Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1  najważniejsza kwestią jest nie jak, tylko czy... 

Czy jest zgoda na wykorzystanie slupów energetycznych dla światłowodów, bo to nie jest oczywiste. To wymaga ustaleń i opłat na rzec Zakładu Energetycznego, więc pomniejsza zyski operatora telekomunikacyjnego... 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


@Emill1napisał(-a)

 

Dopytalem tatę i zrobiłem mapkę. Po lewej stronie słup na mojej działce prądowy  po prawej stronie na wysokości mojego słupa słup u sąsiada telekomunikacyjny i z niego pójdzie do słupa u mnie a potem do tego słupa prądowego obok tamtego słupa i potem w dół do sąsiadki do słupa u niej.


będą tak jechać z tym kablem po słupach ze w końcu się zapętlą i ftth będzie działać na okrągło po słupach haha 😋😋😋


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

zapewne mają zgodę .Dali tacie mapkę którędy będzie szło na niej jest właśnie tak.  Jedyną zgodą to była ta co dali tacie do podpisania że pozwala przez działkę na przewieszkę do sąsiadki i tyle. Wątpię ze gdyby orange nie miał zgody na wykorzystanie tych 2 słupów (na naszej działce + po drugiej stronie + 1-2 słupy jeszcze w dół do sąsiadki) to wgl by nie przychodzili i nie byłoby całej tej sprawy 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Jeśli mają wszystkie zgody od Was i ZE to musisz spokojnie czekać. To że mówili że najpierw zrobią u sąsiadki nie powinno Cię specjalnie martwić. To są bardziej kwestie logistyczno-techniczne, a nie że jak u niej zrobią to dla Ciebie kabla zabraknie czy coś takiego. Trochę cierpliwości trzeba wykazać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Czyli to raczej pewne ze w tym roku zrobią u mnie potem będzie to kwestia kilku miesięcy aż można zamówić. Jeśli tak to spytam przy okazji kiedyś się orientowałem ale ludzie raz tak piszą raz nie. Chodzi o to czy monter potem może zamontować na piętrze gniazdko? No i najważniejsze czy może do domu puścić napowietrznie  (wiem że zdarzają się takie rozwiązania) czy trza będzie kopać? Optymalnym miejscem byłoby piętro gdyby się dało żeby monter pociągnął napowietrznie, tylko czy monterzy chętnie na to idą czy nie robią z tego problemu jakiegoś


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1272
  • 3044
  • 31

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1  moze byc roznie. sam nic nie przyspieszysz. musisz czekac 😋


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Jeśli sieć rozdzielcza będzie prowadzona po słupach to przyłącze do domu będzie napowietrzne. Już teraz pomyśl gdzie chcesz mieć gniazdko optyczne bo to będzie rzutowało na sposób wykonania instalacji. Kabel prawdopodobnie będzie przymocowany do ściany domu od strony słupa.   


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

no to jak tak to dobrze, że napowietrznie. No właśnie najlepiej jak by było na piętrze więc skoro mówisz ze tak się da to idealnie. To pozostaje czekać . Jak będzie gotowe zamawiać. Potem oby się udało załatwić zewnętrznego ONT'a a potem już wystarczy się cieszyć upragnioną prędkością.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Coś sobie jeszcze przypomniałem. Jak to teraz wygląda z prędkościami? Jakiś czas temu była mowa że w popc prędkość która można zamówić jest max 300. Czyli oferty z :100 i 300. Teraz minimalna jest 300 w ofercie. Natomiast w UKE wyszukiwarce w prędkościach na moim adresie jak i całej wioski widnieje 100. Więc pytanie ile teraz można zamówić mając popc i jak to się ma do tg ile jaa będę mógł zamówić skoro na stronie w adresie pisze 100


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Masz napisane do 100 czy powyżej 100? Wyszukiwarka UKE nie ma jakiś częstych aktualizacji, niektórzy mają światło a w wyszukiwarce dalej widnieje miedź.