Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

5G może w końcu coś się ruszy.

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 147
  • 0

5G może w końcu coś się ruszy.

@atlas_cudow wszystko zależy od miejsca, ilości użytkowników w danym momencie i czasu w jakim dokonałeś pomiaru. W ciągu dnia wychodzi co innego pisze o godzinach pracy a nocą co innego. W weekend może być najszybszy transfer nawet na lte z agregacją 2 pasm ale nie w orange. 🙈😂🤣😂W orange lte umarło wraz z tą częstotliwością dawno dawno temu. Teraz w orange tylko  5g te takie pseudo i tylko DL bo UL jest skręcone na maxa do 10Mbps kiedy wioska śpi. W dzień spada do 1-2Mbps


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 147
  • 0

5G może w końcu coś się ruszy.

@ketrasaArtur najważniejsze że jest poprawa tylko, że parę zeta poszło na odu idu w 5G. DL Spokojni wystarczy ale UL trza się modlić by nie odcięło w ciągu dnia 🙈🤣😂😂

Pozdro 👈💪


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18708
  • 53560
  • 733

5G może w końcu coś się ruszy.

@atlas_cudow pierwsze pomiary wykonałem jeszcze przed wystawieniem modemu na zewnątrz, to w porównaniu z Huawei B525 miałem około 20 Mbit/s lepsze osiągi. Oba routery były obok siebie i logowały się tylko do LTE. Jak będę miał więcej czasu, to sprawdzę inne ustawienia pasm.

 

@Szym_ON jeszcze udało się trafić z jakąś dziwną promocją. Chciałem kupić bez abonamentu, to zestaw kosztował 1998 zł. Mi udało się kupić za 1273 zł, a dziś sprawdzałem, to cena z tymi samymi warunkami wynosi już 1345 zł.

Uważam, że to najlepsze rozwiązanie. Mam co prawda pociągnięty światłowód, ale dostawca chcę prawie 90 zł miesięcznie za 100 Mbit/s. Z zestawem ZTE wychodzi dużo taniej, bo Internet ściągnę z FLEX-a oraz z ofert na kartę. To i tak wychodzi mniej z ratami za sprzęt, niż za światłowód. W mieście mam światełko 600 Mbit/s za 65 zł.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 147
  • 0

5G może w końcu coś się ruszy.

@ketrasaArtur ładnie teraz proszą za te urządzenia z 5gy🤔 ale i za światełko niczego sobie😁 niczego sobie 🤔 a znając życie plus aktywacja z pincet i balety bedoooo łot rana do wieczora ..😁 U nas  w Białymstoku też są takie miejsca gdzie tylko zakup urządzenia z 5gy ratuje zadek... bo taki elpos mając monopoly życzy sobie 120 guldenuf za m-c 😯w tym otrzymujesz zwykły kabel Ethernet Cat 2 położony zaraz po wojnie 😮i prędkość do 30Mbps 😲😁🤣😂🤣ja to czatuje na używkę za max 500ziko huawei 5g cpe pro 2 👈albo zte mc888 za 600 zł z 5gyyy ale może być również zte mc801A za 300-400🤔😁😂🤣... myślę, że niedługo coś się trafi. Na razie lecę na lte 3CA od konkurencji. Bo w miejscu pracy lte od orange umarło 🙈 i moje testy na temat lte się zakończyły w tym roku. Natomiast zaczęły się z 5gy na kilku tel. 3 operatorów w tym orange. Noooo i mamy zwycięscę ale nie mogę tu głośno pisać o nim. 🤫 Myślę że spokojnie dorówna światełku z Orange. Po zakupie routera z 5g i testach dam znać 🫵który operator robi robotę złotą. Poniżej moje 3 urządzenia ostatnich testów lte 🤔był też odu idu zte MF258  z anteną zewnętrzna i dwa odrzucone zakupy z olx huaweika🙈😂🤣 kolo sprzedał mi router i anulował 2x z rzędu 😲

Screenshot_20240612-013558.png

IMG_20240307_222638.jpg


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 573
  • 2117
  • 18

5G może w końcu coś się ruszy.

@Szym_ON 

Piękny sprzęt. Jak chcesz coś do testów to polecam Bovie CPE MAX 5 czyli H352-381, rewelacyjne osiągi. DL o 20-30% a UL o około 100% w porównaniu do MC889. Niestety nie mój sprzęt ale testy czytałem na forum.

 

Można jakoś się dowiedzieć kiedy Orange pasmo C będzie u mnie ? Zgodę UKE mają.

Edit, na czat z Orange wpierw porozmawiałem z MAXem a potem z doradcą ale nie posiadają takich informacji.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 573
  • 2117
  • 18

5G może w końcu coś się ruszy.

Wszedłem na mapę Orangę i widzę że jestem w zasięgu 5G 1050 (N78). Niestety po zapytaniu się na czat uzyskałem informację że w moim regionie mają zakłócenia zewnętrzne i zgłosili sprawę do UKE.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 147
  • 0

5G może w końcu coś się ruszy.

@Zeusek  Masz mapę z wyszczególnionymi pasmami w orange ?🤔


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 573
  • 2117
  • 18

5G może w końcu coś się ruszy.

@Szym_ON 

Mapa Orange to pokazuje, N41 to do 370Mb, N78 1050Mb. Po zasięgu 5G 1050Mb widać że to musi być nadajnik koło mnie gdyż jako jedyny w mieście ma pozwolenie UKE na 5G3600.

mapa z pozwoleniami UKE , kolejne pozwolenia UKE ukażą się 25 czerwca.