Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - aktualni i przyszli klienci


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

Ja trochę z innej beczki. Mam doświadczenia z orange jak jeszcze nazywała się TP SA i widzę niestety, że od tego czasu niewielu się zmieniło. Ta firma nadal ma klientów głęboko w d. Obiecywałem sobie, że już nigdy nie skorzystam z ich usług. Niestety tu gdzie mieszkam nie mam żadnej realnej alternatywy. Tak naprawdę nawet gdybym miał zapłacić 2x więcej to wybrałbym jakiekolwiek innego dostawcę. U mnie orange się zlitował. Początkiem kwietnia pojawił się koleś z informacją, że będzie światłowód. Instalacja koniec kwietnia, początek maja. Hurra. Oczywiście jak łatwo się domyślać swiatłowodu nadal nie mam. Od trzech tygodni mam zamonontowane przyłącze na budynku. Sygnał jest doprowadzony do mojej ściany i generalnie tyle mojej radości. Normalnie człowieka szlag trafia. Do kolesia z orange dodzwonić się praktycznie nie sposób. Jeśli nawet odbiera to i tak nic nie wie. W poprzednim miejscu zamieszkania miałem UPC. I to był inny wymiar obsługi klienta. Że nie wspomnę o takich niuansach jak stałe ip, czy bridge mode. Dramat. Po prostu dramat.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

To tylko slogan, że nie masz alternatywy. Jeśli jesteś w zasięgu Orange, to możesz skorzystać z usługi BSA u innego operatora. Więc masz wybór. A uwzględniając fakt, że partnerzy techniczni więcej zarabiają na obsłudze alternatywnych operatorów niż na detalu Orange - serwis jest ciut lepszy.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 4
  • 0

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

Na tą chwilę nie mam alternatywy. To jest nowa instalacja w miejscu gdzie do tej pory była tylko miedź. Zero kablówki. Być może za chwilę takowa alternatywa się pojawi, ale na tą chwilę jej nie ma. Zresztą nie to jest najistotniejsze. Przeraża mnie, że minęło prawie 25 lat od instalacji pierwszego adsla na łączu TP SA a poziom olewania klienta w zasadzie się nie zmienił. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

A BSA to nie alternatywa?

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

@Piotrekk85 o jakich białych plamach piszesz!?!? Czy 10Mb/s to nie biała plama? Chcesz białe plamy w rozdzielczości do 5m?!? Sąsiad korzystał z LTE innego dostawcy to już biała plama a ja z gó...ym neo to już ok?!?

Faktycznie dla Orange nie jestem białą plamą więc mają mnie w du..e !!!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

@Piotrekk85 to zależy od lokalizacji 😛 

są takie rejony, gdzie to Orange korzysta z BSA i daje swoje usługi na łączach innego ISP

a w takich rejonach gdzie jest tylko mieć korzystanie z BSA jest pozbawione sensu, bo i tak nikt Ci wyższej prędkości nie da, bo Orange musi określić jaki masz pakiet na danej lokalizacji więc i tak jest się w kropce 😛 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

Biała plama to adres w którym nie ma prędkości min. 30 Mbps. Ale musi to być budynek mieszkalny na planach geodezyjnych rządowych. Sprawdzałeś swój adres w Geoportalu?

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

Od któregoś stycznia 2020 we wszystkich regionach można mieć BSA. Orange zrezygnowała z łącz miedzianych bez BSA.

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 14
  • 3
  • 0

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

Mój adres istnieje na geoportalu. Maks. jakie mogę dostać to 10Mb/s


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód - aktualni i przyszli klienci

u mnie nie ma 30 😛

20 nawet nie działa 😛

a pod jakim kątem mam patrzyć na geoportalu ? na co zwracać uwagę ?

właśnie szukam i nie wiem czego 😛 

 

u mnie na geoportalu wygląda to tak - nic nie kumam z tego 😛 

 

dd36c4da61b0573aed6ae2062aae7511.jpg