Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w Izabelowie Małym

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Pytaj Nexery + pół roku od instalacje by było w Orange w systemach sprzedażowych.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Pytałęm i Nexery i podwykonawców... Nexera wysyła tak zwane "kopiuj-wklej" czyli każdemu to samo i nic nie wiadomo. A podwykonawcy milczą. Ahhh chyba z tego całego światłowodu nic nie wyjdzie. Poddaje się.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Widocznie plany zeszły na przyszły rok. A masz znajomych w gminie?

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Niestety nie... Chciałbym mieć jakiegoś znajomego który pracuje w orange, nexera itd (sam planuje w przyszłości zacząć prace we wcześniej wspomnianych firmach) wtedy wszystko by się wyjaśniło a tak to zostaje z pustymi rękami. A myślałęm że do końca roku ten światłowód będzie u mnie dostepny.

 

Nadal mam jeszcze jakieś ostatki nadziei bo w końcu na Annopolu założyli to może i przyjdą do mnie. A tak dla dociekliwych bardzo mnie zaciekawiło to co powiedział operator lokalny (ksieżyc - ten co mówil ze nie ma planów na ten rok ani przyszły) cytuję; 

ten kabel jest tylko na odcinku od skrzyżowania do szkoły, musieli to zrobić nie podłączają do niego klientów
Jeśli ktoś zna historie dłużej chodzi o główny gruby kabel który biegnie przez cały Izabelów Annopole Stare Zamlynie - Pan od lokalnej sieci twierdzi że nie podłączają do niego klientów i ma racje pod tym kablem zrobili punkty przyłączeniowe w Annopolu Starym i Zamłyniu (tam funkcjonuje juz światłowód i w pełni działa)
 

Kolejna wypowiedź Pana od okalnej sieci w moim mieście (księżyc):

Jeśli chodzi o Izabelów Mały nie ma konkretnego terminu instalacji światłowodu. Światłowód dla naszej sieci buduje tam firma Nexera z funduszy unijnych. W projekcie było zapisane że wszysytkie lokalizacje mają być oddane do końca 2021 roku, można jednak się spodziewać, że termin ten wydłuży się ze względów oczywistych - pandemia. Obecnie Nexera zrealizowała podłączenia do szkół, co tez widac na Izabelowie, jednak inne prace stoją. przez najbliższe pół roku nie ma planów na Izabelów Mały

 

_______________

* Scalono trzy posty zgodnie z netykietą – moderator Kinga


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Światłowód w Izabelowie Małym

@Macrolo U mnie jest bardziej kolorowo. VLINE pisało że pod koniec sierpnia będzie u mnie światłowód + w salonie Orange mówili tak samo - moja lokalizacja (Okup Mały) i akurat na stronie NEXERY w punktach gotowych pokazał się mój adres z datą oddania inwestycji 01.09.2020 a na słupach światlowód zaczeli kłaść pod koniec marca i skończyli pod koniec kwietnia i od czerwca VLINE i T-Mobile przyniosło ulotki propo światłowodu                                                                               A tak wygląda mapa NEXERY: Opera Zrzut ekranu_2020-08-22_231859_www.nexera.pl.pngOpera Zrzut ekranu_2020-08-22_231745_www.nexera.pl.png


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

"i akurat na stronie NEXERY w punktach gotowych pokazał się mój adres z datą oddania inwestycji 01.09.2020" 

Gdzie Pan znalazł datę oddania inwestycji ? Może znajdę tam też mój adres.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Światłowód w Izabelowie Małym

@Macrolo Lista aktualizowana co jakiś czas - https://www.nexera.pl/pl/operator/info ''Lista Punktów Adresowych (PA) w zasięgu sieci NEXERY gotowych do świadczenia Usług. Lista zawiera także informację o PDU BSA, z którego świadczona jest Usługa BSA oraz informację o istnieniu przyłącza do danego PA.''

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Dziękuję Bardzo!!!


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód w Izabelowie Małym

Zacznę tą wypowiedź od tego, że mam bajzel w głowie. Ale od początku... Operatorzy lokalni nadal mówią to samo co mówili w czerwcu. Natomiast udało mi się nareszcie skontaktować z podwykonawcami! Cytuję: 

Witam

Na październik planowane jest zlecenie wykonania budowy sieci w tym obszarze (jesteśmy w końcowej fazie projektowej), do końca roku jest szansa na świadczenie usługi.

Pierwsze moje myśli, super w końcu jakieś konkretne info od zaufanej osoby. Ale słuchajcie tego... Idę sobie do salonu orange spytać o światłowód na mojej wsi, oczywiście nie spodziewałem się jakiejś odpowiedzi. A tu SZOK. Przemiła Pani mówi mi (w salonie byłem 5 dni temu), że za tydzień będą roznoszone ulotki a już pod koniec września/początek października będą świadczone usługi. Uśmiechnięty podziękowałem i wróciłem do domu tak naprawdę nie wiedząc nic... Pozwólcie, że wyjaśnię. Na słupach nie mam jeszcze światłowodu a Pani z orange twierdzi, że już za miesiąc będę mógł z niego korzystać, podwykonawcy mówią, że w październiku to będą dopiero wieszać. NO CO JEST GRANE!!! Ja już naprawdę dostaje zawrotu głowy. Ahhh sami oceńcie. Czekam na wasze komentarze w tej sprawie. Co mam dalej robić? Każdy jak zwykle mówi co innego o co chodzi?!

 

Ale tak rozmyślając... Trzyma to się nawet jakoś kupy, może odrazu jak powieszą owy światłowód to odrazu będą świadczone usługi? ale z tego co słyszałem orange ma od 3 do 6 miesiecy poslizgu wiec wydaje to sie dziwne...

 

____________

* Wpis został poddany edycji. Scalono posty - Wiktor

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w Izabelowie Małym

Widocznie brakuje komunikacji. Nexera nie zawsze aktualizuje dane o opóźnieniach dla operatorów.