Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Witam,

Mam pytanie do osób, które już mają światłowód od Orange z POPC2. Otóż jakieś 2 tygodnie temu rozpoczęto prace na mojej ulicy. Aktualnie ekipa już skończyła prace na mojej ulicy, ale nie całkiem bo jest kilka rzeczy do zrobienia. Podejrzewam, że albo oni wrócą, albo inna ekipa to dokończy. Natomiast jestem ciekawy jak to wyglądało u Was czasowo. Ekipa pierwsza rozpoczyna prace przez x czasu, potem wkracza druga? Ile czasu ubyło w Wiśle od rozpoczęcia prac na Waszej ulicy do podłączenia przyłącza?

Skoro prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu, to kiedy można spodziewać się ich zakończenia (przyłącze do domu)? Czy do czerwca się "chłopaki" wyrobią? Jak myślicie?

Pozdrawiam.

37 ODPOW. 37

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Doświadczenia i obserwacje forumowiczów są bardzo różne i bazowanie na nich to jak wróżenie z fusów. Na mojej ulicy od widocznego w terenie rozpoczęcia prac (wymiana słupków, przewlekanie kabli) do pierwszych podłączeń upłynęły 2 - 3 miesiące. Sądzę, że jest to tempo, którego wielu z tu obecnych może pozazdrościć. Powinieneś nastawić się na termin nie krótszy niż ten, który wynika z harmonogramu dla projektu, który obejmuje Twój adres.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas


@Piotrek94napisał(-a)

Witam,

Mam pytanie do osób, które już mają światłowód od Orange z POPC2. Otóż jakieś 2 tygodnie temu rozpoczęto prace na mojej ulicy. Aktualnie ekipa już skończyła prace na mojej ulicy, ale nie całkiem bo jest kilka rzeczy do zrobienia. Podejrzewam, że albo oni wrócą, albo inna ekipa to dokończy. Natomiast jestem ciekawy jak to wyglądało u Was czasowo. Ekipa pierwsza rozpoczyna prace przez x czasu, potem wkracza druga? Ile czasu ubyło w Wiśle od rozpoczęcia prac na Waszej ulicy do podłączenia przyłącza?

Skoro prace rozpoczęły się dwa tygodnie temu, to kiedy można spodziewać się ich zakończenia (przyłącze do domu)? Czy do czerwca się "chłopaki" wyrobią? Jak myślicie?

Pozdrawiam.


Bardzo różnie. Zobacz jaki jest końcowy termin na stronie UKE. Prace często są prowadzone na kilku ulicach lub całej miejscowości i ukończenie prac na ulicy X nie odznacza że to już koniec. Jak zobaczysz pracowników Orange w asyście podwykonawcy to prawdopodobnie będą odbierać sieć. Wtedy już jest bardzo blisko. Niestety odbiór nie trwa godzinami to możesz ich nie zobaczyć wcale.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

OK, ale na stronie UKE gdzie jest konkretnie informacja o planowanym odbiorze? W https://wyszukiwarka.uke.gov.pl/ mój adres ma planowaną datę oddania na 29 września 2020, czyli i tak jest już po terminie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Spójrz na datę aktualizacji danych w wyszukiwarce i to będzie odpowiedź.😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 165
  • 510
  • 2

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Od momentu zauważenia jakichkolwiek prac na mojej ulicy, do momentu uruchomienia światłowodu u mnie w domu minęło 8 miesięcy. W połowie lutego zauważyłem, że coś robią, a w październiku miałem światłowód w domu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 209
  • 387
  • 0

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Nie załamujcie mnie. Prace rozpoczęto 2 tygodnie temu, a mi się umowa kończy w czerwcu z obecnym operatorem. Jeśli prace się nie skończą będę zablokowany na kolejne 2 lata z innym operatorem.


Kolejna sprawa, użytkownik @piker napisał "Spójrz na datę aktualizacji danych w wyszukiwarce i to będzie odpowiedź.".

Nie wiem o jaką datę chodzi, czy o tą? :

WYSZUKIWANIE - stan na 31.12.2019 r.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 55
  • 62
  • 1

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas

Zwykle umowa terminowa po upływie okresu, na jaki została zawarta, przekształca się w bezterminową, którą można bez problemu wypowiedzieć. Przeczytaj swoją umowę, ewentualnie regulamin promocji, z której skorzystałeś


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas


@Piotrek94napisał(-a)

mi się umowa kończy w czerwcu z obecnym operatorem. Jeśli prace się nie skończą będę zablokowany na kolejne 2 lata z innym operatorem.

Nie wpadnij tylko na pomysł, że przeczekasz 2 lata, a Orange przez ten czas też poczeka. Niekoniecznie poczeka. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 76
  • 2

Światłowód od Orange POPC2 - etapy prac i czas


@Piotrek94napisał(-a)

Nie wiem o jaką datę chodzi, czy o tą? :

WYSZUKIWANIE - stan na 31.12.2019 r.

Tak. Chodzi o to, że dane w wyszukiwarce są mocno nieaktualne. W 2020 roku zadziało się mnóstwo rzeczy w temacie POPC, których wyszukiwarka UKE nie uwzględnia. Ta wyszukiwarka jest trochę aktualniejsza,  ale nie podaje konkretnej daty aktualizacji bazy. Obstawiam okolice lipca. 

 

Jak nie chcesz zostać bez światełka to podpinaj choćbyś miał płacić u obecnego opa karę (albo za dwa łącza równolegle). Za te dwa lata zapomnij o podłączeniu, nikt nie będzie dla jednego klienta przeprojektowywał sieci (a wolnej końcówki mogą nie zostawić - jw).  

 

Tak z ciekawości, jakie parametry ma Twoje obecne łącze?