Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na ziemi...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód na ziemi...

Witam!

Przychodzę z nietypowym problemem. Jak pewnie wiecie domagam się światłowodu od roku i w końcu się doczekałem! Natomiast zaniepokoiła mnie pewna sprawa. Światłowód leży sobie jak by nigdy nic, przy drodze, gdy ktoś wyjeżdża z mieszkania po prostu po niem przejeżdża, dodatkowo wszystko jest porozrzucane (załącznik).

Mam na to przymrużyć oko? Czy gdzieś to zgłosić?

 

Pokaż szczegóły
130341496_390905332327943_4001980351415904021_n.jpg
Pokaż szczegóły

130814539_376427533456446_7355005608873309421_n.jpg

Pokaż szczegóły

130305946_2542164642742600_7269002286146444173_n.jpg

Dodam, że nie widziałem kiedy to robili, i żadna firma montująca światłowód nie jeździ w okolicy, mógłby sobie spokojnie zabrać zestaw do montażu światłowodu na słupie (chodzi mi o to co wysłałem w pierwszym załączniku)

 

@ketrasa  i inni bardzo proszę o pomoc

 

____________

* W temacie zaktualizowano kategorię i etykiety. Poprawiono czytelność wpisu - Wiktor

60 ODPOW. 60

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód na ziemi...

@Macrolo tu masz link do zgłoszeń infrastruktury telekomunokacyjnej:

https://www.orange.pl/omnibook/zglaszanie-uszkodzonej-infrastruktury-telekomunikacyjnej


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód na ziemi...

No tak, zapomniałem wsponieć. Światłowód robi u mnie firma nexera, a raczej ich podwykonawcy. Ale tak czy siak, mówisz żeby to zgłosić? nie powinno tak być? czy to "standardowa" procedura?

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód na ziemi...

@Macrolomoże firmy już nie ma i dlatego tak porzucone kable i reszta, masakra po prostu 😐

Tak poza tym pewnie ktoś tą brygadę widział i może nr telefonu pamięta, dopytać się co i jak, ewentualnie w urzędzie może coś wiedzą, bo Orange ma firmy podwykonawcze i u nich się nic nie dowiesz, inna opcja że to jakaś odrębna firma, zdjęcia niestety nic nie wyjaśniają.

Jak Nexera to robi to kontaktuj się z nimi, nie z Orange.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód na ziemi...

W takim razie właścicielem jest Nexera, więc do tej firmy trzeba kierować sprawę. Orange również poinformuj.

Tak nie powinno być. Światłowód powinien być odpowiednio zabezpieczony. Po fotkach widać, że przygotowane jest jako linia napowietrzna.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód na ziemi...

@ketrasaArtur  myślałem że to oczywiste, ale ten światłowód dopiero powstaje, to nie jest tak że on teraz spadł ze słupa czy coś


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód na ziemi...

@Anonim  za chwilę jadę przejechać się po okolicy, może sobie to po protu naszykowali, żeby tylko przyjechać i założyć a w tym czasie zakładają gdzieś nieopodal, zaraz sprawdzę czy gdzieś ich nie, i powiem wam jak długo ciągnie się taki porzucony kabel

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód na ziemi...

@Macrolo  może to wy sami macie to zamontować na słupach 🤣

Ja mam taką drabinę i spok zrobił bym ci podłączenie 😃


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód na ziemi...

@Macrolo nawet jak dopiero powstaje, to linja powinna być docelowo ułożona, a nie pozostawiona luźno na ziemi.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 245
  • 377
  • 1

Światłowód na ziemi...

Kurde, serio? Ja już się cieszyłem na myśl o światłowodzie widząc to wszystko,  ale teraz widzę, że no podwykonawcy nie wiem nawet jak to nazwać, to co odwalili. Ps: Już pare aut po tym przejechało, chyba ten cały kabel nadaje się tylko do wymiany... @ketrasaArtur @Anonim