Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód zażenowanie sięga zenitu


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@marder  Jest kilku właścicieli kamienicy, jestem jednym z nich. kamienica jest prywatna bez zadnych wspólnot. Dzwonilem do Wspolnoty w ktorej jest Budynek nr 6 aby dowiedziec sie wiecej jak to ruszyli. Dostalem jakies tam szczątkowe informacje i kontakt do osoby ktora im to załatwiła. Po rozmowie z panem moge tylko czekac na jej późniejsze rezultaty lub ich brak. Moze po pol roku cos sie ruszy w koncu 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOopUważam, że nie tak długo, tylko musicie działać wspólnie. Wszyscy lokatorzy. Proponuję netowo złożyć zamówienie (akces na FTTH) na https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ oraz u operatora https://www.orange.pl/view/sfh

Warto też wysłać pismo z potwierdzeniem deklaracji na światłowód i opisem sytuacji z odpowiednią argumentacją, iż dookoła jest dostępna ta usługa na adres Orange

Orange Polska S.A..

ul. Jagiellońska 34,

96-100 Skierniewice

Każda ścieżka jest dobra i może zadziałać

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOop  kolega @agat13  ma rację, jak będziecie działać wspólnie to zdziałacie więcej, szanse rosną gdy wszyscy zgłoszą chęć podłączenia, poza tym w myśl starego hasła "w jedności siła" 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOop Czyli najtrudniejszy przypadek bo wszyscy współwłaściciele muszą wyrazić zgodę. Jesteś w stanie uzyskać takie zgody (na razie ustne) od wszystkich współwłaścicieli? Jeśli tak to podam Ci namiary na osobę z Orange w Inwestycjach czyli marzenie większości osób które piszą na tym forum. Jeśli jednak jest tam u Was w kamienicy jakiś hamulcowy to nic nie zdziałasz. 

Pierwszym etapem będzie podpisanie Umowy na udostępnienie budynku. Na umowie wymagany jest nr KW i  podpisy wszystkich współwłaścicieli. Od razu Ci mówię że to jeszcze nie gwarantuje że prace się rozpoczną ponieważ Pabianice były robione już z 3 lata wstecz. Nie wiem czy operuje tam jeszcze jakiś podwykonawca i co teraz buduje (jaki rejon miasta).  


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

Jestem na etapie zbierania podpisów na udostępnienie budynku. 
Dostalem wlasnie namiary na osobe odpowiedzialna za moj rejon, takze miejmy nadzieje ze wszystko pojdzie po mojej mysli. Bede informował na biezaco co sie u mnie dzieje i jakie zmiany zaszły 😉 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2489
  • 8934
  • 45

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

Ok, jakby coś nie szło to napisz do mnie na PW. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOopTwój przykład pokazuje, że można coś zrobić jeśli się chce. My zawsze coś podpowiemy, naprowadzimy, ale to indywidualne działanie osoby zainteresowanej prowadzi do sukcesu. Samo się nic nie dzieje i warto dookoła sprawy pochodzić...

Życzę pozytywnego załatwienia sprawy (zdawałoby się nie do ugryzienia, a tu nawet 2 światełka w tunelu-co wskazuje na samochód jadący z przeciwka 🙂 )


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOop  działaj, powodzenia w bojach o światełko, oczywiście informuj o postępach.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 36
  • 0

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

Wrocilem podzielic sie z Wami tym co zaszło.

W zasadzie duzo tego nie bedzie. W ciagu tych kilku miesiecy udalo mi sie uzbierac(w koncu) wszystkie potrzebne podpisy wspolwascicieli i zaniesc je do odpowiedniej placowki w Łodzi. 

Nastepnym etapem ma byc kontakt projektanta i przedstawienie projektu do akceptacji. Teraz moje pytanie- jak dlugo trzeba czekac na taki kontakt i od czego jest to zalezne? 

Dajcie mi jakies motywacyjne wsparcie bo jest ciezko 😛

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12697
  • 52255
  • 596

Światłowód zażenowanie sięga zenitu

@BledOopZależne to jest od ilości spraw prowadzonych w tym momencie. Od budżetu i mocy przerobowych. Nie martw się, tego typu sprawy (gdzie coś pominięto w realizacji) załatwiane są szybciej niż te, gdzie obiekt jest daleko od istniejącej infrastruktury FTTH. To oczywiste 🙂