Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód nie jest dostępny, choć sieć jest uruchomiona.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Światłowód nie jest dostępny, choć sieć jest uruchomiona.

Około miesiąca temu firma Nexera uruchomiła przy moim domu w ramach POPC linię światłowodową, z której można korzystać z internetu m. in. Orange. Jednakże od czasu uruchomienia, Orange nadal uważa że tej sieci tutaj nie ma, choć inni operatorzy są gotowi już świadczyć swoje usługi. Uważam, że wynika to z tego, że na niektórych mapach, w tym tej dostępnej na stronie firmy Nexera, wewnętrzna część miejscowości na której mieszkam jest traktowana jak oddzielna miejscowość, ponieważ właśnie w punkcie gdzie zaczyna się ta wewnętrzna część, znika sygnał światłowodu Orange. Z Nexerą kontakt jest tragiczny, gdyż na ich maile odpowiada tylko bot, więc czy jest jakaś forma kontaktu z działem Orange, który mógłby pomóc w tej sprawie?

________________
* Przeniesione z działu Internet domowy – moderator Kinga

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód nie jest dostępny, choć sieć jest uruchomiona.

Można napisać list jedynie @dudusx12 , niech poprawią to co opisujesz, innej opcji nie ma.

Orange kontakt. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53069
  • 610

Światłowód nie jest dostępny, choć sieć jest uruchomiona.

@dudusx12  jeśli  Nex3ra zbudowała sieć że środków własnych nie ma obowiązku udostępniania jej innym operatorom ( jak to ma miejsce  przy projekcie POPC). To Nexera przekazuje np do Orange listę adresów na których obcy operator może założyć swoje usługi. Tu musisz uderzyć do Nexery, aby to zrobiła.

Zapytaj też czy sama inwestycja  jest zakończona,  a sieć odebrana I gotową do użytku. Może jeszcze  trwają odbiory techniczne i dlatego nie ma oficjalnie warunków technicznych na podłączanie abonentów?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Światłowód nie jest dostępny, choć sieć jest uruchomiona.

@agat13 Ale autor wątku napisał że to było budowane z POPC 😄


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53069
  • 610

Światłowód nie jest dostępny, choć sieć jest uruchomiona.

@marder  co ślepemu po oczach...słusznie. Czyli wniosek? Nie odebrana inwestycja..


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2504
  • 8999
  • 45

Światłowód nie jest dostępny, choć sieć jest uruchomiona.


@agat13napisał(-a)

co ślepemu po oczach...słusznie. Czyli wniosek? Nie odebrana inwestycja..


Możliwe. Miesiąc to mało czasu. Mogą też być kwestie umów międzyoperatorskich. Wybudowali ale nie określili warunków współpracy z Orange. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Światłowód nie jest dostępny, choć sieć jest uruchomiona.

Byłem w salonie, powiedziano mi żeby poczekać do wiosny i wtedy powinna być już oddana całość inwestycji w mojej okolicy, ale stwierdziłem że zadzwonię na infolinię, tam mi powiedziano że w liście adresów które Nexera wydzierżawiła Orange zwyczajnie nie ma mojego adresu, i nie jest planowana rozbudowa sieci. Chyba czas więc zmienić operatora, skoro inni potrafili zadbać o to żeby na całej sieci były dostępne ich usługi.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12909
  • 53069
  • 610

Światłowód nie jest dostępny, choć sieć jest uruchomiona.

@dudusx12Tak między nami mówiąc to Nexera decyduje o tym ile i które adresy odda innym operatorom. Jaką listę dostaną, taką opublikują jako spis adresów dostępnych do instalacji. Z tego co się orientuję...

Warto jednak podrążyć na wiosnę, bo skoro teraz inwestycja jest nieodebrana, to różne cuda w adresach się mogą dziać, a infolinia to nie wyrocznia. Skończą, zinwentaryzują poprojektowo i podadzą...