Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

Cześć,

nie mogę zrozumieć pewnej rzeczy. W mojej okolicy pojawił się światłowód ponad rok temu. Na mojej uliczce kilka miesięcy temu. Mimo to, tylko adresy, które zostały wylosowane w POPC mogą go zamówić.

Sytuacja jest kuriozalna. Orange ponad miesiąc temu wrzucił mi ulotkę do skrzynki, żeby zgłosić adres, aby można było zamówić światłowód. Zrobiłem to, minął wyznaczony termin, a Orange teraz twierdzi, że potrzebne jest dorejonizowane. Ale ja mam tą pętlę światłowodową pod domem!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

@egzorcysta  zgadza się to "procedura administracyjna" jak to nazwałeś (typowa dla naszego kraju papierologia i biurokracja, na której to tylko cierpią i tracą nerwy klienci końcowi - tacy jak my).

Dorejonizowanie - tak nazywa się dopisywanie adresów po inwestycji POPC o tych, którzy są w zasięgu, a nie byli ujęci inwestycją.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

@egzorcysta Zadzwoń na bok, podaj adres. Doradca sprawdzi co i jak. Ponadto może też przyjąć zgłoszenie na dorejonizowanie jeśli adres spełnia takie warunki.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

Szanuję za odpowiedź, ale mówisz to samo co typowy przedstawiciel Orange.

1. Na BOK oczywiście dzwoniłem, ale tam nic nie wiedzą.

2. Jakie dorejonizowanie??? Jakie??? Jak mam światłowodową pętlę pod domem!


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

@egzorcysta  niestety ale tak działa POPC, jeżeli dany adres nie był ujęty w puli a chcesz być podłączony to jest potrzebne magiczne dorejonizowanie (nic na to nie poradzimy, tak już jest nie wiadomo dlaczego, na forum jest mnogo podobnych tematów - poczytaj).


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

@egzorcysta Odpowiadam na pytanie. Zrobisz jak uważasz.

 

pozdrawiam


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 186
  • 1

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

@slav72 

Ok, może po prostu źle rozumiem termin "dorejonizowanie".

Myślałem, że to praca fizyczna, mająca na celu podłączenie światłowodu tam, gdzie go nie ma.

Tymczasem z tego wynika, że to jakaś procedura administracyjna, zgadza się?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

@egzorcysta  zgadza się to "procedura administracyjna" jak to nazwałeś (typowa dla naszego kraju papierologia i biurokracja, na której to tylko cierpią i tracą nerwy klienci końcowi - tacy jak my).

Dorejonizowanie - tak nazywa się dopisywanie adresów po inwestycji POPC o tych, którzy są w zasięgu, a nie byli ujęci inwestycją.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne


@egzorcystanapisał(-a)

@slav72 

Ok, może po prostu źle rozumiem termin "dorejonizowanie".

Myślałem, że to praca fizyczna, mająca na celu podłączenie światłowodu tam, gdzie go nie ma.

Tymczasem z tego wynika, że to jakaś procedura administracyjna, zgadza się?


Możesz mieć przyłącze pod domem, ale twojego adresu nie ma w bazie, bo nie był wzięty pod uwagę podczas projektu, dlatego nie możesz złożyć zamówienia.

Do tego jest potrzebne dorejonizowanie.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód od miesięcy położony, ale dorejonizowanie potrzebne

@egzorcysta tak naprawdę to, że masz pod domem cała potrzebą infrastrukturę nic nie znaczy, dopóki w systemach Orange nie ma informacji, że masz dostępne Ftth. Bez tego nie przejdzie zamówienie. BOK powinien mieć możliwość zgłoszenia dorejozniania (tak się dokładnie procedura nazywa). Odpowiedź powinna być w przeciągu około miesiąca. Jak na BOK a będą problemy (chodź to dla mnie trochę dziwne) pisz tradycyjny list.