Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód MoCa

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Światłowód MoCa

Cześć,

Mieszkam w Warszawie (Bemowo, ulica Bolkowska 2C). Chciałbym założyć u siebie internet światłowodowy Orange, ale zależy mi na tym aby było on zamontowany na bazie MoCa a nie FTTH. 

Układ mieszkania oraz sposób jego wykończenia skutecznie uniemożliwia położenie światłowodu FTTH. Próbuję się dowiedzieć już od kilku dni czy jest to możliwe w mojej lokalizacji ale niestety nikt nie jest w stanie udzielic mi informacji. Może znajdzie się tu ktoś kto mieszka niedaleko, ma światłowód i powie jak to zostało u niego zamontowane. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód MoCa

@rotel89 Złóż zamówienie przez Internet albo w FiberShopie. Dopiero na miejscu technik ustali czy da się w tym konkretnym przypadku zamontować MoCA. 

Wiesz...to, że posiadasz przewód w domu nic nie znaczy. on się również gdzieś kończy. Jak nie będzie do tego przewodu dostępu, to nie zadziała. A przewód kończyć się może różnie....w zależności przez kogo był prowadzony - faktycznie developera(do wykorzystania przez operatorów), czy przez jakiegoś operatora.

MoCA to również urządzenia konwertujące światło na miedź i odwrotnie. Je również trzeba gdzieś umieścić poza Twoim mieszkaniem(tam gdzie kończy się miedziany kabel). 

Bardzo często miejsce zakończenia kabla miedzianego i światłowodowego są zupełnie odległe. 

Każdy przypadek musi być analizowany indywidualnie.

Problem jest dużo bardziej złożony niż się na pierwszy rzut oka wydaje.

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód MoCa

@rotel89Nikt tu nie w ten sposób podłączonego Internetu. Ale nie daleko ciebie jest miejsce gdzie można się dowiedzieć jak i zamówić 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Światłowód MoCa

Byłem byłem... Dowiedziałem się, że nikt nie wie jak to jest montowane, nie ma jak sprawdzić, oraz że technik jak przyjdzie gdy usługa zostanie zamówiona to określa jak będzie montowany internet i wtedy mogę  najwyżej nie podpisać umowy jeśli mi się nie spodoba sposób montażu.

 

Jest to jakieś wyjście ale to wciąż zawracanie głowy. Dość prosta rzecz w sumie - w budynku są wszędzie kable Coax położone przez dewelopera w ścianach. Skoro taka usługa jak MoCa istnieje to chciałbym ją wykorzystać bez wiercenia dziur w ścianach. Tylko problem w tym że nikt nie wie kiedy i jak ona jest stosowana. A do montera kontaktu brak...

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód MoCa

@rotel89Przy wolumenie masz punkt gdzie wszystkiego się dowiesz.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód MoCa

Poszukaj lokalnego FiberShopu lub na twitterze profil Orange FiberTeam

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Światłowód MoCa

Światłowód w orange jest zakładany w sposób nie widoczny i przyklejany na śćiany https://www.youtube.com/watch?v=5X3rKUJ-gmI wystarczy przewiercić 1 małą dziurke do mieszkania. Gdy Światłowód idzie na dole śćiany jest niewidoczny  tylko widać tak zwaną puszke

25635021_1423023157823600_1445579362_o.jpg

 

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód MoCa

@WabolMonsterDo podłączenia tej usługi wykorzystuje się kabel koncentryczny wiec nie trzeba prowadzić innego kabla.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Światłowód MoCa

No właśnie o to chodzi. MoCa pozwala na doprowadzenie światłowodu do mieszkania po kablu koncentrycznym. Rozumiem, że puszczenie światłowodu do mieszkania to "tylko jedna mała dziurka w ścianie i przeźroczysty kabel". Ale skoro jest dostępna taka technologia jak MoCa to chciałbym z niej skorzystać bez wiercenia dziur i oklejania mieszkania kablem dookoła.

 

Lecz gdy próbowałem uzyskać konkretną odpowiedź w punktach stacjonarnych, w pomocy technicznej przez stronę internetową nikt nie był mi w stanie powiedzieć czy w mojej lokalizacji jest taka możliwość. Jedyne czego się dowiedziałem to to, że raczej takiej opcji nie ma, że monter jak przyjdzie to zdecyduje jak będzie montował kabel (biorąc pod uwagę najlepszą jakość działania) oraz że jak zamówię usługę przez internet to mogę nie podpisać umowy gdyby monter chciał mi wiercić dziury w mieszkaniu.


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 416
  • 245
  • 17

Światłowód MoCa

jaka predkosc Cie interesuje?

W ramach MoCA orange podlacza usługi w prędkości max. do 300Mbps.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Światłowód MoCa

@rotel89 Złóż zamówienie przez Internet albo w FiberShopie. Dopiero na miejscu technik ustali czy da się w tym konkretnym przypadku zamontować MoCA. 

Wiesz...to, że posiadasz przewód w domu nic nie znaczy. on się również gdzieś kończy. Jak nie będzie do tego przewodu dostępu, to nie zadziała. A przewód kończyć się może różnie....w zależności przez kogo był prowadzony - faktycznie developera(do wykorzystania przez operatorów), czy przez jakiegoś operatora.

MoCA to również urządzenia konwertujące światło na miedź i odwrotnie. Je również trzeba gdzieś umieścić poza Twoim mieszkaniem(tam gdzie kończy się miedziany kabel). 

Bardzo często miejsce zakończenia kabla miedzianego i światłowodowego są zupełnie odległe. 

Każdy przypadek musi być analizowany indywidualnie.

Problem jest dużo bardziej złożony niż się na pierwszy rzut oka wydaje.