Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - dostępność usługi


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 1
  • 0

Światłowód - dostępność usługi

Witam !

Mam umowę od lokalnego ISP ( Internet radiowy) , do końca lutego oraz moja miejscowość jest objęta programem POPC. Po kontakcie z technikiem zostałem poinformowany że "technicznie jest gotowe do przyłączenia, zostało podpisać umowę ale to nie jego działka i nic nie wie ". Po zadzwonieniu do wykonawcy zostałem poinformowany że została podpisana umowa z dwoma firmami min. Orange Polska oraz Zeto S.A i o dostępność usługi świadczenia internetu powinienem kontaktować się z tymi firmami.

 

Zadzwoniwszy do Zeto S.A dowiedziałem się że moja miejscowość rzeczywiście dotyczy podpisanej umowy o świadczeniu dostępu do Internetu drogą światłowodową, ale na pewno nie w lutym i w marcu (brak konkretnej daty). 

 

Po kontakcie z Orange i przedstawieniu sytuacji okazało się że moja miejscowość nie wyświetla się na liście dostępu do Internetu światłowodowego oraz zostałem poproszony o kontakt za jakiś czas ponieważ jeśli umowa faktycznie została podpisana to może być tak że lista nie została zaktualizowana.

 

Pytania:

1. Czy może być tak że Orange podpisało umowę na określony obszar i na terenie mojej miejscowości usługę będzie świadczyć tylko firma Zeto S.A ? 

2. Czy po podpisaniu umowy nie ma określonego czasu na rozpoczęcie świadczenia usług np. 30 dni ? 

 

 

Miejscowość : Sanoka, 33-130 Radłów

Projekt : "Sieć szerokopasmowa dla regionu tarnowskiego A”
Umowa o dofinansowanie nr POPC.01.01.00-12-0019/18-00

Wykonawca : Zicom Infrastruktura Sp. z o.o.

 

3 ODPOW. 3

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - dostępność usługi

Termin realny to za kilka miesięcy.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód - dostępność usługi

@aVek 
skoro orange podpisało umowę na dzierzawe łączy to będzie tam świadczyć usługi

umowe z orange podpisujesz jak juz pod podanym adresem orange bedzie swiadczyc usluge.
musisz czekac az siec zostanie oddana do uzytku.

Zicom Infrastruktura Sp. z o.o. rowniez jest zobligowany do podania daty oddania sieci do uzytku.

mysle ze nie powinno byc wiekszej czasowej roznicy miedzy oddanie przez zicom a orange


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód - dostępność usługi

@aVek Jeśli pisze że Zicom to wszystko już wiesz. Realny czas świadczenia usług to pewnie koniec roku.