Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód na posesji ale bez możliwości podłączenia.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Światłowód na posesji ale bez możliwości podłączenia.

Dzień dobry wszystkim, zostałem tutaj skierowany przez kolegę, który twierdzi że jedyne miejsce gdzie mogę się czegoś dowiedzieć w mojej sprawie. Mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych, w dniu dzisiejszym była kładziona instalacja światłowodu na mojej ulicy, tak się składa że jedna ze studzienka telekomunikacyjnych jest na mojej posesji. Panowie kładli osłonki pomarańczowe(główne) oraz białe(dochodzące do mieszkań), w studzience zostawili odpowiednia długość białej osłonki, która ma być przeznaczona do podłączenia mojego budynku(od studzienki 15m). W związku z powyższym próbowałem się dowiedzieć na infolini Orange, kiedy będzie można zamówić usługę. Ale jedyną odpowiedz jaką otrzymałem to że mój adres jest "planowany" ale nie ma żadnego harmonogramu na 3 miesiące do przodu. Czyli instalacje jest robiona miesiące przed fizycznym startem usługi? Czy to faktycznie trwa tak długo? Połowa osiedla jest już podłączona i widoczna na mapie zasięgu Orange. Za odpowiedz z góry dziękuje.

4 ODPOW. 4

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód na posesji ale bez możliwości podłączenia.

Bywa różnie. A na forum nikt nie ma takich indywidualnych danych. Poszukaj lokalnego fibershopu lub lokalnego "opiekuna innego budynku" - może tam mają więcej info.

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Światłowód na posesji ale bez możliwości podłączenia.

Ciężko znaleźć informacje zarówno o fibershopach jak i opiekunach budynków w danym mieście. Ktoś "lokalny" z Orange powinien chyba posiadać jakieś informacje, przecież ktoś zlecił wykonanie tych instalacji. A z infolini Orange dowiedziałem się tylko tyle że budowanie infrastruktury jest w planach. W lokalnych punktach sprzedaży jedynie proponują złożyć zainteresowanie ofertą (które już złożyłem dawno temu online).


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Światłowód na posesji ale bez możliwości podłączenia.

Dziś przybyli Panowie monterzy i ze studzienki światłowód podciągnęli do samego gniazdka, które zamontowali na drugim piętrze w domku jednorodzinnym. Mam tylko czekać na "spawacza", jednak martwi mnie jedna sprawa, podczas instalacji światłowodu w ziemi, biała osłonka 7/5.5mm została zgięta w dwóch miejscach. Panowie powiedzieli, że nie powinno się nic złego stać, ale podczas instalacji w mieszkaniu mówili, że nie mogą instalować pod kontem 90 stopni, i tutaj moje pytanie, czy podczas spawania będzie możliwość sprawdzenia parametrów lini, bo nie chciałbym zamówić opcji 300mbit z okaże się ze przez zagięty światłowód osiągi są dużo niższe. Panowie zostawili trochę osłonki wiec zagiąłem w podobny sposób, na samej nitce światłowodu wyczuwalne jest zniekształcenie po takim zgięciu. Poniżej zdjęcia podglądowe: 

https://imgur.com/a/nZCSX


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód na posesji ale bez możliwości podłączenia.

@Czullo Wszystko będzie dobrze. Technicy mierzą poziom sygnału w gniazdku. Światłowód ma to do siebie, że przy sygnale -16 dBm i przy sygnale -24 dBm(gorszy) osiągi są te same. Gdy dociera niższy poziom mocy światła lasera, to z 300 Mbit/s nie będzie 130  a dalej 300 Mbit/s 🙂 

Jeżeli włókno będzie uszkodzone, to je zapewne wymienią.