpowiadają, tutaj w innym poście dawałem jakieś linki i numer tel.
https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 526
  • 1217
  • 2

Adres w POPC a brak podłaczenia światłowodu

tak jak juz tutaj podano - punkty sa wazne ale nie ich rozmieszczenie a ilosc. Operator musi podlaczyc minimalna liczbe punktow a jakie to to on sobie moze w trakcie wykonywania projektu zmienic.

 

Nikogo nie obchodzi nic innego procz ilosci. Ta musi sie w papierach zgadzac.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Adres w POPC a brak podłaczenia światłowodu

@Sobiech  przez analogię na stronach projektu POPC, gdzie beneficjentem jest Orange jest zastrzeżenie, że mimo iż jesteś na liście adresowy objętych inwestycją, nie ma 100% pewności, że założą usługę. Warto pytać Fibee z jakiego powodu, bo jak wymienili koledzy to może być przekroczenie budżetu, lub brak ( za duże koszty) warunków technicznych dla inwestycji. Warto zapytać i zebrać popyt w okolicy,... 

Napisać maila do zespołu cppc z zapytaniem o plany i terminy i z tym uderzyć do beneficjenta. 

Im więcej ustaliła, tym więcej będziesz miał argumentów w rozmowie

Szanse może niewielkie, ale są


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 12
  • 0

Adres w POPC a brak podłaczenia światłowodu

@xinfxZadzwoniłem pod numer który podałeś w tamtym poście to zwykła infolinia sprzedażowa, gość jedynie chciał mi sprzedać internet w miejscowości o takiej samej nazwie jak moja gdzie już jest podłączony światłowód, na temat projektu nic nie wie. Na getfibre.pl w tamtym roku był mój adres potem usunęli. Z kolei pisałem maila bialaplama@cppc.gov.pl, sprawdzili i wcześniej nie było mojego adresu, teraz jest, ale nic więcej nie mogą zrobić w tym kierunku. Co z tego, że mogą wymienić część adresów jak nie wiadomo jak się z nimi skontaktować i to zgłosić. Już zaczęli instalować w mojej miejscowości, a nie ma nic na ten temat na liście planowanych adresów ani gotowych. Zgłosiłem też zapotrzebowanie na stronie UKE.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 171
  • 3

Adres w POPC a brak podłaczenia światłowodu

hmm może się numery pozmieniały, mnie pod tym numerem dawniej informowano o przebiegu prac i przybliżonych terminach.