Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Witaj,

A to o czym piszesz to zabieg celowy 🙂 Identyczna sytuacja jest u mnie, tzn Orange zgłasza internet o przepustowości 80 Mbit na danym terenie, pomimo że nikt takiego tu nigdy nie uświadczył/uświadczy - brak kart vdsl (info z teleparty Orange). Wypadamy z białych plam, wiec nie ma szans że ktoś z dotacji zajmie się danym obszarem bo zwyczajnie nie ma go w wykazie objętym dofinansowaniem.

Pisałem skargę do UKE w tej sprawie a ci do Orange, jedynie jaką odpowiedź dostałem od UKE, że ogólnie mają to gdzieś i to operatorzy sami zgłaszają obszary i że być może kiedyś to poprawią. Od Orange dostałem odpowiedź, że mam tam 10 Mbit po adslu, więc po co się rzucam 🙂

 

Na dzień dzisiejszy wszystkie obszary niezgłoszone przez Orange jako te z 80 Mbit mają już przyłącza światłowodowe. Reszta została z papierowym 80 Mbit i realnym 10 Mbit na adsl.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Takie info oznacza tylko, że inni klienci byli szybsi. Jeśli parę osób porezygnuje, to będzie szansa na vdsl. Tak samo ze światłowodem...

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Światło od Orange ma być, nawet już zaczęli pchać mikrorurki te pomarańczowe i stawiać takie wąskie słupki po 2-3 na ulicy. Robią to ratalnie i jakoś nieśpiesznie (dwa trzy dni, później znikają na miesiąc), ale coś tam się już dzieje.

Nie podoba mi się jedynie fakt takiego "rezerwowania" sobie terenu 🙂 przez podawanie głupot do UKE.

 

Jest to osiedle domków jednorodzinnych, duże, około 300-400 sztuk, więc roboty niemało z samymi przyłączami do piwnic/garażów od ulicy. 

 

PS

Pytanie pomocnicze, czy gdyby zdażyło się, że i do mnie zapukają - to czy nadal jest szansa na doproszenie się oddzielnie ONT+LB2, czy teraz już tylko LB3?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Zależy od technologii.

Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Nie rozumiem dlaczego twierdzicie ze trzeba prosić sie o ONT + LB3? To zależy od technicznej możliwości. Przecież to klient decyduje gdzie chce aby było gniazdo i gdzie ma stać router. 

Jaka to miejscowość? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 91
  • 99
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Jeszcze nie wiem czy trzeba się prosić (gdzieś tam w sieci wyczytałem że zamawiają FB2 a przyjeżdża technik z FB3 i ciągnie światło do salonu) 😄 . Dla mnie to jedyna opcja tj ONT i oddzielnie to coś od nich. Mam swój router i własną sieć w domu i ogrodzie. Nie widzi mi się aby kolejnego klamota zasilać tylko po to aby przerzucał porty z routera A na B.

 

Pytasz o moją miejscowość ? To miasto Lublin (koniec tamtego roku i początek tego zaczęli robić sieć na osiedlach domków jednorodzinnych). Teraz padło na moje, więc pytam o możliwości techniczne podejścia do tego cuda 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


@Kierus57napisał(-a)

@PeterMac83  zapewne w wielu sytuacjach jest tak jak piszesz.


@Kierus57Ale czy gmina jest wstanie załatwić  ci podłączenie światełka czy ADSL/VDSL chyba nie według mojej wiedzy  jak sam nie dotrzesz do osoby kompetentnej  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@AnonimKtóra gmina? Gdzie? Póki co w Warszawie nikogo to nie interesuje.Może w mniejszych miejscowościach, gdzie ludzie są mniej anonimowi jest łatwiej.Powtórzę to, co mówiłem wielokrotnie: tylko kontakt z kompetentną osobą z Orange Retail pozwolił mi zakończyć sprawę pozytywnie.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Sory, że odkopuję stary temat ale muszę powiedzieć kilka słów.

Niestety próba kontaktu z Orange Retail skończyła się kompletnym olaniem mnie (nawet nie odpisano mi na maila)

Dodatkowo nadal nie widać żadnego rozwoju światłowodów w domach jednorodzinnych, żadnych ludzi od orange sprawdzjących chęć instalacji takowego(oczywiście w Warszawie Rembertowie, nie wiem jak jest gdzie indziej).

Nie wspomnę już o ofercie dla Warszawy, gdzie mogę dać zamówienie tylko po to żeby mi je anulowano następnego dnia telefonicznie mówiąc, że nie ma możliwości instalacji.

JAK NIE MA MOŻLIWOŚCI TO NIE WPISUJCIE MIEJSC GDZIE NIE MACIE ZAMIARU DAĆ ŚWIATŁOWODU I PRZESTAŃCIE DAWAĆ LUDZIOM ZŁUDNĄ NADZIEJĘ!!

 

Na szczęście już w październiku będę mógł zrezygnować z tej pomarańczy z czarnymi punktami...

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Kickus   Jak jest obok UPC to Orange raczej się nie pojawi. A UPC nie chce się w tym rejonie rozwinąć?