Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowod


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowod

Dzień dobry mam taki problem, mój dom jest nowo budowany ma adre itp. W listopadzie oddali całą sieć w mojej wsi .

I tylko mój adres jest jako w budowie co mam zrobić żeby zmienili na gotowy ?? Nexera nie odpisuje operator mówi że musi zrobić nexera. Proszę bardzo o pomoc.

Dodam mój adres 87-400 Gajewo 9a

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Światłowod

@karol111 Zacznę od "Niestety"...Operatorem w twoim rejonie jest Nexera i tego nie przeskoczysz, bo inni nie wchodzą sobie wzajemnie w teren inwestycji (bo jest to nieopłacalne-dublowanie sieci)

Musisz więc pisać do Nexery jednocześnie składając deklarację na stronie UKE  (UKE - Wyszukiwarka ) i Orange. Zerknij na instrukcję Potrzebujesz światłowodu w swojej lokalizacji? Zgłoś to do UKE! | Antyweb

SIDUSIS (internet.gov.pl)

Warto napisać do Orange pismo na adres korespondencyjny do Skierniewic z dokładnym opisem sytuacji. Nie zaszkodzi, a może pomoże podczas wymiany info o inwestycjach.

Kluczem będzie termin oddania budynku do użytku...Bez tego na pustych działkach raczej przyłączy się nie instaluje

Niedawno była AMA- zerknij też AMA - dostępność światłowodu – Strona 6 - Nasz Orange


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowod


@agat13napisał(-a)

@karol111 Zacznę od "Niestety"...Operatorem w twoim rejonie jest Nexera i tego nie przeskoczysz, bo inni nie wchodzą sobie wzajemnie w teren inwestycji (bo jest to nieopłacalne-dublowanie sieci)

Musisz więc pisać do Nexery jednocześnie składając deklarację na stronie UKE  (UKE - Wyszukiwarka ) i Orange. Zerknij na instrukcję Potrzebujesz światłowodu w swojej lokalizacji? Zgłoś to do UKE! | Antyweb

SIDUSIS (internet.gov.pl)

Warto napisać do Orange pismo na adres korespondencyjny do Skierniewic z dokładnym opisem sytuacji. Nie zaszkodzi, a może pomoże podczas wymiany info o inwestycjach.

Kluczem będzie termin oddania budynku do użytku...Bez tego na pustych działkach raczej przyłączy się nie instaluje

Niedawno była AMA- zerknij też AMA - dostępność światłowodu – Strona 6 - Nasz Orange


Mój dom ma już nr domu jedynie to jeszcze zakończyć budowę, to trzeba zrobić żeby podłączyli internet ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Światłowod

@karol111 Zgłaszaj gdzie tylko możesz, począwszy od Nexery-innej drogi nie ma.

Ja bym negocjował. Zgodnie z AMA możesz zaproponować współfinansowanie inwestycji, wykonanie prac przygotowawczych dla przyłącza itp...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Światłowod

Ale jak mam zgłaszać? Mój adres na interaktywnej mapie nexery  jest jako w budowie a inne obok są gotowe. Jak mam się skontaktować z nexera ? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Światłowod

@karol111 Nexera jest takim samym beneficjentem jak i Orange. Na stronie masz formularze kontaktowe, a ja raz poszedłem dalej- złapałem ekipę techniczną (może sąsiedzi mają kontakt po instalacji do techników)

Może jest gdzieś określona siedziba firmy i warto poleconym wysłać z dopiskiem "Inwestycje"?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2061
  • 11628
  • 52

Światłowod

@karol111 budowy nie zakończyłeś jeszcze, tak wnioskuję z postów, sam nr posesji nie wystarczy, pewnie dlatego Nexera nie odpowiada, Orange też nie ruszy z łączem, jak dom nie zamieszkały i bez odbioru technicznego.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Światłowod

@karol111tylko Nexera może Ci pomóc. Orange nie pomoże jeśli sam niczego tam nie buduje.