Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

Witam
Od jakiegoś czasu w mojej miejscowości rozpoczęły się prace w ramach projektu Orange Jeleniogórski Światłowód. Czasami rozmawiałem pracownikami podwykonawcy. W trakcie prac wystąpiły jakieś problemy z projektem i panów podwykonawców, nie było prawie 2 miesiące. Po dwóch miesiącach panowie wrócili z nowym projektem i wznowili prace związane z podłączaniem światłowodów w mojej miejscowości tyle, że bez mojego adresu.
Mój adres jest ujęty w tym projekcie na następujących stronach:
https://mapbook.uke.gov.pl/
https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/
https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/

Byłem w salonie Orange i pracownik powiedział mi, że jestem ujęty w tym projekcie.

Jednak gdy wrócili rozmawiałem z pracownikami podwykonawcy (3 różnymi) i każdy mówi mi, że mój adres nie jest ujęty i nie podłączą mi światłowodu. Jeden nawet powiedział, że bez problemu jest miejsce w skrzynce i mogliby podłączyć mi światłowód, jednak pytając któregokolwiek nie potrafili mi udzielić informacji do kogo się odezwać w tej sprawie lub podać jakiś nr telefonu czy cokolwiek. Drugi powiedział mi żebym wynajął sobie firmę która podłączy mi światłowód od sąsiada. Trzeci powiedział, że "za rok może cośtam". Według informacji podanych przez podwykonawcę adresy podłączone do światłowodów będą wyglądać w następujący sposób:
Swiatlowody.jpg
Jestem autorem tej mapy i powstała ona dzięki informacji od podwykonawcy. Sąsiad naprzeciwko, z lewej i prawej będą mieli podłączony światłowód. Skrzynki widoczne na zdjęciu już stoją. Mój numer adresu to 18.
Czy ktoś może wie do kogo powinienem się odezwać w tej sprawie?
Czy podwykonawca tak o może sobie nie uwzględnić mnie z powodu "nowego projektu"?

Przez ponad 10 lat korzystam z internetu Orange przez łącza telefonu stacjonarnego. Cena takiego internetu to 70zł(w tym 30zł telefon stacjonarny z którego nie korzystam) za 20mb/s gdzie realnie ten internet działa z prędkością 12mb/s. W tych czasach 70zł za 12mb/s to żart.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

Będę zgadywał, zielone domki są przypisane adresowo do tej głównej drogi, a twój czerwony domek jest adresowo przy tej uliczce wąskiej, jeśli projekt był zaplanowany tylko dla tej głównej ulicy to nic kompletnie nie zrobisz, musisz czekać jak inwestycja będzie dotyczyła ulicy przy której masz adresację. Podobne sprawy były już wielokrotnie omawiane na forum, możesz pisać do Skierniewic, ale nikt Ci nie pomoże jeśli projekt inwestycji był rozpisany na ulicę X, a ty mieszkasz przy ulicy Y nawet jeśli fizycznie przy twoim domku stoi skrzynką ze światłowodem, lub twój sąsiad ma światełko a Ty nie. U mnie było podobnie, połowa osiedla miała światłowód a dosłownie po drugiej stronie głównej ulicy ludzie musieli czekać chyba półtora roku i dopiero zaczęli montować światłowód bo wszelkie inwestycje/projekty były zaplanowane tylko dla jednej części osiedla. Takie jest życie, zawsze znajdzie się ktoś, ostatni a za nim kolejna osobą która tez by chciała mieć podłączenia ale niestety projekt/inwestycja nie jest z gumy.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

Będę zgadywał, zielone domki są przypisane adresowo do tej głównej drogi, a twój czerwony domek jest adresowo przy tej uliczce wąskiej, jeśli projekt był zaplanowany tylko dla tej głównej ulicy to nic kompletnie nie zrobisz, musisz czekać jak inwestycja będzie dotyczyła ulicy przy której masz adresację. Podobne sprawy były już wielokrotnie omawiane na forum, możesz pisać do Skierniewic, ale nikt Ci nie pomoże jeśli projekt inwestycji był rozpisany na ulicę X, a ty mieszkasz przy ulicy Y nawet jeśli fizycznie przy twoim domku stoi skrzynką ze światłowodem, lub twój sąsiad ma światełko a Ty nie. U mnie było podobnie, połowa osiedla miała światłowód a dosłownie po drugiej stronie głównej ulicy ludzie musieli czekać chyba półtora roku i dopiero zaczęli montować światłowód bo wszelkie inwestycje/projekty były zaplanowane tylko dla jednej części osiedla. Takie jest życie, zawsze znajdzie się ktoś, ostatni a za nim kolejna osobą która tez by chciała mieć podłączenia ale niestety projekt/inwestycja nie jest z gumy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

