Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - aktualni i przyszli klienci


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

Jak ktoś nie pracował w żadnym urzędzie, to tego nie zrozumie.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

@Piotrekk85 może masz rację. Może dobrze, że nie miałem takiej okazji 😁. Ale dla mnie to jest totalny bałagan z tym POPC i do tego niezrozumiałe zasady z czego biorą sie poźniej niepotrzebnie nerwy i rozczarowania.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

Opis programu POPC ze strony Orange:

"Program Operacyjny Polska Cyfrowa to projekt, którego celem jest wyeliminowanie terytorialnych różnic w dostępie do szerokopasmowego internetu. Dodatkowo zapewnia użytkownikom końcowym (m.in. wskazanym placówkom edukacyjnym) dostęp do sieci o przepustowości co najmniej 100 Mb/s. Program realizowany jest w ramach rozstrzygniętych konkursów Centrum Projektów Polska Cyfrowa, przy wykorzystaniu środków EFRR w ramach I Osi priorytetowej POPC (w ramach Działania 1.1).

W ramach I osi POPC wspierane będą działania umożliwiające jak najszerszy dostęp do sieci szerokopasmowych przy jak najwyższych parametrach technicznych. Prowadzone będą na obszarach, gdzie stwierdzono niedoskonałość rynku lub istotne nierówności w zakresie dostępu do sieci. Beneficjentami programu mogą być: przedsiębiorcy telekomunikacyjni, jednostki samorządu terytorialnego lub ich związki i stowarzyszenia. Natomiast w ramach II osi POPC realizowane będą projekty, które przyczyniają się do osiągnięcia następujących celów programu: wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych, cyfryzacja procesów back-office w administracji rządowej oraz cyfrowa dostępność i  użyteczność informacji sektora publicznego."

 

Czyli mój sąsiad jest na obszarze "gdzie stwierdzono niedoskonałość rynku lub istotne nierówności w zakresie dostępu do sieci" a ja już nie.

Czyżby dlatego, że jestem już od kilku lat klientem Orange?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

Możesz użyć i dużej czcionki i kolorowej. To nic nie zmieni bo Orange nie tworzy adresów w POPC.

Jak jesteś wiele lat klientem, to powinieneś oczekiwać by Orange podłączył Cię komercyjnie a nie z POPC.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

@Piotrekk85 zbędny komentarz. Czcionka się taka zrobiła bo kopiowałem tekst ze strony Orange. Nie zrobiłem tego świadomie. Przed opublikowaniem nie widziałem formatu czcionki.

 

Nie wiem czy pamiętasz mój pierwszy wpis. Odpowiedź konsultanta była, że nie ma technicznej możliwości podłączenia światłowodu.

 

Sąsiad dał mi numer do osoby w Orange (pewnie jakiś handlowiec) który mu zaproponował światłowód. Zadzwoniłem do niego z informacją, że też chcę się podłączyć do światłowodu. Odpowiedział, że sprawdzi i oddzwoni w ciągu godziny. To było w środę 27.05. Nadal czekam na odpowiedź. 😁😁😁

 

Już mi się nie chce tego więcej komentować.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

Bo ludzie z hurtu Orange - są od inwestycji a nie od obsługi klientów. A jeśli jesteś pominięty z POPC2 co sugeruje ten wątek, to niestety nie ma technicznej możliwości podłączenia bo musiałaby być inna infrastruktura.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

No tak to bardzo tłumaczy jego zachowanie. W Orange już nic mnie nie zdziwi.