Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu

Piszę w sprawie jaka ciągnie się od 8 miesięcy. Zamieszkałem w nowo wybudowanym budynku w zabudowie szeregowej. Na mojej ulicy, na mojej współdzielonej działce jest punkt dostępowy Orange, tak jak narysowałem na załączonej mapie. Światłowód z mojego budynku oraz moich sąsiadów jest doprowadzony przez dewelopera bezpośrednio do skrzynki. Interweniowałem wielokrotnie na infolinii oraz 4xkrotnie w salonie. W końcu ktoś poradził mi napisanie pisma do działu Infrastruktury Światłowodu w Skierniewicach. Napisałem pismo o poniższej treści:

Wniosek o do rejonizowanie gotowej instalacji światłowodowej

W związku z wybudowaniem nowych budynków mieszkalnych na ulicy Cegielnianej
w m. Tomaszów Maz., wnoszę o pozytywne rozpatrzenie wniosku o dorejonizowanie
adresu ul. Cegielniana XXH (oraz pozostałych 4 budynków znajdujących się w zabudowie szeregowej wraz z moim adresem) do infrastruktury światłowodowej Orange.
Na mojej ulicy w tym roku zakończyła się budowa kolejnych 5 budynków w zabudowie szeregowej. W 3 z nich już mieszkają rodziny, 2 kolejne będą zamieszkane do końca roku. Wszyscy na zaznaczonym na mapie osiedlu domów szeregowych, posiadają już światłowód z Orange. Tak jak zaznaczyłem, skrzynka znajduje się obok zabudowy szeregowej w której mieszkam. Nadmieniam iż skrzynka dostępowa Orange, znajduje się na współdzielonej przeze mnie i mieszkańców drodze dojazdowej.

Deweloper zapewnił poprowadzenie przewodów światłowodowych ze wszystkich 5 nowo wybudowanych budynków, bezpośrednio do skrzynki dostępowej Orange, co widać
na załączonych do pisma zdjęciach.

Wniosek o dorejonizowanie składałem telefonicznie już 16 sierpnia 2022 roku. Zostałem poinformowany że w ciągu 30 dni dostanę odpowiedź. Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. 20 września, zadzwoniłem ponownie. Otrzymałem informację że sprawa jest w toku i nie ma żadnej adnotacji odnośnie decyzji. Ponowny telefon wykonałem 3 października, również nie było dostępnej żadnej decyzji. Zostałem ponownie poinformowany iż wysłane zostało ponowne zapytanie o decyzję.

Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojego wniosku, biorąc pod uwagę fakt, iż zgodnie
z załączonymi zdjęciami oraz mapą, wszystko jest gotowe do podłączenia, dzięki czemu sam koszt wykonania oraz czas potrzebne na podłączenie, są niewspółmiernie niskie
w porównaniu do zysku jaki przyniesie podłączenie 5 domów jednorodzinnych.

 

Do pisma dołączyłem mapę oraz zdjęcia takie jak w załączniku. Do tej pory nie dostałem żadnej odpowiedzi. Sprawa jest conajmniej żałosna z kilku powodów:

1. Nikt nie potrafi mi odpowiedzieć na to pismo, oraz na czym utkneła sprawa. W salonach, na infolinii, na czacie, jestem odsyłany na czat albo infolinie. Jedno wielkie odbijanie piłeczki. Odpowiedzi na pismo nie dostałem. Nawet nikt nie jest w stanie napisać że "Przepraszam ale mamy Pana w d..."

2. Osobiście pofatygowałem się aby światłowody ze wszystkich budynków były doprowadzone bezpośrednio do skrzynki dostępowej Orange ze wszystkich nowo postawionych budynków. Wszyscy pozostali mieszkańcy ulicy mają światłowód z Orange. Koszt i czas zamontowania tych światłowodów to jest maksymalnie JEDNA roboczogodzina.

3. Wszystko jest zrobione na gotowe, natomiast dziadostwo i bałagan jaki panuje w Orange nie pozwala na zamontowanie światłowodu co przekułoby się w ewidentny zysk dla Orange, biorąc pod uwagę jak wszystko jest przygotowane.

4. NA WSZYSTKICH możliwych liniach kontaktu jestem ODSYŁANY gdzie indziej, i nikt nie jest kompetentny do udzielenia jakiejkolwiek odpowiedzi...


