Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Saska Kępa


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 3
  • 0

Światłowód Saska Kępa

Dzień dobry,

od wielu lat staram się o podłączenie mojej kamienicy przy ul. Zakopiańskiej do światłowodów. Mniej więcej trzy lata temu wysyłałem do Orange dokument wyrażający chęć dodania naszego mieszkania do szybkiej sieci. 4 miesiące temu byli u mnie monterzy, u których podpisałem deklarację przystąpienia do sieci. Usłyszałem wtedy, że światłowody powinny być u mnie najpóźniej w październiku, dziś dowiedziałem się że będą w lutym/marcu. Spodziewam się, że w marcu dowiem się o nowym czerwcu albo innym grudniu. Czy ktoś z Państwa mógłby mi wytłumaczyć dlaczego moi blisko mieszkający sąsiedzi mają dostęp do sieci od dawna, a moja Zakopiańska zatrzymała się w czasie od 20 lat? I co jeszcze bardziej dla mnie niezrozumiałe, dlaczego moi znajomi z domów jednorodzinnych w Wawrze (jednej z dzielnic Warszawy o najniższej gęstości zaludnienia) są do światłowodów Orange podłączeni, a ja mieszkając 5 km od Pałacu Kultury- dalej nie? Gdyby jeszcze ten mój obecny internet miał prędkość zbliżoną do 80mb/s z jaką to prędkością jest reklamowany... Ale jest to niestety prędkość w okolicach 20mb/s... Bardzo proszę o rady, co mogę zrobić aby skrócić proces podłączenia do sieci. Jestem obecną niemożnością bardzo sfrustrowany.

Pozdrawiam 

Stanisław Molga

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - Rafał

2 ODPOW. 2

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód Saska Kępa

@StanislawMolga Przejdz się po ulicy Zakopiańskiej i dobrze rozejrzyj. Same wolnostojące kamienice i budynki. Stara kanalizacja zapewne bez doprowadzonych przyłączy. A jeśli nawet są to nie wiadomo czy drożna. Wszędzie trzeba kopać i budować piony w kamienicy a każda kamienica to odrębny projekt. To jest bardzo pracochłonne a zwrot z inwestycji pewnie za kilkadziesiąt lat. Teraz już wiesz dlaczego Orange tam nic nie robi. Może jak dostaną następną kasę z Unii coś się ruszy. Może...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód Saska Kępa

@StanislawMolga Tu całkowicie się zgodzę z @marder .

Charakterystyka sieci w tym rejonie jest dość skomplikowana. Stara zabudowa, do każdego budynku trzeba kopać robiąc przyłącza ziemne (bo z tego co znam ten rejon, to słupów tam nie ma wcale), co jest drogie i czasochłonne. To nie jest teren na szybką i tanią inwestycję...