Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Aktualny internet to przepustowość 25 Mb/s teoretycznie, w praktyce leci 20-22 Mb/s.

Co do światełka to przecież przyłącze do domu z POPC2 jest darmowe i na nie wyrażę zgodę. Czy jeśli będę miał przyłącze od Orange i nie podpiszę umowy na internet (umowa na przyłącze będzie podpisana). To na przykład po dwóch latach i tak Orange może odmówić mi usługi?

Czegoś tu nie rozumiem, ktoś tutaj pisał o przeprojektowywaniu sieci? O co chodzi? Przecież przyłącze będzie. Końcówki nie zostawią dla mnie? Przecież chyba projektują sieć pod te domu co są na liście, więc powinny być wolne wejścia.

Tamten temat o którym pisaliście jest inny bo osoba nie wyraziła zgody na przyłącze, w sensie miała niby przyłącze ale miedziane. Sama się o to prosiła...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

niby masz rację, ale kto ich tam wie. Przyłącze, to kawałek włókna od domu do szafki. Niekoniecznie w szafce musi być gdzieś wpięty. Gdy będzie ciemne, a sąsiad będzie atakował żeby go dorejonizować (czy w sąsiedztwie są pominięte adresy?) to technicznie żaden problem wpiąć włókno sąsiada, a twoje zaparkować.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas


@Piotrek94napisał(-a)

Aktualny internet to przepustowość 25 Mb/s teoretycznie, w praktyce leci 20-22 Mb/s.

Co do światełka to przecież przyłącze do domu z POPC2 jest darmowe i na nie wyrażę zgodę. Czy jeśli będę miał przyłącze od Orange i nie podpiszę umowy na internet (umowa na przyłącze będzie podpisana). To na przykład po dwóch latach i tak Orange może odmówić mi usługi?

Czegoś tu nie rozumiem, ktoś tutaj pisał o przeprojektowywaniu sieci? O co chodzi? Przecież przyłącze będzie. Końcówki nie zostawią dla mnie? Przecież chyba projektują sieć pod te domu co są na liście, więc powinny być wolne wejścia.

Tamten temat o którym pisaliście jest inny bo osoba nie wyraziła zgody na przyłącze, w sensie miała niby przyłącze ale miedziane. Sama się o to prosiła...


Teraz budują tylko sieć rozdzielczą. Przyłącze do samego domu zrobią Ci jak się zgłosisz po usługę do salonu operatora. Pojemność sieci przygotowana jest pod listę z POPC. Jeśli nie zgłosisz się po usługę to teoretycznie nic się nie dzieje, ale w praktyce może być tak że podłączą kilka innych domów w ramach dorejonizowania i wówczas będzie klasyczna odpowiedź: brak możliwości technicznych.   


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Napisałem w pierwszym poście: "Aktualnie ekipa już skończyła prace na mojej ulicy, ale nie całkiem bo jest kilka rzeczy do zrobienia. Podejrzewam, że albo oni wrócą, albo inna ekipa to dokończy. ".

Wczoraj dokończyli resztę prac na mojej ulicy. Dokładniej zakopali wszystkie miejsca i położyli jakąś szafę, dokładnie koło mojej posesji. Widziałem, że po położeniu tej szafy sprawdzali chyba sygnał bo był jakiś technik z laptopem podłączony do tej szafy. Ktoś wie na jakim etapie teraz jestem?

Czyli jeśli nie zgłoszę chęci usługi to przyłącza mi nie zrobią? Na pewno tak jest? Jeśli to prawda, to jednak podpiszę umowę i będę niestety płacić za dwa abonamenty. Z Orange i z obecnym operatorem. Mam nadzieję, że do czerwca się uda to załatwić wówczas nie będę musiał płacić wysokiego abonamentu bo jeśli umowa z obecnym operatorem mi się przekształci na czas nieokreślony to będę płacił grubo ponad 100 zł za 25 Mb/s internet 😕

@pirenejtak na mojej ulicy są pominięte adresy. Z tego co naliczyłem jest to 5 lub 6 adresów. Jeden z nich to sąsiad, który mieszka po drugiej stronie ulicy niedaleko mnie, reszta trochę dalej, kilkaset metrów, ale chyba będą podłączeni do tej samej szafy co ja bo nie widziałem innej na mojej ulicy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Po przeanalizowaniu dokumentów na stronie Orange zauważyłem, że jeden z adresów wyleciał z listy. Był to mój sąsiad z naprzeciwka. Ciekawe czy ta lista w hurcie jest aktualna. Widzę, że niby jest ze września 2020. Na szczęście mój adres cały czas jest na liście.

