Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Orange-Poznań


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Światłowód Orange-Poznań

Witam. W 2020 roku w okresie wakacyjnym były prowadzone prace związane z kładzeniem światłowodu na ulicy. Od września wszyscy sąsiedzi zostali podłączenie do światłowodu z pominięciem naszego domu, chodź wyraziliśmy taką chęć. Aktualnie mamy zwykły internet od Orange. Kabel od światłowodu został zaznaczony przy płocie pomarańczową taśmą, brakuje tylko instalacji od płotu do mieszkania. Od września wydzwaniamy do Orange w tej sprawie i cisza, również byliśmy w salonie Orange sprawa podobno została zgłoszona i kazali czekać na telefon, ale trwa to już miesiąc. Numer projektu: POPC.01.01.00-30-0137/17. Ma ktoś pomysł co zrobić w tej sytuacji?

20 ODPOW. 20

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Światłowód Orange-Poznań

Nie wiem jak u Ciebie,

ale przypadku domu moich rodziców, światłowód jest po jednej stronie ulicy. Z tego samego słupa przechodzi kabel miedziany do domu z VDSL, ale nad ulicą.
Zarządca drogi nie wyraża zgody na przeprowadzenie modernizacji infrastruktury Słup <> DOM, problem z zgoda urzędników do operatora.

Mówimy o uliczce pomiędzy domami jednorodzinnymi, a nie drogą tranzytową. 

Może to jest problem. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Światłowód Orange-Poznań

Kable idą pod chodnikiem od strony mojego domu. Z każdej strony sąsiedzi są podłączeni.


ŚWIATŁOWÓD.png

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2040
  • 7461
  • 28

Światłowód Orange-Poznań

Dlaczego poszukujesz oferty w Orange, jak beneficjentem jest Inea?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Światłowód Orange-Poznań

hej,

w Twojej okolicy prawie w ogóle nie ma Orange Światłowód: 
- jest jedna instalacja ale trochę odległa od Ciebie.
Chyba ale INEA jest u Ciebie a nie Orange

PawełMet_0-1618742319031.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Światłowód Orange-Poznań

@PawełMet trzeba sprawdzić w Inei czy oni sami podłączą net z Orange na podstawie umowy miedzyoperatorskiej. Warto też zapytać co oni proponują za net...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7196
  • 29444
  • 270

Światłowód Orange-Poznań


@PawełMetnapisał(-a)

hej,

w Twojej okolicy prawie w ogóle nie ma Orange Światłowód: 
- jest jedna instalacja ale trochę odległa od Ciebie.
Chyba ale INEA jest u Ciebie a nie Orange

PawełMet_0-1618742319031.png

 


@PawełMet  tyle że INEA zgłasza iż kolega @Werbelo1 nie jest w zasięgu jej usług...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Światłowód Orange-Poznań

Z tego co wiem Orange "wynajmuje" od nich te kable. Ale faktycznie może w Inea nie będą robić problemów z podłączeniem. Ale w Orange mamy jeszcze umowę, dlatego do nich wysyłamy zapytania o światłowód.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12694
  • 52248
  • 596

Światłowód Orange-Poznań

@Werbelo1 wydaje mi się, że to Inee powinieneś męczyć o przyłącze i ewentualnie wyjaśnienia dlaczego u nich jesteś poza zasięgiem i co stoi na przeszkodzie zakończenia wykonania przyłącza. Ja bym dotąd męczył, aż bym otrzymał konkretną odpowiedź.To czy później weźmiesz usługi od jednego czy drugiego operatora to Twoja sprawa i kwestia oferty. Beneficjenem jest INEA i zgodnie z POPC od niej powinieneś otrzymywać wszystkie informacje


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 19
  • 0

Światłowód Orange-Poznań

Zapytam Inea. Ale dziwi mnie, że Orange nie powie wprost, że ten światłowód nie jest ich i oni nic nie mogą zrobić, tylko tak przeciągają sprawę od września.