Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 To nic nie poradzę. Będzie problem i pewnie zaproponują Ci przewieszkę w innym miejscu. Sam widzisz że sięgnąć z drabiny na frontowej ścianie żeby użyć wiertarki, wkręcić hak na bocznej ścianie i jeszcze złapać kabel to nie jest prosta rzecz. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

To jeszcze dla dopełnienia punktu widzenia : tym razem robione aparatem + widok z okna z pomieszczenia w którym chce żeby wchodziło (to przy oknie)DSCF8583.jpgDSCF8585.jpgDSCF8587.jpgDSCF8589.jpgDSCF8591.jpgDSCF8592.jpgDSCF8594.jpg

 

A ja to widzę tak:

123.jpg

różowe to drabina. zielone to światłowód idzie do rogu przy rynnie. technik wychodzi po drabinie powinien bez problemu dosięgnąć jak ze słupa przerzuci . potem wzdłuż rynny po tej szarej cegle jak te pomarańczowe co narysowałem a potem hak w tym niebieskim miejscu ewentualnie może być i nawet dalej hak jeśli w tym miejscu z jakiegoś powodu nie może być.. Co do faktu to wiem, że to zależy od techników/monterów czy im się będzie chciało czy powiedzą, że nie da się i będą chcieli jak najkrótszą drogą. Nie mniej jeśli chciałoby się im to czy to rozwiązanie co piszę jest możliwe do zrealizowania?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Z tych zdjęć co teraz dałeś widzę że słup jest dobrze widoczny i myślę że jest inne prostsze rozwiązanie. Wszystko powinno dać się zrobić z okna. Hak przymocuje się tuż przy oknie, natomiast przewiert na kabel można zrobić z pokoju.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@marder I to jest słuszna koncepcja (pisałem o tym wcześniej), bo nie kombinujesz z drabiną i hak jest zawsze pod ręką. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

No to @marder o haku przy oknie ja też mówiłem. A jak w takim razie dalej przeciągną kabel przecież z tego co kojarzę muszą iść od słupa do okna nie na odwrót. Chyba że mają jakieś tyczki z hakiem kabla tam ze można na niej powiesić końcówkę światłowodu  od słupa i przenieść w stronę okna ale to chyba tak to nie wygląda. Więc jak to się wtedy robi . No cóż mogłem odrazu dać lepsze zdj i z tego okna ale na szybkiego z telefonu robiłem więc nie wyszło tamto najlepiej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Poradzą sobie. Sprawdzą ile kabla potrzebne jest do wykonania instalacji od słupa do okna i dalej do gniazda, obetną z tego, co ciągnęli do słupa od poprzednich słupów, opuszczą jakiś stary kabel jako pilot i po nim wciągną, do okna. Zamocują hak i za pomocą specjalnego uchwytu zamocują do haka kabel. Dalej zrobią przewiert do środka i wprowadzą kabel. I tu bym polecał zrobić to w rurce (nawet krótkiej, abyś mógł później ocieplić dom nie oklejając kabla i zasłaniając otworu w ścianie)


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Czekaj @agat13 mówisz o rurce że ją tylko w miejscu przewiertu? W sensie przewiert w to miejsce włożyć rurkę tak tylko żeby było przez ścianę tak? To jeszcze mogłoby być nie kosztowne rozwiązanie. Skoro tak to polecisz jakąś w miarę tania?

A i mówisz że obetna potrzebna długość światłowódu z tego mojego słupa pod domem zrobią to od strony okna i pociągną pod słup i tam co? Dospawaja do reszty?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Z wciągnięciem kabla sobie poradzą to jest szczegół. Osłona na kablu może być, ale nie musi. Możesz go później dać pod styropian podczas ocieplania budynku. Jeśli przewiert zrobią zaraz przy haku to w zasadzie na elewacji prawie go nie będzie. Kabel u Ciebie zakończą gniazdkiem a od strony linii wyspawają ze splitterem. I tyle.   


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12925
  • 53114
  • 616

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1  Tak jak pisał @marder . Jeśli dadzą przewiert tuż przy haku, nie będzie problemu, bo prawie na wprost będzie wejście. Gdyby jednak mieli ciągnąć go po elewacji, aby wejść gdzie indziej, warto dać tu rurkę, bo później nigdy go nie wymienisz pod styropianem. Zwykły kawałek rurki peszla. Drobiazg, ale na zaś...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Update info:

16.03. Był termin, w godzinach południowych był ustalony. Koło 9 zadzwonił, że jest w okolicy i może przyjść za kilka minut. Tata powiedział, że może przyjść. Przyszedł uwinął się w półgodziny. Instalacja przy użyciu zewnętrznego ONT'a. Jak było wcześniej ustalone wskazałem mu którędy ma wchodzić . Najpierw podjechał pod słup tam gdzie tam mufa potem na słup pod domem. Potem pokazaliśmy mu pomieszczenie gdzie ma wchodzić. Zamontował hak przyniósł ten zapas z słupa . Użył kabla jako pilota(związał na końcówce 2 kable -od światłowodu i zwykły i rzucił w stronę słupa tam potem połączył nw jak bo akurat tg nie widziałem. Potem w domu na końcu kabla zamontował gniazdko. Wyszło ciut inaczej niż planowałem, jak dla mnie za dużo kabla ale tata stwierdził, żeby wciągnął do środka cały kabel. Myślałem też, żeby go jakoś na wiosce gdzieś złapać, żeby mieć kontakt w razie... ale nigdzie go nie widziałem. Co do gniazdka to nie zabezpieczył go niczym, żadną try-tytką czy czymś . Spodziewałem się, że jakoś zabezpieczają. Oczywiście nie zamierzam w tym grzebać. 2 sprawa wyszło,że te radiówkę jednak mamy jeszcze na rok. Cenowo wychodziło tak samo ale aktywacja przy bezterminowej była 400 a na terminowej-2lata za 1zł . Zwłaszcza potem jak się dowiedziałem ze wgl będzie światłowód to miał być później u mnie więc wtedy . Więc nie było żadnego problemu. Teraz się zrobił. Przy radiówce jest coś takiego jak zawieszenie (bezpłatne ) i utrzymanie łącza za 20zł. Ktoś wie czy to można użyć tylko 1 miesiąc albo nw co kilka czy można tego używać co miesiąc? Jeśli można co miesiąc to czy trzeba to zgłaszać mu co miesiąc czy można mu powiedzieć ze bierze się zawieszenie do końca umowy? Bo zgłoszenie zawieszenia trzeba dokonać do określonego dnia w miesiącu. A teraz sprawa światłowodu dalej. Na telefonie zaraz koło funboxa wychodzi

Screenshot_2022-03-30-11-58-49-11_f3bea14ceccfa114bd1dd62da62be7f0.jpg

 na paśmie 5Ghz. Na laptopie na wifi tplink ac600 też tyle wychodzi. Próbowałem innych telefonów i laptopów i więcej nie chce być z tego funboxa6 Nawet użyłem wifi tenda ac1200 taty i na niej wyszło nawet mniej bo 220/130. Na kablu wychodzi ponad 600/100.

Schowek03.jpg

 

Żadne z urządzeń wifi nie obsługuje wifi6 więc ono wyłączone w funbox. Ten funbox tak ma że nie wyciągnie więcej bez urządzenia z wifi 6? Czy to jednak problem z funboxem? Tak z ciekawości