Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - osiedle w gminie miejsko-wiejskiej (gm. Żukowo, Tuchom)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Światłowód - osiedle w gminie miejsko-wiejskiej (gm. Żukowo, Tuchom)

Dzień Dobry,


W mojej lokalizacji (tj. Pomorskie, Powiat kartuski, Gmina Żukowo, Miejscowość Tuchom, Ul. Zaciszna 1-105) jest problem (jeśli tak mogę to nazwać) z szerokopasmowym łączem sieciowym. Jedyne z czego da się jakkolwiek skorzystać to "LTE" od Playa (10mb/s pobierania szczytowo, 2mb/s wysyłania szczytowo). Pozostałe sieci komórkowe nie mają tutaj zasięgu z racji, że najbliższa stacja bazowa jest względnie daleko a tylko fioletowi mają "tymczasowy" maszt niedaleko.


Część z w.w. przeze mnie adresów zostanie/została objęta programem POPC. Numery, które cały czas były tzw. białymi plamami dalej nie zostały podłączone, np. 29-45. Ciężko jest korzystać z coś bardziej zasobożernego niż przeglądarka internetowa, szczególnie gdy inni domownicy również coś robią np. dzieci mają lekcję zdalne itp. itd..


Pytanie: Co mogę zrobić by w miarę możliwości "doprowadzić" (zachęcić podmioty odpowiedzialne za infrastrukturę sieciową) do podłączenia takiego światłowodu do chociaż reszty białych plam?

Były rozmowy z konsultantami Orange, które nie było zbytnio zainteresowane (optymistycznie zakładając) 100 dodatkowymi abonentami. Zachęcono nas tylko do wysłania listu.


Chodzi plotka, że na tym osiedlu jest jakieś przyłącze wewnętrzne wykonane przez dewelopera (?), ale nie wiem czy ma to coś wspólnego z prawdą. Postaram się zweryfikować.

 

Zamieszczam mapkę adresów z uwzględnieniem obszarów, kolejno:
-czarny obszar - strefa z internetem powyżej 100mb/s wg UKE
-niebieski obszar - strefa objęta inwestycją, która jest w toku
-czerwony obszar - "przyłącze" światłowodowe Orange

-fioletowa kropka - zgłoszono popyt na łącze internetowe (przynajmniej 100mb/s)
-reszta obszaru - numery, które są tzw. białymi plamami
Mapka: https://imgur.com/a0rXZus


Bardzo proszę o wyrozumiałość w przypadku jakichś gaf wpisanych tutaj, ale piszę do Was w mocnym zmęczeniu.


Da się coś poradzić? ‌‌🙁


Dobrego dnia

5 ODPOW. 5

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód - osiedle w gminie miejsko-wiejskiej

@Zjadacz_chleba0  naprawdę przykre to jest że w 21 wieku nie ma żadnych widoków na internet, co można zrobić to zebrać się (wszyscy potencjalni chętni) zgłosić popyt na UKE - Wyszukiwarka , napisać pismo i wysłać na adres 

Orange Polska S.A.

Jagiellońska 34

96-100 Skierniewice

z dopiskiem Dział Sieci i Inwestycji


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód - osiedle w gminie wiejsko-miejskiej

@Zjadacz_chleba0 do obecnego programu POPC raczej wątpię, żeby udało się podpiąć, jeśli Twój adres nie jest uwzględniony. Warto zainteresować lokalne władze, jak najwięcej sąsiadów do zaangażowania w budowę i podłączenie światłowodu. Być może jakiś lokalny dostawcą będzie zainteresowany lub jest juź coś realizowane.

Tu jeszcze linki, gdzie można sprawdzić dostęp do łączą internetowego:

https://mapbook.uke.gov.pl/

https://capap.gugik.gov.pl/mapa/cppc/CPPC-internet/


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - osiedle w gminie wiejsko-miejskiej

@Zjadacz_chleba0  

Piękna okolica blisko jeziora. Porozmawiaj z Depeloperem czy prowadził jakieś rozmowy z Orange. Jeśli wybudował wewnętrzną sieć do każdego domu i zakończył ją gdzieś przy wjeździe na osiedle to Orange może się pokusić o podciągnięcie tam światłowodu. Sam możesz sprawdzić w domu czy masz skrzynkę multimedialną na elewacji domu, w piwnicy lub przedpokoju. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Światłowód - osiedle w gminie miejsko-wiejskiej (gm. Żukowo, Tuchom)

#update

 

Dzień Dobry,

Ustaliłem, że deweloper wybudowując Etap A (patrz załącznik) nie przewidywał wewnętrznej infrastruktury światłowodowej. Natomiast z moich informacji wynika, że Etapy B,C,D takową posiadają.

 

Taka postać rzeczy odsłania mi ogląd na moje zdziwienie co do objęcie tylko nr z etapu A programem POPC (patrz pierwotny wpis).

 

To jak sprawdzić czy Orange się "interesuje" tą wewnętrzną infrastrukturą?

 

Zgodnie z prośbą jednego z użytkowników forum wysłałem zapytanie do dewelopera czy jakieś negocjacje w tym zakresie zostały poczynione.

 

 

Co do jej parametrów to nie mam danych za wyjątkiem wiedzy, że każdy nr z reszty etapów ma połączenie w stanie "do skrzynki".

 

Dobrego dnia

 

 

50_full.jpg

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - osiedle w gminie miejsko-wiejskiej (gm. Żukowo, Tuchom)

Jeśli to jest deweloper z "jajami" to powinien wybudować sieć do każdego domu (światłowód, kabel kat. 5, koncentryk) i sprowadzić wszystko do tzw punktu styku. Zadaniem Operatora telekomunikacyjnego jest dotarcie ze swoją siecią do tego punktu jeśli oczywiście jest zainteresowany świadczeniem usług. Najszybciej dowiesz się od Dewelopera lub kierownika budowy jak to wygląda i jaki operator tam wejdzie.