Mój adres jest przypisany do głównej drogi. Do Skierniewic czyli list do orange? Nie da się tego telefonicznie/mailowo załatwić?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

@BigHydraulik  niestety ale w tym przypadku kolega @Czullo  może mieć rację 🙁

Tylko droga listowa, list polecony na adres

Orange Polska SA

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

z dopiskiem "Dział Inwestycji"

adresu mailowego niestety brak...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

Ale są jeszcze mapy geodezyjne, na których pewnie przynależysz do tej wąskiej ulicy bo adresacja (numery parzyste/nieparzyste) się nie zgadzają gdybyś był "podpięty" geodezyjnie do głównej drogi to byś miał numerek nieparzysty, tak jak pozostałe domy po tej stronie ulicy(17,21,21A), ty masz natomiast numer parzysty. Możesz pisać do Skierniewic do działu inwestycji, ale jak już pisałem inwestycja jest rozpisana szczegółowo, gdyby twoj adres był tam uwzględniony to zapewniam Cię, że Orange chętnie by Cię podłączyło i pobierało od Ciebie co miesiąc abonament 🙂

 

Mailowo/telefonicznie tego nie załatwisz, jak zadzwonisz to konsultant wklepie twój adres i wyskoczy mu informacja, że Twój adres nie jest uwzględniony w inwestycji i tylko tyle, i tak szczerze na słuchawce nikogo zbytnio nie interesuje, że ktoś obok Ciebie ktoś ma światłowód a Ty nie. Po prostu powie Ci to samo co już wiesz, że pod tym adresem jeszcze nie ma planów. Ewentualnie szukaj jakiegoś "miejscowego" sprzedawcę Orange, który być może będzie wiedział, które ulicę są planowane i kiedy. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

"mapy geodezyjne, na których pewnie przynależysz do tej wąskiej ulicy". Sam nie wiem co wynika z tej mapy.

geodez.jpg

"Po prostu powie Ci to samo co już wiesz, że pod tym adresem jeszcze nie ma planów."
Nie no mi mówią, że mój adres zostanie podłączony.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

Wiesz ewentualnie to każdy adres będzie miał światłowód, pytanie tylko czy dożyjemy tej chwili 😉 No to jak mówią, że zostanie podłączony to teraz pozostaje Ci tylko cierpliwie czekać 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

@BigHydraulik  z prawej strony odległość, a z lewej droga prostopadła do głównej... To są powody odmowy instalacji.. 

Skontaktuj się z beneficjentem na adres w Skierniewicach wyjaśniając  sytuację. 

Może uda się przekonać i sprawdzić jak podłączany jest sąsiad z lewej, zasugerować wykonawcom położenie dodatkowego kabla " Na zaś " czy wykonania przygotowania do przyłącza.. 

Z lewej warto wyjaśnić czyja to droga i czy możliwe jest wykonanie przyłącza pod nią... Chociażby negocjuje przygotowmie orurowania czy zastanów się nad ułożeniem we własnym zakresie rury hdpe do skrzynki czy nawet gotowego kabla... Zawsze warto pokombinować. W końcu jesteś "Hydraulikiem😁"

Trzeba czasem wziąć sprawę w swoje ręce


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Adres pominięty w projekcie Orange Jeleniogórski Światłowód

@Czullo Chyba lepiej sam bym tego nie napisał 😀 Dokładnie tak to działa.

 

@BigHydraulik Sprzedawca powie Ci wszystko żeby tylko zatrzymać klienta. Jedyna szansa to rzutem na taśmę dotrzeć do projektanta by naniósł twój adres. W praktyce nie masz na to żadnych szans bo jak koledzy napisali projekt nie jest z gumy żeby co chwilę coś w nim zmieniać. Ale żeby nie było tak pesymistycznie to próbuj. Napisz pismo, dołącz mapkę.