Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Wiem wiem. Aż się zdziwiłem, że im tak sprawnie idzie. A teraz przez śnieg mają ciężej .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Pokaż szczegóły
 

Update. Wczoraj koło 9 przyszli. Mama do mnie przyszła że jacyś panowie są koło domu i coś robią patrzę a tu miła niespodzianka. Jest inaczej. Na tym słupie na mojej działce pociągnęli ale nie zostawili pętli tylko pociągnęli po słupach dalej w stronę domu i na ost słupie zostawili pętle z światłowodem. Trochę mało chyba ale może starczy. Bo optymalnym miejscem byłoby piętro i pomieszczenie tam gdzie teraz antena. Do tamtego miejsca za oknem idzie elektryka i taki kij ale tata mówił że te kable będą gdIe indziej. Więc była też mowa o strychu więc tam trzeba by dalej bo po drugiej stronie domu. Tylko że tam znów pusto i ciut bez sensu. Wkoncu itak chyba najlepiej na piętrze w tamtym pomieszczeniu mimo że ono dopiero też będzie robione. Ale raczej prędzej będzie zrobione. Po za tym puszka abonencka tam sobie może leżeć. Ont też a router wtedy byle gdzie można. W przyszłości myślę że by wgl kupić dłuższy kabel i samego onta przenieść np na strych ale to już odległa przyszłość.

IMG20211225135733.jpg

 tak pod domem.

A tak tamten słup

IMG20211225135908.jpg

 a i przy okazji na kilka słupach w mojej wsi wiszą ostatnio takie pomarańczowe myślałem że to kabel jakiś ale po bliższym obejrzeniu wychodzi ze to chyba mikrorurki tylko ze na 2 słupach to tak porządnie duzo tego heh


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 no to już tylko "rzut beretem" i światłowód u Ciebie w domu. Czyli przy sprzyjających wiatrach i pogodzie niewykluczony jest okres pomiędzy świętami a nowym rokiem, a już na pewno styczeń 2022. Powodzenia, oby jak najszybciej, nie zapomnij wpadać na forum i zdawać dalszych relacji. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Oczywiście że tak zrobię. A tak przy okazji bo nie orientuje się jak to teraz dają. Czy przy zewnętrznym ont dają funbox 2 czy 3? Bo z tego co kojarzę 2 jek mają już niewiele więc podejrzewam że 3jki też dają do zewnętrznego


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 na pewno dostaniesz trójkę, a być może i szóstkę, wszystko zależy od tego jaką prędkość wybierzesz (do 300/50 dają trójkę, powyżej szóstkę) i co będą mieli na stanie (ostatnio jest problem z zapasami szóstek). Jedno jest pewne nie dostaniesz dwójki.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

W sumie też tak myślałem chociaż byłem ciekaw czy dają jeszcze dwójki czy już zupełnie wykończyli i nie mają już żadnych. W sumie z 2jka byłby problem bo chyba nie mają one z tg co pamiętam 5Ghz pasma. Chociaż z drugiej strony ost byłem w salonie i spokojnie na wystawie leżał FunBox2 i się zdziwiłem że jeszcze mają. Cóż. I tak w przyszłości jak będę kupował ten dłuższy kabel do ONT'a i przenosił na strych to się i kupi porządniejszy router ale póki co jak już zainstalują to się będzie korzystać z funbox. Właśnie tym się zmartwiłem że skoro funbox 2 nie miał z tego co pamiętam 5tki to by mi nie wyciągnął pewnie prędkości pełnej.Raczej więcej niż 300 nie będę miał więc z tego co mówisz będzie to funbox 3


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

@Emill1 na pewno dostaniesz trójkę, o to możesz być spokojny. Dwójeczki raczej zarezerwowane są na wymiany w razie awarii u tych co je posiadają i na instalacje po miedzi. 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


@Emill1napisał(-a)

Oczywiście że tak zrobię. A tak przy okazji bo nie orientuje się jak to teraz dają. Czy przy zewnętrznym ont dają funbox 2 czy 3? Bo z tego co kojarzę 2 jek mają już niewiele więc podejrzewam że 3jki też dają do zewnętrznego


Dostaniesz fb6. Obecnie wydawany jest fb6 i nie ma znaczenia wbierana prędkość czy zewnętrzny ont.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?


@PARANOJAnapisał(-a)

Dostaniesz fb6. Obecnie wydawany jest fb6 i nie ma znaczenia wbierana prędkość czy zewnętrzny ont.


Jesteś pewien?, to jak skomentujesz to:

slav72_0-1640458252972.png

zaznaczam że to najświeższa oferta online dla mojego sąsiada który nie ma jeszcze światłowodu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód podłączą sąsiadce ze słupa znajdującego się u nas, a nas nie. Da się coś z tym zrobić?

Jeszcze jedno mnie zastanawia wie ktoś co tam pisze? Doczytałem się tylko Orange Polska ale co więcej tam się znajduje?

IMG20211226135715.jpg