Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód milicz


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód milicz

► Temat, ze względu na poruszane zagadnienie, został przeniesiony z kategorii Internet domowy - Moderator Wiktor ◄

 

Witam,

 

meczy mogę dostać informacje na temat planów rozwoju światłowodu w mojej okolicy? Chodzi mi o ul. Adama Mickiewicza w miliczu. Jest to największe osiedle które tworzą ulice moje i Kopernika, wiem że światłowód jest w mojej miejscowości ale nie ma go na osiedlu. Czy wiadomo kiedy będzie? Pisałem tez już wniosek o instalacje światłowodu 

12 ODPOW. 12

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód milicz

@Mateusz0804  Jeżeli macie Administratora budynku, to najlepiej u niego się dowiedzieć czy Orange podpisało umowę udostępnienia nieruchomości pod instalację światłowodową. Jeżeli nie, zapytaj się czy Administrator już taką umowę podpisywał dla któregoś z budynków, które ma w portfelu. Jeżeli tak, to administrator ma pewnie konakt do osoby, która podpisuje z nim umowy i może zaproponować rozpatrzenie instalacji dla Twojego budynku.

 

Dopiero teraz zobaczyłem, że w Twojej miejscowości tylko ul. Trzebicka 4 ma dostęp do światłowodu. Jest to szkoła. W żadnym innym budynku zasięgu brak. W takim razie może być ciężko cokolwiek załatwić, ponieważ dla Ciebie kanały kontaktu to infolinia/czat lub salon. Innej drogi nie ma. Może w salonie Coś Ci podpowiedzą, jeżeli sprzedawcy znają się na rzeczy, wiedzą gdzie iść  i chcą pomóc.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód milicz

Właśnie wiem, znalazłem informacje, że jest plan rozwoju itd. Np. W tym planie współfinansowanym przez Unię jest moja miejscowość, ale niestety są to domy jednorodzinne, co mnie dziwi nie ma informacji odnośnie bloków w których mieszkam. Co jest dziwne ponieważ osiedle liczy około 20-30 bloków wiec potencjał jest spory. Dostałem też informacje, że nie ma kontaktu odnośnie światłowodu z moją spółdzielnią. Niestety ze względu na godziny pracy nie mam możliwości podjechania do mojego salonu, a telefonów nie odbierają już od kilku tygodni. Na infolinii Pani nic nie wie. Co jest bardzo frustrujące biorąc pod uwagę fakt, że inni usługodawcy oferują już światłowód. Ale niestety nie maja np pakietu telewizji w ofercie lub telefonu...:/ 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód milicz

A czy Twoja spółdzielnia nie podpisała umowy na wyłączność z lokalnym operatorem na budowę światłowodu?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód milicz

Nie, ponieważ operatorów jest conajmniej kilku


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód milicz

A ilu z nich ma światłowód w blokach spółdzielni? Kablówki zwykle mają koncetryk.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód milicz

Jest dwóch operatorów którzy mają światłowód, a o których wiem i dzwoniłem się pytać o możliwości. Niestety ich pakiety mi nie odpowiadają + brak telefonu komórkowego. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód milicz

W takiej sytuacji podejrzewam, że spółdzielnia prędko nie wyrazi zgody.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód milicz

@Piotrekk85  Oczywiście niewyrażenie zgody to bezprawie, ale to temat bardzo złożony.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Światłowód milicz

Ale dlaczego ma wyrażać/ nie wyrażać zgody? Z tego co Pani ze spółdzielni mówiła każdy ma prawo korzystać z dowolnego dostawcy internetu i spółdzielnia nie będzie w to ingerować jednak bardziej kwestia jest tego, że nie było kontaktu ze strony Orange ze spółdzielnią