Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - kiedy będe mógł zmienić moje 10Mb/s?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Światłowód - kiedy będe mógł zmienić moje 10Mb/s?

Witam panowie i panie
w sumie to mam problem z tą firmą gdy ponad 3 lata temu zakładałem internet neostrade do 10 Mb/s obiecano mi ze w ciągu roku będzie możliwość podłączenia światłowodu od tamtej pory co się zapytam o jego dostępność słyszę tylko odpowiedzi w stylu do końca roku będzie ...

czy jest jakaś metoda by wreszcie dotrzymali słowa ?? niecałe 100m ode mnie jest budynek związku kominiarzy podłączony do światłowodu a ja dalej nie mogę go mieć mimo że kabel leci dosłownie pod moją kamienicą

 

pisałem nie raz i nie dwa pisma do orange te ich polecane ankiety i co??
i nic brak kompletnie jakiejkolwiek reakcji

 

gdy proszę konsultantów infolini czy kierowników w salonach o numer osoby odpowiedzialnej za podjęcie takiej decyzji wypraszają mnie z salonu lub mówią że nie ma takiego numeru.

 

około 100-150m ode mnie postawili nowe bloki mieszkalne tam kabel dostarczyli bez problemu a u mnie dalej nic

 

czy z tą firmą da się w jakikolwiek sposób dogadać czy jak cała reszta moich sąsiadów mam to olać i kupić se radiówke ?

 

bo z takim traktowaniem klienta nawet ja po prawie 4 latach mam dość wole wiedzieć bo w maju kończy mi się umowa i raczej jej nie przedłużę

 

10Mb/s nie starcza mi na potrzeby dzisiejszych czasów zwłaszcza jak moja 10 letnia siostra musi siąść oglądać stream z lekcji online i cała reszta rodziny musi skończyć korzystanie z tego internetu żeby jej streamu nie zacinało ...

Pls help naprawdę mi zależy na podłączeniu światłowodu do 1Gb/s nawet jestem w stanie pokryć część kosztów jego podłączenia ...

 

 

 

_______________

*Doprecyzowana nazwa tematu - moderator Wojciech.

7 ODPOW. 7

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód

@KamilNozka a co Ci pokazuje stronka https://mapbook.uke.gov.pl/

Odszukaj na niej swoj adres. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Światłowód

https://imgur.com/NBFvq9G

wygląda to tak jestem na środku czerwonej plamy ...

to wygląda źle ale to jest strefa mniej więcej 200m x 200m
 ta zielona kropka to moje mieszkanko


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód

@KamilNozka sprawdz plik Excela. Poszukaj w nim swoj adres


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Światłowód

https://imgur.com/LXopgLp

w zakładce czarne plamy znalazłem taki wpis


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód

@KamilNozka W Atlasie szerokopasmowego dostępu do internetu przedstawiono  zestawienie informacji o punktach adresowych, w których dostępny jest internet szerokopasmowy o prędkości powyżej 30 Mb/s (oznaczone jako czarne plamy). Jesli zanalazles swoj adres w zakladce czarne plamy to na razie nie jest planowane przylaczenie Cie do swiatlowodu i tak naprawde nie wiadomo kiedy to nastapi. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 27
  • 0

Światłowód

czyli w wielkim skrócie pracownicy orange mnie okłamali przy podpisaniu umowy twierdząc że usługa będzie dostępna w najbliższe 2 lata a potem okłamywali przez kolejne 2 lata wmawiając że usługa będzie dostępna a tak naprawdę może jej wcale nie być tak ?? ok widzę że tej firmie wcale nie zależy na klientach

czas szukać radiówki


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Światłowód - kiedy będe mógł zmienić moje 10Mb/s?

@KamilNozka no nie wiem jak to z tymi obietnicami bylo, ale sprawa wyglada tak jak napisalem. Nie oznacza to ze kiedys nie bedzie mozliwosci podpiecia u Ciebie swiatlowodu. Na ta chwile niestety nikt Ci nie powie czy i kiedy to bedzie. Chyba musisz poszukac czegos lepszego.