Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

Sprawa wygląda tak, że prawie 2 lata temu ogłoszono, że na terenie gminy będą przeprowadzane prace związane ze światłowodem. Ma się tym zająć firma FIBEE IV. Więc tak, na mapie UKE planowana data rozbudowy pod jeszcze nie moim adresem była na 3 grudnia 2021. Po kontakcie z firmą FIBEE dowiedziałem się, że część inwestycji w ramach projektu POPC3 (czyli tego, w którym jest mój adres) została przesunięta na rok kolejny. Po kontakcie z zespołem POPC dowiedziałem się, że realizacja całości projektu jest przewidywana do 16 września 2022. I teraz tak - generalnie jak długo trwa rozprowadzenie sieci światłowodowej na terenie gminy (wiejskiej w tym wypadku)? Bo na ten moment prace na terenie gminy nie ruszyły jeszcze, albo ja o tym nie wiem. Część osób z sąsiednich miejscowości dostała jedynie listownie informacje o tym, czy wyrażają zgodę na poprowadzenie światłowodu, i jak planowane jest poprowadzenie.

Pod koniec tego roku lub na początku przyszłego będę się przeprowadzać właśnie pod ten adres, i nie ukrywam, że chciałbym od razu się przyłączyć pod światłowód, bo na LTE zbytnio tam nie ma co liczyć, jest też internet radiowy ale to trochę padaka tam 😕 

9 ODPOW. 9
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

@kxcperrr  czas realizacji, uzależniony jest od tego czy po słupach będą ciągnąć kable, czy ziemią, tak strzelę do 6 miesięcy net, jak mała wioska to 3 miesiące max 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

@kxcperrr Jeśli mają termin na wrzesień 2022 a ty będziesz tam mieszkał pod koniec roku lub później to teoretycznie już powinni wybudować. Bardziej bym się martwił czy adres pod który się przeprowadzisz jest objęty tym projektem. Zdarza się że adresy wylatują z planu z różnych przyczyn.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

@kxcperrr To jest jak wróżenie z fusów. Niby projekt jest w trakcie, ale póki nie widać efektów w postaci kabli na słupach, wykopów pod kable czy skrzynek zapasu, to znaczy, że termin jest nieustalony. Nawet jak już prace trwają, to nie wiadomo czy będą podłączali etapami w zależności od postępu prac czy odbiorów sieci, czy po ich zakończeniu całkowitym i odbiorze generalnym. Co beneficjent i rejon, to może być inaczej. dochodzą niewiadome związane z Covid , dostarczaniem sprzętu i trudnościami obiektywnymi w terenie. Warto to śledzić, bo np mój rejon "wypadł" z realizacji w trakcie rozbudowy (zrobili tylko pół miejscowości-tam, gdzie teren pozwalał niskim kosztem wykonać przyłącza) i sprawdzać na bieżąco.

Może pomęcz to FIBEE IV bo to od nich zależy w głównej mierze postęp prac. W końcu to oni biorą za to kasę 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

@agat13 Pomęczyć to będę musiał ich na 100%, bo teraz przypomniałem sobie że już dość dawno część osób dostała listy od nich ze zgodą i planem przebiegania światłowodu, w tym dwie znajome osoby - z tym, że jedna mieszka powiedzmy na tej samej ulicy, a druga ulicę dalej, lecz ta druga otrzymała list związany z działką w miejscowości obok, natomiast z planem w naszej wsi nie. I teraz tak się zacząłem zastanawiać, bo raczej na 100% będzie to leciało po słupach, natomiast ja właśnie i spora część osób nie widziała po prostu planów i nie dostała nawet zgody. Spróbuję się jeszcze skontaktować z sołtysem, natomiast podejrzewam że on też nic nie wie. W ogóle podejrzewam, że powinno też być jakieś spotkanie z przedstawicielami FIBEE, a takiego również nie było. 
Chyba, że jest taka szansa, że jakieś osoby z FIBEE będą osobiście jeździć i zbierać te zgody?
Postaram się tak samo podpytać w urzędzie gminy, czy może oni wiedzą kiedy coś się ruszyło 🤔


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1437
  • 6229
  • 42

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

W dwóch wioskach które mnie interesują (ten sam powiat) zakończenie prac było planowane na grudzień 2021. Skontaktowałem się z FIBEE i dostałem info że teraz plan jest na maj 2022. Więc niedługo ale nie wiem czy liczyć na ten maj. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

@kxcperrr I to jest słuszna koncepcja. Jak sie nie upominasz i nie marudzisz-nie masz. Z takiego założenia ja wychodzę. W Twoim przypadku firmą bezpośrednią jest FIBEE i to ona ma plany i harmonogram. To od niej zależy co i jak kiedy zrobią. Warto wydreptać u nich jakąś ścieżkę i zdobyć kontakty. Tyle mogę polecić..


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

Dobra robię małą aktualizację, miesiąc temu wysłałem maila z kolejnym zapytaniem i odpowiedzi do teraz nie otrzymałem 😕

Ale są postępy - na stronie Fiberhost jest wrzucony arkusz z adresami gotowymi do podłączenia w ciągu kilku najbliższych dni/tygodni i na terenie gminy już prace dawno ruszyły - w jednej z miejscowości obok według arkusza od chyba 4 marca jest planowane uruchomienie, na stronie getfibre adresy są już gotowe do podłączenia razem z listą dostępnych operatorów, więc myślę, że to kwestia 3-4 miesięcy i już u mnie powinien być światłowód 😄


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 29
  • 0

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

Jak kable są podwieszone to będziesz czekać z 3 miesiace. Strasznie mają opóźnienia. Tak to jest za publiczne pieniądze. U mnie prywaciarze wybudowali szybciej światłowód. Po za tym ten fiberhost mają wysokie opóźnienia. https://www.youtube.com/watch?v=oI5_m1vzAHM W orange też jest tak samo. Może gdyby zabrali im dotacje to by się bardziej postarali. 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód od FIBEE IV - czas realizacji

U mnie Nexera powiesiła wszystko w maju s dopiero na koniec listopada Orange dało zielone światło. Chodź tak naprawdę Więc.różnie to bywa.