IMG_20221002_132846.jpgmapa.jpg
8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu

@alienzo4  widocznie Orange nie chce inwestować w to podłączenie 😎

Zysk z kilku podłączeń nie jest duży i inwestycja się szybko nie zwróci, trzeba by pismo wysłać z zapytaniem, czy jeśli pokryjecie część kosztów, to podłączenie będzie możliwe 😎


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu

Spełniam wszystkie poniższe warunki:

 

2. Czy pomimo nieujętego adresu w POPC będzie możliwość podłączenia, jeżeli światłowód biegnie kilkadziesiąt metrów dalej?

Dla adresów, które nie zostały zrealizowane w procesie inwestycyjnym i nie są uwzględnione w planach inwestycyjnych, istnieje możliwość zgłoszenia zapytania o podłączenie budynku przez Orange ze środków własnych OPL (tzw. dorejonizowanie). W tym celu należy skontaktować się z doradcą na infolinii obsługowej.

Szansę na realizację mają te adresy, które spełniają określone kryteria:

  • jest to zabudowa jednorodzinna (Klient indywidualny i SOHO)
  • budynek znajduje się w bliskiej odległości od istniejącej infrastruktury Orange (np. słup jest w odległości do 50 metrów od budynku), a w przypadku obszarów Nexery - wybudowana sieć Nexery znajduje się w pobliżu zgłaszanego budynku (do 100 metrów)
  • zostały już zakończone prace na danej ulicy/w danej miejscowości, co w praktyce oznacza, że budynki w okolicy mają już dostępną ofertę światłowodową
  • budynek znajduje się na obszarze, w którym Orange prowadzi inwestycje własne lub inwestycje w ramach programu POPC, albo gdy inwestycje POPC realizowane są przez firmę Nexera
  • nie ma konieczności przejścia przez działki/nieruchomości osób „trzecich” w celu podłączenia budynku.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu

Wszystkie przewody światłowodowe z 5 budynków tak jak to zaznaczone na załączonej mapie oraz zdjęciu, są już doprowadzone bezpośrednio do skrzynki.

 

Myślę że w tym konkretnym przypadku, to nie jest kwestia czy im się opłaca, tylko kwestia bałaganu i biurokracji jaka panuje w Orange. Bo nawet jeśli ja sam bym się podłączył (a budynków jest 5) to inwestycja nawet z jednej umowy zwraca się z nawiązką.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu

@alienzo4  sprawa jest trudna i wielowątkowa. Ta instalacja dla Orange nie istnieje. Wiem jak to brzmi, ale sam nie wiesz jaką jest zajętości tej skrzynki. 

Wykonanie sieci wewlasnym zakresie spotyka zawsze opór operatora. Bo kto niby zrobi certyfikację, da gwarancję na kabel I jego ułożenie, oraz będzie konserwował? 

Temat wałkowany od lat...

Poza tym jak wygląda odbiór inwestycji POPC? Zakończona?  Przyłączenie w ramach dorejonizowania jest dość skomplikowanym procesem obwarowanym zapewne regulaminami. Wiem, że np nie dorejonizowuje się przyłączy podziemnych ( bo nie)

Aspektów wiele, a rozwiązanie niby proste 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 13
  • 0

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu

Czyli sami nie zrobią bo nie, jak sam zapewniłem położenie przewodów to też źle. Czyli nie ma szans.

 

Trzeba szukać lokalnego dostawcy, mimo że Orange ma wszystko gotowe i podstawione pod nos. No nic trudno. Tak to bywa z molochami.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11378
  • 51

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu

@alienzo4  jest tak jak piszesz 😎

Lokalny dostawca wykorzystał by wasze udogodnienia w podłączeniu światłowodów 😎


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu

@alienzo4Może te budynki nie są jeszcze naniesione w bazach Orange. Druga rzecz to deweloper powinien przygotować punkt styku z siecią Orange w porozumieniu z operatorem. A nie teraz mieszkańcy mają biegać i tłumaczyć że można ich podłączyć tym bardziej że poprzednie budynki jakoś deweloper mógł uzgodnić na etapie budowy osiedla.


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Żałosne walka o dorejonizowanie gotowego światłowodu

Cześć, ciężko mi uwierzyć, że brak jest odpowiedzi w tej sprawie. Doradca na infolinii ma możliwość wpisania Twojego adresu i sprawdzenia czy jest w ogóle możliwość dorejonizowania ewentualnie przyjmie zgłoszenie w celu sprawdzenia. Pytanie czy inwestycja jest faktycznie zakończona?