Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód POPC2

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Światłowód POPC2

Faktycznie, teraz sprawdziłem to na mój dom pokazują do 60 Mbps. To już naprawdę nie wiem co robić, bo takie prędkości nie są oferowane. Aktualnie mapa zasięgu Orange nie działa, ale ostatnio jak sprawdzałem to tam pokazywało wszystkie domy do 20 Mbps. Tak samo w Orange mówili, że powyżej tych 20 nie da rady. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód POPC2

Może próbować napisać do UKE lub CPPC (obsługują projekt POPC), że Twój adres nie jest w zasięgu internetu o prędkości min 30 Mbps w Orange. Ale może to być "orka na ugorze".

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Światłowód POPC2

Raczej spróbuję napisać. Jeśli nic nie będę próbował, to się po prostu niczego nie doczekam. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód POPC2

Złóż pismo w trybie administracyjnym czyli podaj swoje dane osobowe i pełen adres. Jak wysyłasz mailem, to wyślij skan/zdjęcie z odręcznym podpisem niż samą treść wiadomości. Wtedy powinni Ci odpisać - najwyżej jakieś lanie wody.

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Światłowód POPC2

Dobra, tak też zrobię. Dziękuję za pomoc.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Światłowód POPC2

Orange podaje "różne" informacje, w mojej okolicy 90 procent domostw na osiedlu nie ma zasiegu Neostrady pomimo tego, ze Orange podaje mozliwosc podpiecia, nawet wysyla umowe i montera ktory stwierdza, ze podłączenie jest niemozliwe. Pomimo tego zasieg na stronie jest cały czas widoczny, w wyszukiwarce uke rowniez widac zasieg podany przez Orange.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Światłowód POPC2

Ot cały orange. "Inwestują" tylko tak aby odstraszyć konkurencję, a nie realnie poszerzyć zasięg dobrego internetu. Wcześniej inwestowali tylko w bloki gdzie już były 2-3 inne firmy z internetem powyżej 300mbits, a potem zdziwieni, że tylko 10% infrastruktury jest wykorzystane. W ramach POPC wybierają adresy opuszczonych domów lub starych dziadków tylko dlatego że dom jest blisko centrali i głównej drogi.

 

Mój dom jest na liście POPC przekazanej do realizacji do Orange, ale Orange wybiera sobie tylko te budynki, gdzie już jest infrastruktura i blisko centrali. Tak naprawdę prawie wcale nie rozbudowują zasięgu sieci. To niestety powszechna praktyka.

Ponadto Orange udaje, że jak popc to nic więcej nie mogą podłaczyć, a tak nie jest. Zresztą nie podłączają nawet adresów podanych przez uke, bo muszą tylko 70% (przynajmniej tak było w ramach popc II).


W ramach dofinansowanego likwidowania białych plam podłączają głównie tam, gdzie już są inni operatorzy, albo był dostępny VDSL tj. blisko centrali i bez większych inwestycji, a tam gdzie nie było możliwości nawet DSL albo był z małymi prędkościami, to nadal nic nie podłączają. Mój dom był na liście ale mogli wybrać 70% z listy uke, więc puścili kable tam gdzie już były słupy, nawet jeśli są puste domy, a do nowych domów, tam gdzie nie było internetu stacjonarnego tam nadal nie ma.


Żenada. Moim zdaniem to celowe działanie Orange, aby zniechęcić konkurencję, a nie realnie likwidować białe plamy.

 

_____________

Wpis edytowany - naruszenie netykiety - Rafał


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód POPC2

@GrzegorzM78 Nie mów bo zrobiono już światłowód na takich wioskach gdzie diabeł mówi dobranoc. A to że wybierają adresy z dostępnej puli to chyba logiczne jeśli nie muszą robić na 100%. Wiadomo że łatwiej zrobić tam gdzie jest infrastruktura bo koszty są niskie. To jest zwykły biznes. W bloku się opłaca nawet jak jest tam już 3 innych operatorów bo można konkurować ceną i jakością. I zawsze się znajdzie jakiś klient który będzie przenosił usługę z innego adresu. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 8
  • 0

Światłowód POPC2

Z jednej strony oczywiście każdy chce zarobić jak najwięcej. I jeśli firma robi to z własnych środków, bez znacznego dofinansowania, to nikt by nie marudził.

Ale jeśli inwestycja jest realizowana w ramach projektu na likwidację białych plam, z dużym dofinansowaniem, to trochę nieuczciwe, że operator połącza domy które są blisko centrali i nie wymagają większej inwestycji niż powieszenie kabla, a pewnie 50% z tych osób i tak mogło mieć VDSLA powyżej 40mbits, często do domów gdzie nikt i tak nie będzie z tego internetu korzystał lub do opuszczonych budynków. Teoretycznie miało być likwidowanie białych plam, a w praktyce Orange wymienia technologię tylko tam, gdzie i tak już był całkiem dobry internet i/lub powinni to zrobić w ramach normalnego rozwoju sieci.

Na przykładzie mojej okolicy (wioski w okolicy Grodziska Mazowieckiego) tak to wygląda.

Niestety w ramach POPC2 operator musi tylko pociągnąć światłowód do 70% domów z otrzymanej listy, więc w sumie operator zapewne spełnia kryterium, ale u nas ma to niewiele wspólnego z usuwaniem białych plam.

Zapewne z powodu takiego podejścia operatorów w kolejnych POPC pojawia się kryterium rozproszenia.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód POPC2

@GrzegorzM78 Zgadzam się. Projekt powinien być skierowany do miejscowości w których był nawet problem z POTS. Niestety ustawa nie była aż tak rygorystyczna. Pewnie obawiali się że wówczas operatorzy nie podejmą rękawicy i cały program POPC pozostanie tylko na papierze.