Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód w ramach programu POPC 1.1


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 0
  • 0

światłowód w ramach programu POPC 1.1

Pisze znowu post bo mam kilka pytań

Jako ze program POPC wchodzi na moim osiedlu dość szybko i pod wykonawcy zaczeli układać kable odezwał sie do mnie lokalny dostawca który oferuje światłowód ale tylko 'do 100mb' co według mnie jak na 2018 rok jest troche za wolne.Ostatnio technik orange montował wlasnie u rodziny w miescie swiatlowod i zapytałem go dlaczego tak jest.Odpowiedział mi ze i orange i lokalny dostawca korzystają z takiego samego sprzętu i oprogramowania a orange tam gdzie juz są kable jest w stanie zaoferować 600 mb a lokakny tylko 100mb.Dlaczego tak jest? Dodam ze lokalny chce prawie 120 zł za sam internet.I jeszcze odrazu zapytam czy orange kiedykolwiek ma zamiar montowac swiatlowody w domkach jednorodzinnych? w miejscowosci Ełk wszędzie gdzie są domki jedyne co to beznadziejne 'do 10mb' 

21 ODPOW. 21

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód w ramach programu POPC 1.1

W różnych konkursach może być ograniczenie na max. prędkość. Dofinansowanie unijne to forma pomocy publicznej i nie może zaburzać konkurencji. A z którego programu POPC jest u Ciebie robione?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 0
  • 0

światłowód w ramach programu POPC 1.1

O ile dobrze przeczytałem to POPC 1.1

Anonim

Nie dotyczy

światłowód w ramach programu POPC 1.1

Tu możesz poczytać więcej POPC 1.1 https://www.telko.in/


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód w ramach programu POPC 1.1

Ciężko znaleźć dokładne umowy na dofinansowanie (może nie są w pełni jawne). Ale podejrzewam że analiza konkurencji wykazała że większość prędkość może spowodować powstanie monopolu na lokalnym rynku. Ew sam dostawca nie chce oferować wysokich prędkości bo potem musi w hurcie udostępnić je po niższych cenach.

Co do podłączania domów jednorodzinnych przez Orange - w tym roku zaczęto podłączać domy w takim modelu gdy z jednego przyłącza jest możliwość podłączenia m.in. 4 odbiorców. Ale też na konkretne plany ciężko mieć wpływ.

Anonim

Nie dotyczy

światłowód w ramach programu POPC 1.1

Jeśli chodzi o to podlaczamy swiatlowod domkow jednorodzinnych to raczej na razie będą podłączane w Warszawie dzielnice Włochy i Ursus.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód w ramach programu POPC 1.1

Tych lokalizacji jest więcej. W Olsztynie np. to Stare Jaroty, Brzeziny, os. Podleśna i os. nad Jeziorem Długim i jeszcze chyba kilka punktów. Tu naprawdę z uwagi na skomplikowany proces planowania ciężko coś przewidzieć.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 0
  • 0

światłowód w ramach programu POPC 1.1

Od mojego słupa idzie około 8 kabli do roznych domów czyli jeśli swiatlowod będzie to latwiej im go podłączyć?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód w ramach programu POPC 1.1

Po trochu tak.

Anonim

Nie dotyczy

światłowód w ramach programu POPC 1.1

@daw897Może zapisz się  tutaj https://oferty.orange.pl/internet/