Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód Kady/Milanówek

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Światłowód Kady/Milanówek

Dziękuję za podsumowanie, mój optymizm wzrósł o kilkaset procent.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód Kady/Milanówek

Z prędkościami różnie bywa nie wszędzie można mieć 1Gb/s ale 300 czy 600 raczej tak.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód Kady/Milanówek

@marder Przyznasz jednak, że przy  świadomym używaniu nawet 300Mb/sek powinno wystarczyć.. 🙂


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Światłowód Kady/Milanówek

@agat13mam 300 z FB 3.0 i akurat do moich potrzeb zdecydowanie wystarcza. Ponadto nie wiem co to znaczy restart routera :). Wszytko ładnie śmiga.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Światłowód Kady/Milanówek

Ja mam diw osoby dorosłe  pracujące zdalnie i dwóch nastolatków. Teraz mam 100GB limitu na mobilnym i to znika w kilka dni. Chyba nie mam szans na rozsądne korzystanie z Internetu 😉

Teraz byle gra to kilkadziesiąt GB, nikt już się nie liczy z ograniczeniami i wszyscy rozdmuchują co się da.

prosty update wymienia całą aplikację, a nie tylko aktualizuje obszary wymagające zmiany.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód Kady/Milanówek


@Pawel_260napisał(-a)

Ja mam diw osoby dorosłe  pracujące zdalnie i dwóch nastolatków. Teraz mam 100GB limitu na mobilnym i to znika w kilka dni. Chyba nie mam szans na rozsądne korzystanie z Internetu 😉

Teraz byle gra to kilkadziesiąt GB, nikt już się nie liczy z ograniczeniami i wszyscy rozdmuchują co się da.

prosty update wymienia całą aplikację, a nie tylko aktualizuje obszary wymagające zmiany.


Limity to jest porażka. Powinni tego zabronić sieciom komórkowym. Na necie stacjonarnym jedziesz ile chcesz. Co do prędkości na chwilę obecną 300Mb/s to jest całkowicie wystarczające do wszystkiego. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód Kady/Milanówek

@Jak pisze @sebaswiderski nawet 300-ka wystarczy, byle bez limitu jak to w Neo...

Poruszyłeć ciekawy temat: gry w sieci. Musisz wziąć pod uwagę to, że bez względu na czym gracie (PS, komp czy laptop/tablet) musisz zabezpieczyć dobry zasięg i transfer wifi. Jeśli chodzi o kompy czy PS, to nawet LAN. niestety nie wystarczy szybki net. Musi być stabilna i bezstratna transmisja w domu. Warto o tym pomyśleć wcześniej...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód Kady/Milanówek

@Pawel_260Zerknij na równoległy wątek..."Pominięto mój adres podczas instalacji światłowodu". Warto pisać i pytać


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Światłowód Kady/Milanówek

Bardzo trafna uwaga dotycząca sieci w domu, zgadzam się również że 300-ka w zupełności powinna wystarczy.
Jeśli chodzi o sieć w domu, to tu sobie już poradzę. Mam zrobiony w całym domu LAN i sensowne Wi-Fi, to zresztą są obszary, które stosunkowo łatwo poprawić np. poprzez wymianę urządzenia lub dołożenie kolejnego.
Dziś największym problemem jest dla mnie limit i równoległe pobieranie/wysyłanie danych przez kliku użytkowników. Limit się kończy, a jak dzieci zaczną ciągnąc gry/filmy itp. to już nawet pobieranie poczty klęka.
Liczę na to, że przy światłowodzie oba kłopoty znikną.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 16
  • 0

Światłowód Kady/Milanówek

Przeczytałem, bardzo dziwna sytuacja. Być może osoby odpowiedzialne za projektowanie rozwiązania, niekoniecznie sprawdzają ile jest na danej ulicy budynków/adresów i procedują projekt na podstawie np. listy otrzymanych deklaracji.

W mojej ocenie instalacja powinna mieć (z definicji) możliwość przyłączenie wszystkich budynków/adresów na danej ulicy, a kogo dokładnie kiedy się przyłącza zależy już od podpisania odpowiedniej umowy.