Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód paranoja


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

światłowód paranoja

@abier możesz się odezwać do technika niech Ci dostarczy deklaracje, tylko zgadzaj się na to czego naprawdę potrzebujesz , nie daj sobie wcisnąć wszystkiego, jeżeli będzie możliwość przyłączenia to podłączą Ci tą usługę której potrzebujesz, Ty jesteś klientem i to Ty decydujesz. Deklarację możesz wypełnić zawsze im większą ilością kanałów się starasz tym większe szanse że uda się podłączyć.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

światłowód paranoja

@slav72przeciez to nie monter generuje zlecenie (umowe na usluge). swego czasu lead`owali przez goFiber ale czy nadal to dziala(?), nie wiem

@abier  skoro nie możesz zamowic uslugi przez strone to adres nie jest oddany.
mam wrazenie ze Ty sam nie wiesz z kim rozmawiales 😁😁😁


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

światłowód paranoja

@PARANOJA  wiem że nie monter, w poprzednim poście pisałem że jeżeli nie ma możliwości technicznych, to żaden technik go nie podłączy, może trochę źle sformułowałem wypowiedź, chodziło bardziej o to że gdy wspomniany monter przyniesie deklarację do wypełnienia to żeby @abier wpisał w deklaracji to czego potrzebuje bez zbędnych dodatków.

@abier  pisał że rozmawiał z technikiem o jakiejś deklaracji do wypełnienia i złożenia u operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

światłowód paranoja

@abier choćby technik widział możliwości, to i tak bez wpisania do systemu i pozytywnej odpowiedzi tegoż, że adres jest w zasięgu nawet najlepszy monter nic nie zrobi.. może zabrać deklarację i na tym koniec. Dalej to systemy i bazy danych wydają pozytywną opinię i generują złączenie w oparciu i zasoby. Monter może dostarczyć klienta na przyszłą usługę. Sam zaś nie c nie może załatwić....


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

światłowód paranoja


@abiernapisał(-a)

No dla mnie to też raczej zrozumiałe, ale z kim ja rozmawiałem? Z monterem AGD? 😄 telefon jest ze skrzynki światłowodu zamontowanej w bloku, wiec odebrał chyba raczej technik orange. On twierdzi, że mozna zamontować, a strona orange, że nie?

 


To na bank to nie był telefon do montera. Te ulotki mają numery do sprzedawców lub infolinii. Zwykły klient nie ma możliwości kontaktu ze służbami technicznymi chyba że zaczepisz gościa jak coś robi w terenie. Poza tym jeśli tak twierdzi to czego nic nie robi w tym zakresie aby Cię podłączyć?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

światłowód paranoja

Kluczowe jest czy jesteś na listach do podłączenia na orange hurt, bo to są adresy z programu popc. Jeżeli nie, to widniejesz jako np. czarny punkt, i wtedy będzie problem.

Sprawdź np. tutaj: https://mapbook.uke.gov.pl/

Generalnie jak napisałeś na początku w pierwszej wiadomości, zacząłeś się sprawą interesować kiedy zaczęły się pierwsze prace, czyli za późno. Te deklaracje chęci przyłączenia trzeba było składać znacznie wcześniej na wczesnym etapie programu, kiedy ustalali pulę adresów.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

światłowód paranoja


@Internet_popcnapisał(-a)

Generalnie jak napisałeś na początku w pierwszej wiadomości, zacząłeś się sprawą interesować kiedy zaczęły się pierwsze prace, czyli za późno. Te deklaracje chęci przyłączenia trzeba było składać znacznie wcześniej na wczesnym etapie programu, kiedy ustalali pulę adresów.


powiedz ile osób o tym wiedziało??? a i tak byś za wiele nie ugrał
jedynie instytucja która tę bazę tworzyła


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

światłowód paranoja


@PARANOJAnapisał(-a)

@Internet_popcnapisał(-a)

Generalnie jak napisałeś na początku w pierwszej wiadomości, zacząłeś się sprawą interesować kiedy zaczęły się pierwsze prace, czyli za późno. Te deklaracje chęci przyłączenia trzeba było składać znacznie wcześniej na wczesnym etapie programu, kiedy ustalali pulę adresów.


powiedz ile osób o tym wiedziało??? a i tak byś za wiele nie ugrał
jedynie instytucja która tę bazę tworzyła


też prawda, na ile skuteczne było składanie tych deklaracji, nie wie nikt

mogę na swoim przykładzie, dowód anegdotyczny, deklaracje składałem już lata temu i załapałem się jako "do przyłączenia" na listach, a znakomita większość sąsiadów mających domy czy to przylegające do mojej posesji, czy w generalnie w promieniu kilkuset metrów, jest jako czarna plama. Mało kto o tym wiedział i nikt tych deklaracji praktycznie nie składał, więc podejrzewam że akurat w tej sytuacji mogło mieć wpływ.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

światłowód paranoja

Przepraszam, musiałem założyc drugie konto, bo tamto miało jakiś błąd z loginem i za nic nie mogłem sie zalogować na forum.

 

Wracając do meritum. Nie znam sie na procedurach modernizacji usługi internetu w orange, ale na logike myślałem, że jak mam studzienkę z kablem koło posesji to podłaczenie mnie nie stanowi dla firmy jakiejś wielkiej inwestycji. Dziekuję @Internet_popc za link do tej mapy, sprawdziłem i niby mój adres (lokalizacja bardzo zbliżona do rzeczywistej) jest z kropką na jasny fiolet co sie czyta jako "do 12.2023".

 

Dzisiaj dodzowniłem sie na numer techników i uprzejmy pan powiedział, że zgłosił moja dyspozycje i czekamy.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

światłowód paranoja

@Internet_popc  do orange składałes deklarację? A sieć budowana w ramach POPC? 

Haha i uważasz że jakaś deklaracja miała wpływ na to że masz ftth? 😜😜😜