Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - jak skłonić Orange do założenia światłowodu?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód - jak skłonić Orange do założenia światłowodu?

Drodzy pracownicy Orange,

 

Staram się jak mogę by stać się Waszym abonentem światłowodu ale "nie widzę światła w tunelu". Światłowód na mojej ulicy jest. Wskazuje na to mapa zasięgu. Domy przed i za moją posesją mają wg rzeczonej mapy dostęp do usługi 600 mb. Mojego, wielorodzinnego domu, z jakiś powodów na niej nie widać.

Skrzyknąłem sąsiadów z budynku. Zgłosiliśmy chęć montażu na odpowiedniej stronie. W Waszej bazie wylądowało kilka zgłoszeń. Cisza. Odwiedziłem również przedstawicielstwo Orange. Przemiła Pani, nie mogąc wyjaśnić zagadki braku naszej posesji na mapie zasięgu również coś w tej sprawie napisała. Cisza. Dzisiaj odbiłem się od przedstawicielskiego kontenera wabiącego reklamami światłowodu. Nikogo tam nie ma (wbrew wyklejonym na drzwiach godzinom otwarcia). Wraz z sześcioma sąsiadami zamieszkałymi na naszej posesji chętnie podłączę światłowód. Kto wie co jeszcze, w ramach usługi Love. By jednak tak się stało musicie dać nam szansę. 

6 ODPOW. 6

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - jak skłonić Orange do założenia światłowodu?

Nie od razu da się okablować całą Polskę. Podobnych zgłoszeń z całej Polski są setki tysięcy. Teraz zima więc pracę idą mniejszą parą niż w cieplejszym półroczu. Trzeba cierpliwie zaczekać.

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - jak skłonić Orange do założenia światłowodu?

@0rkwisz dodam do tego, co napisał @Piotrekk85, że podłączenie jest procesem długotrwałym. Umowa udostępnienia nieruchomości z zarządcą, plany, prace, odbiory. U mnie wszystko trwało niecały rok.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód - jak skłonić Orange do założenia światłowodu?

@BORAX i @Piotrekk85 dzięki. Idę oddać się depresji desperata z przedmieść. Jazda na kroplówce LTE przez kolejny rok to wizja iście czarna. 


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Światłowód - jak skłonić Orange do założenia światłowodu?

@BORAX mam do Ciebie jedno pytanie. Jak uruchomiłeś ten bolesny proces? Biorąc pod uwagę co napisałeś czeka mnie formalna orka połączona z woltyżerką. Na razie jednak trudno mi zwrócić na siebie uwagę Orange'a. 


Pracuję w Orange
  • 5
  • 3
  • 0

Światłowód - jak skłonić Orange do założenia światłowodu?

Budynki które masz w okolicy mogą posiadać innego zarządce np. spółdzielnię czy wspólnotą mieszkaniową i może jeszcze OPL nie dogadał się z zarządcą. Była gdzieś sytuacja, że w jednym budynku część klatek znajduje się w jednej wspólnocie, a sasiędnia klatka w innej. 

 

Inny przypadek, to może nie być kanalizacja doprowadzona do budynku Orange i to może opóźnić.

 

 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód - jak skłonić Orange do założenia światłowodu?

@0rkwisz po prostu dotarłem(przypadkowo) do odpowiednich ludzi w moim mieście, napisałem bardzo luźny list na 

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

 

i wykazałem zainteresowanie. Trafiło to do odpowiednich ludzi i budynek został podpięty.