Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 106
  • 159
  • 1

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

Mieszkam na osiedlu szeregowców. Mój szereg ma chyba 9 domów. Obok w odległości około 20 m, są jeszcze dwa szeregi. Jeden 9 domów i drugi około 20 domów. Mieszkamy tu od około 1981 roku. W około sa studzienki jeszcze tepsy. W odległości około 200-300 metrów jest światłowód Orange. Nie dawno jeszcze UPS pozakładało swoja siec ale nie przewidują więcej inwestycji. Zaproponowali że jak pochodzę po sąsiadach i zbiorę deklaracje zainteresowania. To może. Aktualnie mam VDSL 80mb/s w realu 32 mb/s. Od zawsze przy wizytach w salonie Orange proszę o zaznaczenia chęci zmiany na światłowód. W czasach TP pewnie już dawno bym to załatwił, ale teraz gdy jest kilka spółeczek każda do czego innego. Trudno w każdym razie znaleźć partnera do rozmowy. Na dziś sąsiedzi po rezygnowali z usług Orange. Nawet nie wiem co maja podpięte. Domy sprzedają sie z rak dawnej "elity" sąsiedzkiej do rak młodych osób i sadze ze gdyby pojawiła sie możliwość podłączenia światłowodu szybko inwestycja by sie zwróciła. Skrzynka VDSl jest na moim domu. Także miejsce na rozdzielnie jest. Gdzie się zwrócić o pomoc ?    

11 ODPOW. 11

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

@jerzysd proponuję na początek deklarację https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.orange.pl/view/sfh&ved=2ahUKEwiG0db0...

I złożenie zapotrzebowania na stronie UKE


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 106
  • 159
  • 1

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

Taki widok strony do której udostępniasz link 


Zrzut ekranu 2021-04-24 124324.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

@jerzysd przepraszam nie sprawdziłem po opublikowaniu, a coś musieli zmienić. Pisałem z głowy czyli z niczego...teraz jest ok


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

@jerzysd z ciekawości..coś wyjaśniłeś?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 106
  • 159
  • 1

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

Nic na razie nie wyjaśniłem. Mam ciekawsze zajęcia od konieczności drukowania ankiety, podpisywania jej jak cyrografu i biegania na pocztę, bo gdzieś nie działa opcja elektroniczna. Nie jest to artykuł pierwszej potrzeby a to czwarty świat w środku Europy i trzeba poczekać 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

może teraz zmieni się podejście do takich spraw w związku z utworzeniem nowego operatora hurtowego Światłowód Inwestycje, po cichu na to liczę


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

@marko25 nowy operator hurtowy?

coś przegapiłem?

znając życie to i tak mnie nie podłączą 😛

a Orange gra ze mną w ciuciubabkę znowu, bo 3 miesiące temu dzwoniłem i powiedzieli żeby zadzwonić za 3 miesiące. uczyniłem to i mam dzwonić znowu za 3 miesiące...

się nie zdziwię jak z 3 miesięcy się 3 lata zrobią albo i 3 dekady...

@jerzysd @agat13 deklaracje (przynajmniej w moim przypadku) guzik dają

przypuszczam, że nikt nie bierze tego pod uwagę albo są używane jako makulatura...

wysłałem już dziesiątki deklaracji i nikt nawet nie raczył do mnie w tej sprawie zadzwonić...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

@pablusja już 3 rok tak sobie gram w ciuciubabkę, a tu link do operatora światłowód inwestycje 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

światłowód i możliwość podpięcia na osiedlu szeregowców

@marko25 kolejny podwykonawca dla OPL. mają jako urządzenia ONT wpisane FB 3 i 6

i mojego adresu na liście brak więc sobie pomarzyć mogę 😛

ale dzięki - będę monitorował sprawę.