Co do domów wykluczonych na mojej ulicy to  źle policzyłem. Były 3, a teraz w najnowszej bazie 4 ze względu na wykluczenie sąsiada, jak wyżej.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7631
  • 30

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

A więc monitoruj na tej stronie: https://www.hurt-orange.pl/operatorzy-krajowi/popc-nabor-i-i-ii/ pod rozwijalnym linkiem "Informacje ogólne dla POPC II", nowe pliki z serii "Lista punktów adresowych POPC nabór II gotowych sprzedażowo w terminie nie mniej niż 30 dni_dd.mm.yyyy". Gdy znajdziesz tam swój adres, będzie już blisko. Możesz wtedy aktywniej zacząć monitorować, na mapie zasięgu (kiepsko działa) lub na stronie zamówienia internetu domowego https://www.orange.pl/internet/internet-domowy wpisując swój adres. Jak usługa będzie już dostępna, nie marudź, tylko bierz.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas


@Piotrek94napisał(-a)

Napisałem w pierwszym poście: "Aktualnie ekipa już skończyła prace na mojej ulicy, ale nie całkiem bo jest kilka rzeczy do zrobienia. Podejrzewam, że albo oni wrócą, albo inna ekipa to dokończy. ".

Wczoraj dokończyli resztę prac na mojej ulicy. Dokładniej zakopali wszystkie miejsca i położyli jakąś szafę, dokładnie koło mojej posesji. Widziałem, że po położeniu tej szafy sprawdzali chyba sygnał bo był jakiś technik z laptopem podłączony do tej szafy. Ktoś wie na jakim etapie teraz jestem?

Czyli jeśli nie zgłoszę chęci usługi to przyłącza mi nie zrobią? Na pewno tak jest? Jeśli to prawda, to jednak podpiszę umowę i będę niestety płacić za dwa abonamenty. Z Orange i z obecnym operatorem. Mam nadzieję, że do czerwca się uda to załatwić wówczas nie będę musiał płacić wysokiego abonamentu bo jeśli umowa z obecnym operatorem mi się przekształci na czas nieokreślony to będę płacił grubo ponad 100 zł za 25 Mb/s internet 😕

@pirenejtak na mojej ulicy są pominięte adresy. Z tego co naliczyłem jest to 5 lub 6 adresów. Jeden z nich to sąsiad, który mieszka po drugiej stronie ulicy niedaleko mnie, reszta trochę dalej, kilkaset metrów, ale chyba będą podłączeni do tej samej szafy co ja bo nie widziałem innej na mojej ulicy.


Może pomiary już robili. Jeśli tak to jest szansa że niedługo będzie odbiór. Obstawiam że do czerwca spokojnie powinieneś mieć usługę. Może zagadaj ekipę która tam robi kiedy będą odbierać sieć. Po odbiorze dodaj miesiąc i zacznij dopytywać się w salonie czy już możesz zamówić światłowód. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Kurcze o tym nie pomyślałem, aby ich zapytać o termin odbioru. Teraz nawet nie wiem gdzie są. Muszę ich chyba szukać 😕

Kolejna sprawa, na stronie Orange wybrałem opcję i konsultant do mnie oddzwonił. Niestety nie ma żadnych informacji i kazał dzwonić pod numer 510 100 100, ale tam obsługuje nas BOT o imieniu Max. Niestety ale jest on mało inteligenty wbrew temu co jest napisane na stronie Orange. Nie chce przepuścić mnie dalej. Spróbowałem również na czacie z tym BOT'em, ale to samo. Nie chce przepuścić. Ponoć pod tym numerem telefonu można uzyskać dokładne informacje. Ktoś się tam kiedyś dodzwonił?

Na czacie Max wypisuje: "W tej sprawie pomoże Ci doradca. Aby się z nim połączyć załóż konto Mój Orange klikając w link: <tutaj jakiś link> i jeszcze raz napisz do nas na czacie.".

Tylko, że ja nie mam żadnej usługi Orange, więc dlaczego mam się tam rejestrować? Na forum mam konto, ale to nie chyba o to chodzi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Znajomy zagadał w moim imieniu bo mieszka w tej samej miejscowości co ja. Pracuje u nas jedna ekipa i pracownik powiedział, że oddanie sieci jest już pod koniec grudnia/początek stycznia. Powiedział także, że do tego należy dodać 2 tygodnie i można już będzie podpisywać umowę w salonie. Ciekawe, że tak szybko to idzie. Czyżbym był szczęśliwcem, który będzie miał dostęp do światełka najszybciej z tego forum? W sensie chodzi mi o najszybszy postęp w pracach 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas


@Piotrek94napisał(-a)

Znajomy zagadał w moim imieniu bo mieszka w tej samej miejscowości co ja. Pracuje u nas jedna ekipa i pracownik powiedział, że oddanie sieci jest już pod koniec grudnia/początek stycznia. Powiedział także, że do tego należy dodać 2 tygodnie i można już będzie podpisywać umowę w salonie. Ciekawe, że tak szybko to idzie. Czyżbym był szczęśliwcem, który będzie miał dostęp do światełka najszybciej z tego forum? W sensie chodzi mi o najszybszy postęp w pracach 😉


Jeśli tak powiedział to nic tylko się cieszyć 👍