Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Musisz zrobić miejsce na drabinę inaczej tam się nie dostaną. Mogą też zamocować kabel na ścianie z czerwonej cegły i tam się przewiercić do środka. To jest chyba najprostsze rozwiązanie bo ściana jest na wprost słupa. Z tego co widzę to chyba już tam masz jakiś kabel przytwierdzony.  


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12965
  • 53248
  • 618

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@marder Monterzy muszą zachować odległość pomiędzy kablami energetycznymi, a instalacją światłowodową. W ramach estetyki i w miarę możliwości kable powinny mieć przebieg równoległy, ale nie jest to obowiązkowe. Monter sam zdecyduje o najlepszej trasie, ale dostęp dla drabiny czy rurka do środka, to już Twoje rozwiązania. Mogą się wychylić z okna i przy parapecie zamontować hak i podwieszkę. To też możliwe. Nam trudno oceniać. Ile głów, tyle spojrzeń na sprawę. Ja bym to zrobił po swojemu z zabezpieczeniem się na wypadek wymiany kabla po położeniu elewacji. Sam bym ocenił wychylając się z okna, czy nie ma "kolizji" na trasie kabli i zdecydowanie jak najdalej odsunął od instalacji elektrycznej. 

Wiele lat robiłem takie instalacje i wiem, że monterzy mają własne podejście do tematu i doradzą na miejscu. Ważne również jest co później z gniazdem zrobić i gdzie zakończyć instalację. Jak zapewnić łączność w tak dużym domu i gdzie podciągnąć kable, a gdzie ustawić optymalnie modem pod kątem wifi. To też istotne przed instalacją...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@agat13 ale to chyba miało być do @Emill1 a nie do mnie 😁 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12965
  • 53248
  • 618

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@marder  oczywiście.. Ty to wiesz...😁


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@agat13właśnie o tym wiem że musi być odległość pomiędzy energetycznymi a światłowodem. Przewiercanie przez czerwona cegłę odpada bo od strony słupa trafiłby światłowód do kuchni a to zupełnie odpada a od strony anteny trafi do garażu to jeszcze gorzej będzie. Musi on trafić do pomieszczenia koło anteny. Drabinę da się postawić tylko od strony słupa przy rogu tam przy tej rynnie więc jedynie chyba tedy droga żeby z słupa pociągnęli tam a potem wzdłuż rynny pod to miejsce z antena. Tam jak kolega mówił trza by haka zamontować i na nim zawiesić kabel a potem przewiert do środka. I gniazdko też będzie zaraz obok tylko ze narazie będzie musiało nie być przymocowane do ściany bo w środku do remontu ale to jest jedyne pomieszczenie w domu gdzie optymalnie gniazdko może być i ont. Bo router i tak znajdzie się gdzieś indziej dalej. A co do rurek na zewnątrz racja najlepiej byłoby ale to kosztowna sprawa a teraz wydatki pilniejsze. A ten hak to oni będą mieli jakiś czy tu muszę raczej ja kupić we własnym zakresie?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Wszystko mają. Tylko tak jak mówię jak z drabiny nie będą mogli sięgnąć to zrobią do kuchni i tyle. Oni się nie pierdzielą bo mają tyle roboty że po prostu nie mają czasu na kombinowanie i dyskusje z właścicielem. Jest jeszcze opcja że do ściany od strony słupa na dachu co masz to okno. Nie wiem co to za pokój.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Odpada tam będzie łazienka. Właśnie też myślałem o tym pomieszczeniu byłoby najbliżej ale to łazienka więc zupełnie odpada. Drabinę wsadza od tej strony właśnie w tym miejscu przy rynnie więc według mnie nie ma problemu. Przecież później wzdłuż rynny parę metrów nad rynna i pociągnąć pod antenę to raczej żaden wyczyn i wiele czasu im to nie potrwa. Więc raczej innego sposobu nie widzę tu jedyny problem ze bezpośrednio drabiny od tej strony nie da się dać ale od tamtej strony też przejdą przecież. Okey skoro powinni mieć haka to dobrze ze nie będę musiał go teraz zamawiać rurki niestety odpadają finansowo chociaż wolałbym tak zrobić. Jeszcze tata musi wkoncu prąd tam pociągnąć bo narazie nie ma i byłaby kicha bez prądu.

I właśnie dlatego napisałem o tym żeby poznać wasze zdanie jak to monterzy mogą ogarnąć właśnie ze względu na to że w tym robiliście.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 To ja Ci mówię że bez przyłożenia drabiny na ścianie gdzie jest ta drewutnia bym tego nie wykonał bo akrobatom cyrkowym nie jestem i wolałbym się nie narażać. Dodatkowo sprawę utrudnia ten gzyms dachu, który wystaje od ściany a drabina będzie musiała się o niego oprzeć. Można by to spokojnie zrobić mając podnośnik zwyżkę. Ale najczęściej monterzy takich luksusów nie posiadają. Proponuję Ci uporządkować to drewno żeby tam dojść jeśli koniecznie chcesz mieć kabel w tym miejscu. Taka jest moja rada.     

 

PS. Na zdjęciu wygląda że kąt od słupa do ściany jest bardzo mały i prawdopodobnie nie da się haka bezpośrednio przytwierdzić do ściany aby kabel nie haczył o wystający gzyms dachu. Trzeba by taki wysięgnik jak na prąd, albo spróbować zamocować go na końcu budynku za oknem. Może tam drabina wejdzie. Nie widzę co tam jest na ziemi. 

 

domek-1.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12965
  • 53248
  • 618

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 Miejsce wprowadzenia kabla to jedno, a miejsce instalacji gniazda, drugie. Ważne, aby zrobić to na tyle logicznie, aby dostęp do kabla był zawsze (nie zamurować go w ścianie czy obłożyć panelami), a gniazdo odpowiadało miejscu najkorzystniejszego ustawienia modemu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@mardertam pod jest drewno a dach z plachta był specjalnie robione żeby nie napadało na drewno przy okazji to jest też taki jakby garaż można wjechać autem i go naprawiać. Bo w tzw: garażu na coś takiego znów nie ma miejsca. Więc to jest na stałe wiele kosztowało to wysiłku wspólnie z tatą to budowaliśmy i nie będzie to likwidowane.

IMG20220215141000.jpg

 tak to z innej strony wygląda więc demolowanie tego odpada.

.trashed-1647522581-IMG20220215140933.jpg

IMG20220215141649.jpg

 

@agat13jak mówiłem gniazdo i ont będzie w tym pomieszczeniu a router zupełnie gdzie indziej.