Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

Dzień dobry, od tygodnia borykam się z problemami z internetem, zacznę więc od początku. Tydzień temu nagle zacząłem mieć bardzo wolny internet jak i wysoki ping, problem utrzymywał się pare dni, jednak co ciekawe ~23:00 do rana wszystko było okej, problem minął po paru dniach, jednak to nie wszystko. W kolejnych dniach download jak i upload był bardzo dobry, ping to samo, jednak gdy przychodzi godzina 16 - ping wzrasta dwukrotnie, a sam internet nieznacznie się zmienia, natomiast gdy wybija godzina 22:30 - wszystko wraca do normy, ping spada, a sam upload i download się poprawia - co może to powodować? Nigdy się jeszcze nie spotkałem, żeby ping tak bardzo się zmieniał o tak dokładnych ramach czasowych, proszę o pomoc.

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

@retsu213 jeśli to Internet Mobilny po LTE, to zrozumiałe, im większe obciążenie nadajnika, tym ping wyższy, podobnie wysyłanie i pobieranie jest wolniejsze, mniej użytkowników korzysta z sieci, to jest lepiej, nic z tym nie zrobisz, to normalne.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

Czy w przypadku obciążeń nadajnika problem nie powinien występować w losowych godzinach? A nie tak dokładnie od 16-22:30 jak to jest w moim przypadku? 

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

Tak jak pisałem, nie ma reguły, losowe godziny, Internet LTE nie jest stabilny i nigdy raczej nie będzie, musisz się z tym pogodzić, u wszystkich operatorów tak jest zresztą.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

Bez sensu, kilka lat używam tego internetu i było w porządku, a od tygodnia takie wariacje, nie wydaje mi się żeby możliwe było, aby dzień w dzień w takich samych godzinach występował problem z pingiem, tymbardziej, że ktoś miał na forum identyczny problem jak ja, no cóż, pozostaje mi w takim razie czekać, czy zmiana trybu sieci na 3G może cokolwiek poprawić?

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

@retsu213  możesz zgłoszenie zrobić, aktywują lokalizację i sprawdzą z jakim nadajnikiem BTS jest problem, jeśli ma usterkę to naprawią, 3G zmniejszy ping, ale i szybkość netu mocno spadnie. Tak z ciekawości do grania ten Internet Mobilny używasz?

Bo to się do tych celów nie nadaje, nigdy nie ma stabilnego pingu, sieć LTE jest zależna od wielu czynników.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

Tak używam, gram po kablu i nigdy takich problemów nie miałem, ping o dziwo był stabilny i w sumie dalej jest, poza tymi wybrykami między 16, a 22.

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

W Internecie Mobilnym, nie ma gwarancji niskiego pingu, czy max szybkości, musisz to mieć na uwadze, bo nawet kilkukrotne zgłoszenie, może być z marszu zamknięte, to co masz to nie światłowód gdzie są stałe parametry, tyle ode mnie w temacie @retsu213 .

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

Internet mobilny niestety rządzi się swoimi prawami. Jest osiągi zależy między innymi od obciążenia sieci. Godziny 16 -22 nie są moim zdaniem przypadkowe. W tym czasie dzieci są po szkole, dorośli w większości po pracy więc wtedy więcej korzystają z internetu. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 18
  • 0

Wysoki ping od 16 do 22:30, proszę o pomoc

Rozumiem, że w tych godzinach internet naprawdę może być przeciążony, jednak dalej będę podtrzymywał zdanie, że nie jest normalne aby internet OD RAZU zaczął gorzej działać z wybiciem dokładnie godziny 16:00, nie 5 minut, nie 5 minut później, zawsze jest to ta sama godzina. No cóż, problemu niestety jak już zrozumiałem nie rozwiążę, pozostało mi czekać z nadzieją że może się poprawi.