Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@marder ale tam na całej długości drogi stoją drewniane słupy telekomunikacyjne, stara linia miedziana szła tylko napowietrznie. Tam nie było żadnej kanalizacji teletechnicznej na całej trasie, jak kładli światłowód to usilnie chcieli go schować do ziemi, ale ponoć Wody Polskie stanęły na przeszkodzie i odcinkami leci napowietrznie. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

Siła wyższa. Wiadomo że w ziemi lepiej nawet jak jest tylko wkopany.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

A no dziwna sytuacja, budynki na około już świecą na zielono na mapie nexery a nasz znikł z projektu gdzie ja nie widzę problemu, I te budynki mają też po słupach swiatlowodbi to nawet ten sam,, z nexery nikt nie odpisuje, wysłałem wiadomość ze zdjeciami i cisza, może ktoś zna numer tel żeby się tam dodzwonić?? 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@Krzysieka18 ty nie widzisz problemu ale może projektant widział. Żeby coś doradzić trzeba by widzieć mapkę sytuacyjną lub jakieś fotki.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

Właśnie dlatego chciałbym się czegoś więcej dowiedzieć

 

 

Fotka skrzynki w klatce, światłowód idzie od skrzynki że slupa do tej skrzynki w klatce

 

 

IMG_20220508_172454.jpg

 

 

 

_______________________

Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@Krzysieka18 Musisz do nich pisać, dzwonić. Wszystko jest przygotowane. Raczej nikt nie buduje sieci że tak brzydko powiem od tylnej strony. Buduje się dosył, montuje splittery w OPP później ewentualnie Msn-ki i na końcu instalację do domu lub mieszkania. Dlatego nie bardzo rozumiem o co chodzi. Wywalono kasę na instalację, zapłacono firmie i teraz co, ma służyć jako dekoracja klatki schodowej?

 

 

 

__________________

*Post poddany edycji zgodnie z zasadami społeczności - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@Krzysieka18 Tego typu puszki instalowane są w pobliżu pionów technicznych, aby późniejsze instalacje do lokali  były prostsze i krótsze. Tu nie widzę pionu, więc prawdopodobnie jest to do wykonania, więc generuje dodatkowe koszty i prace. Muszą być wykonane w porozumieniu z administratorem i na podstawie projektu/planów i pozwoleń. Na instalacje tej puszki administracja też musiała wyrazić zgodę, więc może wiedzieć czego się spodziewać od Nexery w ramach ciągu dalszego inwestycji. Podpytaj więc oba źródła decyzyjne. Kontakt na puszce


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2506
  • 9006
  • 45

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@Krzysieka18 Podaj mi jeszcze ile jest pięter w budynki, ile mieszkań na każdym piętrze, na którym jest ta skrzynka a na ktorym mieszkasz Ty?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 34
  • 0

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

Puszka wisi na parterze, blok ma parter i 2 piętra w górę, na każdym piętrze 5 mieszkan, ja mieszkam na ostatnim


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53137
  • 616

Światłowód NEXERA - natknęli się na jakieś problemy i mój blok jest poza projektem. Co zrobić?

@Krzysieka18 Skoro jest jedna puszka, to konieczne jest wykonanie pionów, aby zasilić lokale na wszystkich poziomach. Wymaga to wykonania przewiertów w stropach i założenia korytek technicznych do prowadzenia kabli do poszczególnych lokali. Wszystko zależy więc od administracji i wytycznych dla operatora dotyczących wykonanie sieci wewnętrznej w budynku