Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Bladziak1po części masz rację, ale czy właściciel domu jednorodzinnego zakupi więcej usług poza internetem? Wątpię. Większość z nich ma anteny satelitarne, nie czekają na łaskawego dostawcę światłowodu czy w ogóle na dostawcę internetu jakiegokolwiek. Jedno jest pewne: kto pierwszy doprowadzi internet o zadowalających parametrach i cenie ma szanse zatrzymać klienta na dłużej.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Kierus57 Wielkim praktykiem wyższego szczebla na poziomie korporacji marketingu nie jestem - teorię znam w praktyce i na podstawowym poziomie stosuje -  i wychodzi mi tak:

Orange Love który daje bonusy za kilka usług dlaczego ma się nie sprawdzić w przypadku domku jednorodzinnego ? Co z tego ze domek ma antenę satelitarną ? skoro dostanie lepszą/atrakcyjniejszą ofertę to dlaczego ma nie skorzystać ? bo szkoda mu że antena się zmarnuje ? Analogicznie działa przecież bodajże smart dom Polsatu gdzie dostajesz upusty w pakiecie. Dlaczego w wypadku Orange ma to nie zadziałać/nie działa ?

 

A kupić ma teoretycznie więcej (tutaj jestem ostrożny) ponieważ ma większe dochody/potrzeby - jeżeli już się zdecyduje na zmianę dotychczasowego operatora. Przecież to nie ma tak ze domki jednorodzinne nie korzystają z komórek Orange.

 

Czy domki czekają na łaskawego dostawcę jak to okresliłeś ? Zapewniam Cię że w wielu przypadkach czekają na światłowód jak trawa na wodę (tutaj wiem bardzo dobrze gdyż poświeciłem tydzień życia na badanie w terenie) Wielu z nich mieszkało w bloku i wie jak smakuje internet z kablówki czy światłowodu a jak to wygląda w przypadku radia/neostrady/LTE. Wielu z nich zna zalety i potrzebuje swiatlowodu do: rozrywki/biznesu. Dom jednorodzinny czy zabudowa szeregowa to nie jest gospodarstwo rolne z krowami i ciemnogrodem który nie ma czasu nie potrzebuje internetu       


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Uwzględnijcie fakt, że jeśli Orange doprowadza gdzieś własny światłowód to i musi go udostępnić innym operatorom w hurcie. Załóżmy że internet kosztuje 60 zł. W hurcie kosztuje 40 zł. Operator alternatywny doliczy sobie 10 zł prowizji nie budując żadnej sieci - a i tak wychodzicie taniej.

Kolejne kwestia to wszystkie sprawy własnościowe, administracyjne. Na sporej części osiedli domków jednorodzinnych są te sprawy nieuregulowane do końca co też wydłuża czas inwestycji.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Obawiam się, że Orange światełka nie musi udostępmiać


Pracuję w Orange
  • 5
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Dokładnie. W przypadku domków jednorodzinnych myślę, że bardziej się przyda. W blokach jest 3-4 operatorów Internetu. A niektórzy w domkach jednorodzinnych są zmuszeni korzystać  z LTE.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Bladziak1jak rozumiem, UPC świadczące usługi w bloku oferuje coś gorszego niż Orange? Jakoś brak namacalnych dowodów na masowe odchodzenie klientów z sieci kablowych do Orange. Jako użytkownik anteny satelitarnej wiem, że oferta Orange i innych operatorów kablowych w dostarczaniu programów TV jest słaba w porównaniu do możliwości odbiorców posługujących się odbiornikami satelitarnymi. Jestem podłączony od dwóch miesięcy do światłowodu Orange w części Warszawy o zabudowie jednorodzinnej tylko dlatego,ze paru mieszkańców mojej ulicy mogło sobie na to ze względów finansowych pozwolić. Żadna inna ulica w tym rejonie takiego podłączenie nie ma. Wiara w to,że już niedługo  Orange zacznie przyłączać zabudowę jednorodzinną na masową skalę jest płonna. Wolą zaciekłą walkę o klienta w blokach  lub podwyższać opłaty dostępu do internetu lub kazać sobie płacić za kontakt z nimi. Taką wybrali strategię biznesową.

 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 3
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

@Z tego co wiem to z FTTH to nie ma tak różowo że Orange buduje i potem musi to udostępnić dla Kowalski s.c. jak będzie chciał. Tak było dawniej natomiast w wypadku FTTH (podobno) to nie jest tak że Orange musi tą infrastrukturę udostępnić.

Sprawy własnościowe administracyjne są taką samą przeszkodą na osiedlach (gdzie administracja która ma układ z operatorem X będzie piętrzyła trudności patrz:   https://biuroprasowe.orange.pl/blog/prezesie-spoldzielni-prosze-pozwol-mieszkancom-miec-swiatlowod/

 

Nowo budowane przez deweloperów domki jednorodzinne/szeregowe/wielorodzinne na mocy ustawy (nie każ mi szukać teraz) mają na etapie budowy zadbać o infrastrukturę umożliwiającą podpięcie klienta. po drugie im też zależy żeby oferowany dom był atrakcyjny czytaj miał bądź umożliwiał szerokopasmowy dostęp.

 

Istniejące domki jednorodzinne w wielu wypadkach posiadają infrastrukturę miedzianą / slupy  po TPSA.

 

Na pewno jest tez taki procent że "nie puszcę po mojej miedzy" ...

        

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Co do wypowiedzi @Dabrowski_Pawel @Kierus57 jak najbardziej się zgadzam, dlaczego Orange nie pojawił się jeszcze w nowo postawionych blokach gdzie podobno ma, lepszą ofertę niż UPC czy Vectra.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 1
  • 0

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Wszystko ładnie pięknie, ale wszyscy tutaj piszecie na temat osiedli domków jednorodzinnych. Tam szansa założenia światłowodu jest większa niż na ulicy na której znajdują się luźno postawione domki jednorodzinne.

Orange nie jest chętne nawet pociągnąć 400m kabla (odległość od mojego domu do bloku gdzie znajduję się światło) tym bardziej że Orange ciągnie takie kable po słupach a nie pod ziemią co wydatkiem jest o wiele mniejszym.

 

Drugą sprawą są pakiety : Ludzie w domkach jednorodzinnych częściej wolą wziąć jeden pakiet wielu rzeczy - w moim przypadku mam orange love z którego składa się internet, telefon voip, telewizja iptv i komórka. U moich znajomych jest podobnie, tylko mają stary livepack od orange (internet+telewizja iptv+telefon). Zakładanie anteny satelitarnej i pociągnięcie kabli to jest kupa roboty i wiercenia czego często właściciele domów jednorodzinnych nie chcą robić, a w zanadrzu jest opcja telewizji po kablu ci nie wymaga tyle roboty co satelita, a przy okazji dają także internet i telefon po tym samym kablu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Światłowód - Olewanie domów jednorodzinnych

Co do treści tej wypowiedzi https://biuroprasowe.orange.pl/blog/prezesie-spoldzielni-prosze-pozwol-mieszkancom-miec-swiatlowod/?... ,czy to nie jest apel rozpaczy firmy, która po przejęciu TP SA przespała moment na inwestycje w światłowód, czerpiąc zyski z kupionej infrastruktury, mając dominująca pozycje na rynku?